Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Ned Jul 12, 2009 11:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 11:29 am
Postovi: 33
http://www.ivonazivkovic.net/HEMOTERAPI ... EVARA.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 12, 2009 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 15, 2009 12:04 am
Postovi: 19
za informaciju vise u Trebinjskoj bolnici vec vise od mjesec dana postoje pacijenti kojima nije odredjena hemoterapija i da stanje bude gore jos uvjek se ne zna kada ce zasjedati konzilij ljekara. Na pitanje kada, dobijam odgovor "sledece sedmice"..tako je vec gotovo mjesec dana samo laz laz i laz,..interesuje me kakvo je stanje u ostalim bolnicama ili klinikama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 14, 2009 8:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Ja nisam cuo da je hemoterapija bilo koga izlecila. Ona truje i zdrave celije, unistava imuni sistem a bez njega organizam ne moze da se brani. Rak je prirodna bolest, u prirodi se nalazi i lek. Hemoterapija ne moze da izleci, jer ne leci prave uzroke bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 14, 2009 1:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... a37e75fe0f

Ja poznajem x ljudi koje jeste... Kad kazem izlecila, to znaci da su ziveli 10 ili vise godina posle kancera i/ili da su umrli na neki 18. nacin. To su sve dokumentovane stvari i neverovatno mi je da se o tome jos raspravlja. Sa druge strane, neko treba da pruzi SAMO 1 JEDINI DOKAZ, pracen detaljnom medicinskom dokumentacijom o izlecenju na bilo koji drugi nacin, u suprotnom, to je onda sve rekla-kazala i uopste nije vredno pomena...

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 14, 2009 6:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
http://www.stazamanade.com/ebooks/KakoS ... rinDej.pdf

KAKO SAM POBEDILA RAK? Autorka je Lorin Dej, sama je bila doktor.

A to o detaljnoj medicinskoj dokumentaciji, zaboravi. Na sta sta ti lici taj zahtev?

Ja jedno znam: NACELNIK ONKOLOGIJE u jednoj zdravstvenoj ustanovi u Beogradu je rekao jednom pacijentu, svedok sam jer sam dobro cuo, metar sam bio iza njih, sledece: ,,daj, molim, te vidi mi sto pre za taj caj od biljaka sa Kopaonika''.

Nisu doktori imuni za to, niko od njih ne bi lecio sebe ili svoju decu citostaticima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 14, 2009 6:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Mesas babe i zabe... Cajevi, bilje, zdrava ishrana se koriste u svrhu odbrane imuniteta i to i onkolozi znaju. Uslovi zivota predstavljaju uslov da se rak uopste ne dobije... Onog momenta kada neko ima rak, takodje mora raditi na imunitetu, ali bez medicinskog lecenja rak nikada nece moci da se izleci. I meni su sve sjajni kardiolozi, listom, preporucivali odredjene cajeve i nacin ishrane kada sam bolovao od coxsackie virusa i u velikoj meri, uz koriscenje sa lekovima i strogi nadzor, biljni preparati su ucinili da sada mogu da planinarim, trcim polumaraton i plivam 7km.

Citiraj:
A to o detaljnoj medicinskoj dokumentaciji, zaboravi. Na sta sta ti lici taj zahtev?
lici mi na ono sto ja mogu da ispunim po pitanju hemoterapije u svakom momentu. Naravno, uvek je lakse pricati u teoriji i rekla-kazala, nego naucno i empirijski dokazano...

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 27, 2009 6:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ccccc,ovo su najgori moguci primeri,a koliko znam hemoterapije se primaju razblazene u infuzionom rastvoru ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 28, 2009 4:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Citiraj:
ccccc,ovo su najgori moguci primeri
Sta??? Koje??? Za sta???

Citiraj:
a koliko znam hemoterapije se primaju razblazene u infuzionom rastvoru ...
I??? :o :o :o Sta je poenta????

Jedna mala preporuka... Koristi QUOTE da bi ostali znali na sta se odnosi ono sto pises.

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 12, 2009 9:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ok,evo da pojasnim...u prvom postu je neka zena objasnjavala o tome kako ne treba primati hemoterapije,kako je to strasno lose...i tamo je postavila slike na kojima je izgorela koza pacijenata usled prosipanja citostatika...slazem se da mogu napraviti stetu i ostetiti vene,ali ako uzmemo u obzir da nema drugog izbora...na tim slikama kao neka zena daje terapiju nekom coveku i kao daje u spricu...to nije tako,terapije se primaju u infuziji,t.j. hartmanu ili glukozi,sa eventualno dodatim Ca,Mg,Na,Cl ili drugim elementima u zavisnosti od te kolicine u organizmu,dakle to sto je ona navela je jedna cista zavera,ako ti imas rak,i pocnes koristiti neke cajeve i te stvari-umires u roku od 6 meseci...ako odes na hemoterapiju ziveces jos 10-ak,15 godina...i jos nesto u spricu se primaju dexazon,kythril,nisam siguran kako se tacno zove ali je nazivaju "mesna",mada i ona u skorije vreme ide u infiziji...moja baka po majci je umrla od CA dojke,prvo je imala amputaciju dojke,zatim zracenja i zivela je 10-15 godina,ima puno primera ali ja samo iznosim svoja iskustva i misljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Pon Avg 24, 2009 12:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 24, 2009 12:40 am
Postovi: 0
na sve ovo mogu da se nasmejem,primio sam abvd ako neko zna sta je adriablastin dekarbazon bleocin i velbu to su hemo terapije i 35 zracenja 20 pluca 15 stomaka IZLECIO SAM RAK I ZIV SAM I ZDRAV VEC 5 GODINA A VENE SE OPORAVE TOLIKO OD MENE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Uto Avg 25, 2009 2:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
elizabeta1 je napisao:
na sve ovo mogu da se nasmejem,primio sam abvd ako neko zna sta je adriablastin dekarbazon bleocin i velbu to su hemo terapije i 35 zracenja 20 pluca 15 stomaka IZLECIO SAM RAK I ZIV SAM I ZDRAV VEC 5 GODINA A VENE SE OPORAVE TOLIKO OD MENE!!!
I jos bar 50 da budete. A bicete... 8) 8)

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Čet Avg 27, 2009 1:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 15, 2009 12:04 am
Postovi: 19
Da nekome može da pomogne hemoterapija a nekome može da ubrza odlazak na onaj svijet. Kome može pomoći...po meni samo u onim slučajevima kad se bolest otkrije na vrijeme, kad je moguća operacija, odnosno kad postoji mogućnost potpunog odstranjenja karcinoma, pa posle operacije se primijeni više preventivno. Da li neko postoji na ovom forumu ko može da kaže da hemoterapija kod karcinoma (kao kod moje majke) HG 3 NG3 FIGO III metastaze na omentum i debelo crijevo može da pomogne ili će i ono malo života i snage da iscrpi kod čovjeka pa neće moći da kvalitetno proživi ni ono preostalo vrijeme života. Nekada, čak ne tako davno u slučajevima kasno otkrivene bolesti, kada bi ljekar ili konzilij ljekara odlučio da ništa ne može da se postigne po pitanju bilo kakvog napretka daljeg liječenja pacijenta, (bilo hemoterapijom ili zračenjem), jednostavno bi otpustili pacijenta uz obrazloženje najbližim srodnicima pacijenta da se tu "ništa više ne može", pa bi ti isti pacijenti živili u pojedinim slučajevima i par godina kvalitetnog života???



Ja lično mogu da kažem da je i jedna doza hemoterapije nekada dovoljna da od "nade" učini totalni "haos", moja majka posle primljene jedne terapije, koju je prvih desetak dana, mogu reći podnijela prilično dobro, da bi odlaskom na drugu (nije je primila) provela do sada u bolnici preko 20 dana u stanju "Bogu dušu Bog je neće" ustanovljeno da pored upale pluća ima vertigo (vrtoglavica, mučnina, povraćanje, preosjetljivost oči na svjetlo, itd.) totalan gubitak snage u toj mjeri da je nepokretna, nemogućnost govora. Preko 20 dana nalazi se u jednom položaju koji joj bar malo ublažava siptome, prelaskom u drugu kliniku po novim nagovještajima postoji mogućnost da se radi o "malom" moždanom udaru. Niko na ovom svijetu ne postoji da bi mogao da me razuvjeri da sve ovo nije posljedica hemoterapije. Ne bih htio da nekome ubijam nadu, možda je i ovo što sam napisao sve pogrešno, možda pišem pod ličnim utiskom, možda je i djelovanje i učinak hemoterapije različit od čovjeka do čovjeka, ali mislim da je poštenije reći čovjeku istinu tipa. šanse su ti takve i takve, po iskustvu doktora a ne po statistici, možda bi se tada veći dio pacijenata okrenuo alternativi ili jednostavno pomirio sa sudbinom..jedini problem u tom slučaju je što ima previše iskvarenih ljudi tipa dr.roso i sličnih koji ne prezaju ni od čega da bi se olako obogatili


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Pet Avg 28, 2009 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 10:58 pm
Postovi: 18
Lokacija: Titel
Batapaa je napisao:
Ja nisam cuo da je hemoterapija bilo koga izlecila. Ona truje i zdrave celije, unistava imuni sistem a bez njega organizam ne moze da se brani. Rak je prirodna bolest, u prirodi se nalazi i lek. Hemoterapija ne moze da izleci, jer ne leci prave uzroke bolesti.


Hemoterapija i nije lek i ona ne leči. Kao što ste i naveli to je otrov. U sebi sadrži i supstance koje se nalaze i u bojnim otrovima. Njen cilj je da uništi prvenstveno ćelije raka a usput što uništava i zdrave ćelije, možemo nazvati kolateralnom štetom.

Evo ja sam vam jedan od primera. 2006. godine, dijagnostikovan mi je rak na obe dojke. Usledila je operacija, hemoterapija i zračenje, što se tiče zvanične medicine. Ja sam na svoju ruku koristila i "narodnu" medicinume: razne čajeve, meleme, uzimala još kojekakve preparate za podizanje imuniteta, promenila sam način ishrane, izbacila masno, pojačala unos voća i povrća i osećala sam se kao najzdravija osoba.

Pre 2 meseca dijagnostikovana mi je metastaza na plućima i trenutno sam ponovo na hemoterapiji i spremna sam ponovo da prođem kroz sve što sam prošla.

Poenta svega, šta sam htela da kažem, da ni jednu od navedenih terapija ne možemo odvojeno posmatrati i da odvojeno ni jedna od navedenih ne bi dala željeni rezultat. Ja sam za sve što predlaže zvanična medicina + narodna medicina + način života + zdrava ishrana.

Pozdrav i ne gubite nadu. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Pet Avg 28, 2009 12:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 12:20 am
Postovi: 7
Savkas,potpuno se slažem s tobom.Želim ti sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 7:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
evo ja sam se danas vratio sa hemoterapije,primao sam 5 dana i mogu reci da se lepo osecam,nisam najbolje,imam vrtoglavice ponekad ali sve je to zbog lezanja i proci ce u narednih nekoliko dana...ja sam primer pacijenta sa poodmaklim metastazama,koliko sam shvatio izgleda mi se bekelji jos jedna operacija,imao sam vec 2 i sta ja tu mogu???ako covek ostane pozitivan sve ce biti ok,jer je izlecenje pola u lekovima a pola u sugestiji...vi sto ste primili ili ste primali hemoterapije znate da je odvratan miris nakon mikcije,a to ukazuje na jacuinu lekova i koliko mogu pomoci...samo me interesuje jedna stvar,ako neko zna neka odgovori,koliko prosecno ljudi zive posle kancera?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: