Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Uto Dec 08, 2009 12:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
svaki covek drugacije reaguje na hemoterapije,npr. ja sam primio 8 ciklusa 2 bep(bleomicin,cisplatin i etoposid) i 4 pei(ifosfamid,cisplatin i etoposid)niti sam ogluveo,niti sam imao unutrasnje krvarenje,a primao jednu od jacih terapija,imao sam vrtoglavice i umor,sto je normlano kad lezis 5 dana i ne radis nista osim sto odes 1 dnevno do toaleta...nisam piskio krv,a imao sam tumor i u bubregu,nisam koristio aman bas nista u toku terapije od alternative,a izlecio sam se...nije mi pomoglo ni zito,ni cvekla,ni sargarepa,ni bog,nego CITOSTATICI,ma koliko stetni bili,produziuli su mi zivot,a bio je pozni,cetvrti stadijum raka...sutra idem na pet-ct,dosta sam poplasen,ali dobro,sta je tu je,jednostavno,pored zvanicne medicine mozete koristiti sta hocete,ali mislim da bi najbolje bilo da se i terapije isprimaju,dale bi efekta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Uto Dec 08, 2009 12:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Ja ne mogu da shvatim koji je problem,ko brani ljudima da jedu zdravo?Ko brani da piju vodu,ko brani da ne puse!
Opet cu se iznervirati,pa samo da malo skrenem temu na normalan kurs.
Na IORS se u laboratoriji za modifikatore bioloskih odgovora,hemicar Zorica Juranic bavi proucavanjem efekata razlicitih,izmdju ostalog i hrane,efekata biollloskih agenasa na malignu celiju.To se radi u isrtazivacke svrhe,in vitro.trenutno proucavaju jagodicasto voce.Medicinski fakultet u Kragujevcu izucava uticaj med i propolisa.Pa eto,koga zanima nesto realnije o uticaju hrane,nek zove,trazi email,pa ih kontaktira.Isto rade i u Vinci,bioloska laboratorija(pecurke),kao i u "Rudjer Boskovicu",oni imaju i neke peparate...

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Uto Dec 08, 2009 1:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
meni su lekari rekli,kada sam ih pitao sta mogu da jedem rekli-sve...dakle bukvalno sve,i ja jedem sve,razlog vise je sto sam jos u razvoju i trebaju mi vitamini,proteini i ostalo...inace,koristim i sam kostice od kajsija,i pijem neki sok od zita,pijem sok od cvekle,sargarepe,jabuke,pomorandze i limuna svakog dana po jednu casu,i krvna slika mi je super,danas sam vadio krv pa cu videti kakvo je stanje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Čet Dec 17, 2009 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 10:58 pm
Postovi: 18
Lokacija: Titel
Evo i mene.

Nisam se javljala, neko vreme, uglavnom kako sam ranije navela, nakon primljene IV serije TAHOTERE, urađen je kontrolni snimak pluća na kome je uočeno da se metastaza smanjila. Onkolig mi je produžio još IV serije TAHOTERE. Prve sam primala i podnosila gotovo bez nekih većih problema. Sada već nakon primljene VI serije, sve teže. Došla sam kući sva otečena u licu, kao da sam izašla sa boks meča i trebalo mi je oko nedelju dana da se malo oporavim. Znam da ću VII i VIII seriju još teže podneti ali su me ohrabrili rezultati sa kontrolnog snimka da je metastaza u plućima zaustavljena i da se smanjuje tako da ću istrajati do kraja terapije.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Čet Dec 24, 2009 11:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 23, 2009 7:05 pm
Postovi: 10
a da li bi neko mogao da mi kaze koliko je efikasna hemoterapija ako prethodno nije bilo operacije? i sta bi konkretno od hrane trebalo da se konzumira? mislim da je nada i motivacija ipak najbitnija :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Čet Dec 24, 2009 11:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
koliko ja znam,hemoterapija se koristi da bi se smanjio tumor,zatim sledi operacija i ponovne hemoterapije,ukoliko tumor i dalje postoji...postoje strucni nazivi,ali ih ja ne znam...to sam skontao,mada,nisam siguran 100%...a sto se hrane tice,pitao sam doktoricu juce,rekla je da smem sve da jedem,dok oboleli o dleukemije ne bi trebali da jedu mlecne proizvode zbog nekih sastojaka koji ponistavaju dejstvo metatraxata...ako sam dobro napisao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Pet Dec 25, 2009 12:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 23, 2009 7:05 pm
Postovi: 10
Moj tata ima rak pluca koji je metastazirao na jetru a sumnja se i na druge organe. Doktori ne spominju operaciju a mislim da bi to ipak bilo najbolje resenje... Jedino sto je krenuo na hemoterapiju a razmisljamo i o varuminu. Cula sam da je markobioticka ishrana pomogla mnogima i zato se raspitujem... postoji i neka knjiga "ishranom protiv raka" kushija, koja se pokazala efikasnom ali ne znam gde da je nadjem... ne znam kako bih mogla jos da pomognem... Hvala puno na prethodnom odgovoru :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Pet Dec 25, 2009 12:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 23, 2009 7:05 pm
Postovi: 10
i smatram da ti doktori nikad nece preporuciti makrobioticku ishranu, bilje, sve sto je prirodno... ko ce u tom slucaju da koristi lekove? cini mi se da su oni sa razlogom protiv toga...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Pet Dec 25, 2009 6:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Oni bas dosta cesto preporucuju takav nacin ishrane, buduci da je losa ishrana jedan od glavnih uzroka svih bolesti modernog doba (dijabetes, kancer, srcane i bolesti krvni sudova mozga), ali velika je razlika izmedju izlecenja od raka i zdrave ishrane. Zdrav nacin zivota moze u ogromnoj meri smanjiti mogucnost da se oboli, ali kada je neko vec oboleo od raka, sigurno se nece izleciti samo tako sto se zdravo hrani. Izlecice se operacijom, hemoterapijom, zracenjem, ali ce opstem stanju organizma svakako pomoci time sto se hrani kvalitetno i zdravo, a to opet povecava radijus medicini da deluje. E sad, treba biti pametan pa izvagati sta je to na sta vredi dati svoj novac, a sta je napravljeno da bi izmamilo taj novac, a ne vredi. I onda se pojave price o aloji, ekomeru, nekim izmisljotinama o navodnom "vitaminu b17", homeopatiji, deda Miliji travaru sa Rtnja, deda Janku travaru sa Rumije, Kopernikusu belom magu iz Negotina, raznim knjigama; a ocajni ljudi nisu u stanju da rezonuju, bas zbog teskoce situacije u kojoj se nalaze, pa kupuju slicne gluposti i daju pare prevarantima... Istina je negde u sredini i kombinaciji i nikako se ne sme otici u krajnost. Hemoterapija - DA; zdrav zivot - DA; pozitivan stav - DA. Pozz i sve najbolje

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Pet Dec 25, 2009 12:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 11, 2009 1:24 am
Postovi: 16
Ma kakav "varumin" pobogu Jelena !!!!!! Prevara!!! Ne bacaj pare bez veze,molim te!! Kazem ti iz vlastitog iskustva....Neku vise da pricam,jer nemogu se pomiriti kakve sve gjude ima na ovog sveta,gadi mi se......Ali nadam se da ke i nih stici jednog dana kazna za sve sto rade tesko bolesni ljudima,bez nimalo grize savesti...pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Pet Dec 25, 2009 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 23, 2009 7:05 pm
Postovi: 10
pa stvarno ne znam sta da radimo vise... ocajna sam i nemam drugi izlaz... znaci tebi nije pomogao varumin :-? mozda zavisi od organizma, ne znam da li postoji neki drugi nacin, neki lek, ne znam vise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Pet Dec 25, 2009 1:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
to je nezgodno jer onkoloske bolesnike svi koriste i maximalno im uzimaju pare...ne znam,ne pravim reklamu,samo kazem,tokom lecenja nista nisam koristio,ali sam nako hemioterapija koristio i jos koristim sok od zita koji je bogat vitaminom b17 neki kazu da nema vajde od toga,dok na jednom sajtu postoji clanak tome,gde je sve lepo objasnjeno,mogu i link da postavim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Pet Dec 25, 2009 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 23, 2009 7:05 pm
Postovi: 10
sok od zita??? da li to uopste pomaze... mogao bi da postavis link cisto da vidimo, nije na odmet :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Pet Dec 25, 2009 5:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
jeste u pitnju je sok od zelenog zita,pravi neki covek iz palica,valjda...no,u pitanju su zamrznute kuglice soka od zita,ima jedna posebna sorta i ubere se stabljika dok je jos mala,i tada se neim posebnim postupkom pravi sok...dobijes zamrznutih cini mi se 32 kuglice i svako jutro,na prazan stomak se pije...ja sam bio vrlo skeptican prema tome,inace uopste prema alternativi,poslacu vam na pp slike papira o tome,a samo da nadjem lik od sajta za kostice od kajsija...ja ga pijem vec skoro pola godine,u super se osecam,mozda mi je pomoglo,mozda i nije...znam gomilu ljudi kojima su prestali hemoroidi,ili su im se smirili cirevi,prestalo otpadanje kose,a ja kao onkoloski bolesnikkoristim vec duze vreme,verovatno je i to nesto uradilo,ja pretpostavljam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HEMOTERAPIJA=PREVARA
PostPoslato: Pon Mar 08, 2010 2:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 27, 2009 10:31 am
Postovi: 7
Verujem da ljudi koji ovde pricaju o stetnosti ili ne izlecenju bolesti hemioterapijom, ili su strahovito lose obavesteni ili su od onih koji nisu kadri da se uhvate u kostac sa mukom koja ih snadje. Ja sam od onih koji su primali terapiju, 6 ciklusa, od kojih jedan traje 5 dana uzastopno, i terapija mi je pomogla, vec 4 godine sam zdrav sa svim odlicnim rezultatima. I savetujem sve da se drze medicine, nikako alternativne, regularna medicina je dala procenat izlecenosti od 90%, dok o alternativnoj neznamo nista. Pored medicine, veoma bitan faktor je psiha, pozitivno razmisljanje, vera u ljude i doktore, podrska porodice. Pa ja stvarno ne mogu da poverujem da je lakse napljuvati medicinu nego probati izleciti se. Nedaj Boze nikome, ali bih ponovo pristao na takvo lecenje, ili bilo kakvo drugo, samo da budem ZIV I ZDRAV. I toplo cu preporuciti onkolosku kliniku u Nisu svakome ko ima bilo kakve probleme.
"Bijeli dane osvanuo zdravo..."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: