Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 8:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
@oldtimer
Ja sam ti samo nagovestila sta moze da te snadje a sta mozes da preduzmes,koliko sam mogla i umela to je ?

@ dr Ivica (lepa Vam slika :oops: ) a za reforme....pa verovatno bolje i ne zasluzujemo.

@ Kajalena, da to je to, nekad su svi stopostotni invalidi imali a sad, ko zna?!Salim se s mojim muzem pa kazem ja moram da te negujem i dzabe a ako dobijes tudju negu ti biraj ko ce da te neguje.Ja sam na birou ostala bez posla jer je firma ostisla u stecaj (mafija) muz dobio 12000 penziju i moram to da jurim jer mi je svaki dinar dragocen.Na moju veliku srecu sin je uspeo da ponovo registruje nasu radnju (pisala sam) pa su se papiri odjava-prijava sreli u Agenciji za privredni registar, te nemoze isto ime, pa menjaj ime, pa pecat......REFORMEE.... :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 9:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
bobans1983,

Hvala ti jos jednom na iscrpnom&detaljnom odgovoru sta sve moze (a najverovatnije ce i sigurno) da se desi - iskreno, meni tako nesto nije palo na pamet kao moguce, iako sam se tokom boravaka po bolnicama nagledala&naslusala najneverovatnijih stvari&prica...

Kao i svi naivni&ograniceni ljudi, i ja verujem da svi papirolozi rade onako kao ja - savesno&pazljivo. (Iskreno, posle ovog sto sam procitala, verujem da bih, da radim kao ljudi u drzavim sluzbama, posle max 2 sata isla po radnu knjizicu - znaci, nisam JA nesto mnogo dobra&vredna, nego MORAM da budem takva, 8) ).

.....

Secam se, pre skoro 20 godina, kad je moja mama isla prvi put na invalidsku komisiju, morala je da se pravi da joj je dobro, jer nije htela u penziju - zalila se svim instancama i na kraju je iskukala da radi makar 4 sata dnevno.

Po svemu sto sam procitala, danas bi to bilo sasvim drugacije, :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 2:10 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Citiraj:
drIvice,

Pretpostavljam da iz prakse znate:
1. na sta se konkretno odnosi telesno ostecenje i da li to ima ikakvog uticaja na radno mesto u slucaju histerektomije?
2. Da se mozda ne dobija neki dan godisnjeg odmora vise?
3. Da li se moze pokrenuti zahtev za utvrdjivanje telesnog ostecenja bez obzira sto bolovanje nije trajalo u kontinuitetu duze od 6 meseci (prekinuto je godisnjim odmorom)?
4. i na kraju ono najbitnije: Da li normalan covek moze da izdrzi birokratske zavrzlame, a da ne sizne?

Hvala,


Na srecu, iako radim u ustanovi za opstu medicinu i medicinu rada, medicina rada mi nije specijalnost, pa ne moram da znam bas sve detalje... Histerektomija se ne moze racunati kao telesno ostecenje, niti bih mogao da se setim ijednog radnog mesta gde bi ona imala uticaja na radnu sposobnost. Dobijanje vise dana godisnjeg odmora zavisi od opsteg kolektivnog ugovora, ali i od pojedinacnih akata svake firme. Zahtev za utvrdjivanje postojanja telesnog ostecenja se moze pokrenuti i ranije, ukoliko imate pozitivno misljenje nadleznog specijaliste, koji je lepo obrazlozio da ne postoje rehabilitacione metode kojima se moze korigovati ili kompenzovati telesno ostecenje i po osnovu cega postoji definitivan gubitak radne sposobnosti, ili specificno ogranicenje radne sposobnosti koje iziskuje promenu radnog mesta, skraceni rad itd...

Na poslednje pitanje najkraci odgovor; NE! Ja sam vec sizn'o...

Sve najbolje

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 2:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Pa nemojte da mi vas sad tesimo kao bice bolje kad udjemo u Evropu pa se zna ko je DR a ko mafija.
Kaze moj muz da mu je prvi put bilo milo kad je kroz prozor gledao kava auta voze DR-ovi u BG-u kaze: njima i lici a ne mafijasima.


Vi trebate nas da tesite a ne mi vas :lol:

Pozdrav mozda svratim kod vas na kafu kad podjem na kampovanje na leto na Srebrno jezero a?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 10:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
Kajalena je napisao:
Svasta ovde ima da se komentarise, ne postizavam :cry:

Sad smo krenuli u avanturu :Tudja nega. To tek da vidite.

Jel to ono zena (sestra) da ti pomaze u kuci ili lova (kako cujem, 9 iljada mesecno)?


U principu lova.
A mislim da mozes da trazis i da iz doma zdravlja dolazi sestra, u svakom slucaju, raspitaj se.


A za to ti pise predlog onaj doktor koji ti pise predlog za penziju.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Birokratija
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 12:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Dragi dr Ivice,

Eto ja cu da vas tesim. Moja prijateljica je lekar opste prakse (i inace moj lekar) pa imam prilike da je cujem i vidim kada posizi zbog raznih odredbi u Sluzbenom listu (ili Glasniku) koje su najcesce napisane nedovoljno jasno te da onda mora da trci kod pravnika po tumacenje, pa kad nezna ni pravnik u DZ onda je u totalnom ocajanju. Izgleda da bi lekari opste prakse trebali da zavrse i neki vecernji pravni fakultet!

Eto, sada na primer nezna da li moze da mi napise uput za Savetovaliste za dijetetiku u okviru Instituta za higijenu ili ne? Naravno, ni njihov pravnik nema pojma. Kaze da moze da se desi da Savetovaliste ispostavi racun Domu zdravlja jer Fond ne pokriva te troskove.

Zato, cekamo reforme. Jos jedne!

Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Medicinska sestra
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 12:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Kajo,

Ovo oko dolaska sestre je izvodljivo i to se regulise u DZ. Mada je i to zezanje sa komisijama i slicnim stvarima. Nema nista bez muke.

Kod mog svekra je dolazila sestra svaki dan. Davala bi mu inekcije, infuziju, pomagala svekrvi oko pranja. Otprilike bi ostajala 1 sat dnevno.

Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 5:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Ma kakva sestra kakvi bakraci posalju ga iz BG-a sa iglom (zapusenom) u ruci i bocom pa ja moram da prospricavam i skidam braunilu.Koju sestru ja tad da nadjem i kad da dodje.Klecim i klececi to radim da ne padnem od straha i da on ne primeti. :o
Pa posle kad mi kaze nemojte vi sami nista na svoju ruku.....mmmm.......dodje mi da puknem da je pitam a na ciju ruku cu ovo?!
@!#$%^&*
Opet psujem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 9:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
evelina,

Pokusaj da dobijes uput za Endokrinoloski (bivsa Interna B), tamo isto imaju (ili su imali) savetovaliste za ishranu (to je bilo mesto gde su isli oni sa mnogo kg viska na tzv. nultu dijetu).

bobans1983,

Ovo me je podsetilo na moju pretposlednju operaciju, kad su cimerke jedva namolile sestru da dodje jer mi je infuzija istekla - uletela je besna k'o ris i prosiktala - STA, NI TO NE UMES SAMA!!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 10:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
U Bg postoje stoma sestre a kod nas sam to posle operacije bila ja.
Kako obrijati kozu oko stome, kako iseci disk na pravu velicinu (ako je mali iritira stomu da se upali, ako je veliki otvor izgrize disk za dan.Cime da dezinfikujem to sve?Ako pitam sram me bilo!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Kilogrami
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 1:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Au bre Oldi,

Pa nisam ja jos za nultu dijetu :wink: Jesam se ja ubucila, ali mislim da su takve rigorozne dijete ipak za one koji imaju barem preko 100kg.

Zakazala sam za 1.2. u Savetovalistu za dijetetiku na Institutu za higijenu Medicinskog fakulteta. U stvari, kada sam zvala rekla sam svoju dijagnozu i da zelim da lekar, kada mi odredjuje dijetu, odnosno nacin ishrane, prvenstveno vodi racuna o tome.

S obzirom da se oni bave ishranom, bas me interesuje kako ce sve to tamo izgledati. Na Onkoloskom stalno tvrde da ishrana i rak nemaju apsolutno nikakve veze i da nema potrebe da menjamo nacin ishrane i da dalje trebamo da se hranimo kao i pre bolesti, naravno vodeci racuna da se ne ugojimo.

U svakom slucaju bicete obavesteni! Nadam se samo da me nece iznervirati nekim svojim zatucanim stavovima. ili ako budu NADRNDANI! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 8:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
evelina, :lol:

Znam da nisi za nultu dijetu, htela sam samo da ilustrujem cinjenicu da se na Internoj B bave i ishranom, a ne samo cerupanjem hormona, 8)
(btw, i moja frizerka je isla tamo da joj propisu dijetu i vrlo je zadovoljna).

Nego, kad si vec tu (da te ne jurim po drugim temama), da ti kazem za zracenje - mami su rekli da moze da stavlja samo talk na mesto gde su je zracili i da ne maze nista.

Inace, nije imala nikakvih nuspojava (ne mogu da je sa'vatam da pitam detalje, stalno negde skita 8) )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zracenje
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 8:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Hvala draga,

Juce su tati rekli da ce mu sve objasniti kada dodje u ponedeljak (mnogo dobro zvuci da bi bilo istinito, ali videcemo). Ja sam kupila Ekomer kremu na kojoj pise da je bas za te slucajeve, ali kupicu i puder.
Danas smo bili kod mojih roditelja i on se super drzi. Zadovoljan je sto u sobama nema TV-a. Na ORL odeljenju su sobe manje, a TV im stoji u malom holu. I on i ja smo sizeli od buke TV-a u nasim starim sobama. Kod njih je slika jos i bila ok, a kod nas katastrofa. Ljudi se zaborave pa odvrnu do daske ton i to u bilo koje doba dana, a bogami i veceri.
Ako saznas jos nesto ti javi.

Veeeeliki :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 9:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Update!!!

Mama je isla radnim danom na zracenje, i tada nije smela nista da maze/stavlja/posipa osim talka. Vikendom je stavljala Saljicevu mast, a probala je i nesto, po njenim recima 'jako skupo, mislim da se zove Radicare, ali svejedno nista ne valja, Saljiceva mast je najbolja'. Kad je zavrsila zracenje, nastavila je sa tom mascu (mislim da je rec o Jomelop-u).

Svima koji danas slave, srecna slava!!

:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: RT
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 11:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Ok.
Kupila sam danas puder, a sutra cu Saljicev melem. Koliko sam videla na Onkoloskom, ljudi imaju iscrtana podrucja zracenja. Zar se linije ne skinu kada se maze krema preko njih?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: