Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hemoterapija
PostPoslato: Sub Jul 31, 2010 7:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 31, 2010 6:53 pm
Postovi: 8
Prvi put se obracam nekom doktoru na ovaj nacin, u nadi da cu dobiti konkretan odgovor. Naime, moja majka je pre 2 meseca imala operaciju debelog creva, pri cemu joj je uklonjen deo creva za koji su rekli da nema malignih ceija, ali da je "profilakticki" neophodno primati hemo terapiju (5 dana mesecno,6 meseci). Ona naravno maksimalno priprema organizam za ove dane, ali su nas zbunili komentari da neki od tih preparata koje koristi za imunitet mogu i da imaju kontra efekat. Doktori su kao i obicno nedostupni, a oni dostupniji nedovoljno edukovani. Napravicu vam spisak sta sve koristi i molim Vas recite sa cim bi mogla da nastavi i a od cega da odustane. To su: Aloja, Ecomer, Echinacea, nekoliko vrsta cajeva, od koprive do raznih mesavina. Inace, nakon terapije joj se pojave rakcije na licu u vidu tamnih fleka i grlo joj otice.

Hvala Vam od srca na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hemoterapija
PostPoslato: Sub Jul 31, 2010 8:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Nista od navedenog nece da joj STETI. Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hemoterapija
PostPoslato: Pet Avg 20, 2010 6:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 17, 2010 10:09 pm
Postovi: 4
Zelim da ti kazem da pazite i obavite jos neke preglede u toku i posle hemoterapije, na primer dopler krvnih sudova , preglede srca i sl, a to nam niko ne kaze, zato je nazalost moj otac umro od posledica terapije, dobio je tezak slog...
Ovim zelim vama svima koji prolazite kroz to na neki nacin da skrenem paznju i pozelim vam srecu u toj borbi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hemoterapija
PostPoslato: Ned Avg 22, 2010 3:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 31, 2010 6:53 pm
Postovi: 8
Crnka, hvala... Valjda mama vodi racuna o svemu.

A pitanje za doktora: da li ste culi za preparat "Glimurid"? Ruske je prozvodnje, imamo nacin da ga nabavimo i Moskve po pristojnijoj ceni nego sto ga ovde prodaju. Omelo nas je misljenje prijateljice iz Rusije, koja kaze da se u tamo digla pompa oko gomile preparata koji su, kako je na kraju ispostavilo, kvazi pomoc...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hemoterapija
PostPoslato: Pon Sep 13, 2010 2:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
evo me opet posle neko vrme.....dobro je sto ima ove forume pa sam tako dobila odgovore koji su mi bile jako potrebne i smo trebale znati ali doktori nemaju vremena za to...e sad pitanje ..prosla treca hemo i za prvi put kasalj, kao kad lase si nastinuo...sad mora KOD MATICNOG, kod hematologa ili moze i kuci za pripravcima pa sacekati ako ne prodze onda kod doktora....?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hemoterapija
PostPoslato: Pon Sep 13, 2010 2:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
slakooooooooooo...najpre da te pozdravim , nadam se da si super i zelim ti isto...i ako mozes reci mi zasto se nemogu registrovati na forum za novi dan??? nekoliko puta sam probala kao sve je ok..i pise aktivirajuci kod stici ce na meil..ali nikako da stigne....jel si bio na taj forum i jel znas???..pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hemoterapija
PostPoslato: Pon Sep 13, 2010 4:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
cao lejla...ma super sam ja uvek,kod mene je sve uvek u najboljem redu...da i meni se jednom desilo isto to,nisam mogao da se registrujem pa sam pokusao opet...ne znam u cemu je stvar,ali sam uspeo da se registrujem... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hemoterapija
PostPoslato: Pon Sep 13, 2010 4:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
hvala slavko...i da znas da si super, .......inace ja probala 5-6 puta u roku od 15 dana i odustala....trazim dobrovoljac ko mose registovati me i kad uspe da mi kaze password.....he he ...nemam drugi nacin a tamo ima bas temu NHL limfomi..i trebaju mi...................reci manji kazalj kao laringit , ili nastinku bez temperaturu jeli uobicajena nus pojava kod ljudi koli su na hemo ?? moze se sacekati ili mora hitno kod hematologa????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hemoterapija
PostPoslato: Pon Sep 13, 2010 6:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
videcu kako cu se osecati kasnije(jer mi je ceo dan muka i stomak me zeza,kanda neki virus)a ako ne danas onda cu ti se sutra registrovati pa cu ti poslati to...e sad,otici obavezno kod lekara jer je sasvim moguce da su vrednosti pale,da je imunitet jako oslabljen i da je zbog toga nastupila neka infekcija,i zato je neophodno da ode kod lekara...to je moje misljenje ipak da bi ste bili sigurni...da li je neko "krkav" dolazio kod vas?mislim bolestan ili tako nesto?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: