Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: 5-FLUOROURACIL GDE KUPITI
PostPoslato: Pon Mar 19, 2012 3:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 6:43 pm
Postovi: 37
Zna li neko gde moze da se kupi 5-fluorouracil koji se koristi za hemioterapiju buduci da ga nase bolnice trenutno nemaju? Nama su u KBC Bezanijska kosa rekli da mi mozemo da ga kupimo, ali nam nisu precizirali gde. Sad saznajem da je to lek za bolnice i da se ne nalazi u slobodnoj prodaji, prema tome ja kao fizicko lice ne mogu da udjem u apoteku i da ga kupim, Zna li neko neste o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 5-FLUOROURACIL GDE KUPITI
PostPoslato: Pon Mar 19, 2012 5:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
2005-e u bolnici nije bilo taxola u Kamenici (isto citostatik) pa je mojoj mami onkolog napisao recept i išla je u BG da ga kupi. Tako da ako imate recept (isključivo od onkologa!!!!!!!!) onda možda i ima šanse da ga kupite (ako ga apoteke imaju). Ne znam koja je apoteka u pitanju, možete možda da nađete negde listu apoteka Beograda pa da zovete da pitate (ili da se raspitate koje su najsnabdevenije apoteke u gradu).
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 5-FLUOROURACIL GDE KUPITI
PostPoslato: Pon Mar 19, 2012 9:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 6:43 pm
Postovi: 37
Hvala. Ja sam iz BG-a, pogledacu ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 5-FLUOROURACIL GDE KUPITI
PostPoslato: Sre Mar 21, 2012 12:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Postovi: 201
U Bosni i u Hrvatskoj ga imate koliko vam srce zeli :) U apotekama vecine pogranicnih gradova sa Srbijom mozete bez vecih problema kupiti vecinu citostatika... Obzirom da su to preparati firmi koje rade i u Srbiji, a uputstva i sertifikati su dati na "jezicima koje svi razumemo", obicno niko ne odbija dati lekove kupljene tamo... Preko neta nadjete telefone apoteka u Vinkovcima, Iloku, Vukovaru, Osijeku, Bijeljini, Zvorniku ili Tuzli i napred. To je lagana voznja oko 100-150km od Beograda. Sretno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 5-FLUOROURACIL GDE KUPITI
PostPoslato: Sre Mar 21, 2012 2:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 09, 2012 11:08 pm
Postovi: 100
Ja asm kupovala u Makedoniji i Austriji.

Makedonija mi nije vise opcija. Razlog je sto cas imaju, cas nemaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 5-FLUOROURACIL GDE KUPITI
PostPoslato: Pet Mar 23, 2012 2:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 02, 2012 11:38 am
Postovi: 5
PSTOVANI, MOZDA SAM ZAKASNILA ALI JA IMAM LEK 5U- FLUOROURACIL ,NABAVILA SAM GA IZ INOSTRANSTVA, TREBAO MI JE ZA SUPRUGA, POSLALI SU MI ISTOVREMENO IZ TRI DRZAVE ODAKLE SAM NARUCILA (MISLILA SAM DA NECE NIKO POSLATI), IMAM U ORIGINALNOM PAKOVANJU ZA TRANSPOT, NEOTVORENE OD 500MG-10 ML I IMAM JOS 63 AMPULE.
POZDRAV, [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 5-FLUOROURACIL GDE KUPITI
PostPoslato: Ned Mar 25, 2012 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2012 10:42 pm
Postovi: 1
djudjab je napisao:
PSTOVANI, MOZDA SAM ZAKASNILA ALI JA IMAM LEK 5U- FLUOROURACIL ,NABAVILA SAM GA IZ INOSTRANSTVA, TREBAO MI JE ZA SUPRUGA, POSLALI SU MI ISTOVREMENO IZ TRI DRZAVE ODAKLE SAM NARUCILA (MISLILA SAM DA NECE NIKO POSLATI), IMAM U ORIGINALNOM PAKOVANJU ZA TRANSPOT, NEOTVORENE OD 500MG-10 ML I IMAM JOS 63 AMPULE.
POZDRAV, [email protected]



AA TACNIJE TE AMPULE ZA KOJU BOLEST SU ?DALI JE TO ZA RAK DEBELOG CREVA ? ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 5-FLUOROURACIL GDE KUPITI
PostPoslato: Uto Mar 27, 2012 1:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 02, 2012 11:38 am
Postovi: 5
AMPULE 5 FU FLIORAUCILA SU MOM SUPRUGU KOMBINOVALI U NEKOLIKO SERIJA HEMIOTERAPIJE, PRIMAO JE SA FOLFOXOM, FOLFIRIJEM I ERBITUXOM.
A KOLIKO SE SECAM DA IH JE PRIMAO U DNEVNOJ BOLNICI BEZ KOMBINOVANJA SA DRUGIM LEKOVIMA.
PRIMARNI CARCINOM JE BIO NA DEBELOM CREVU A METASTAZE SU BILE NA JETRI I PLUCIMA.
POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 5-FLUOROURACIL GDE KUPITI
PostPoslato: Uto Mar 27, 2012 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 6:43 pm
Postovi: 37
Hvala svima na informacijama.

Da, nema ga vise u Makedoniji. Kaze mi brat iz Slovenije da tamo ima, ali oni imaju neku drugu dozu, nama su rekli 12 ampula od 250mg ili 6 ampula od 500. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 5-FLUOROURACIL GDE KUPITI
PostPoslato: Uto Mar 27, 2012 12:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 09, 2012 11:08 pm
Postovi: 100
Cao Atina,
molim te posalji mi informaciju u kojoj apoteci u Sloveniji imaju. Meni bi to najvise odgovaralo.
Ja sam se raspitivala i tamo. Receno da nema u prodaji jer u Sloveniji nema privatnih apoteka.
Lep pozdrav,
Jelena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 5-FLUOROURACIL GDE KUPITI
PostPoslato: Čet Mar 29, 2012 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 6:43 pm
Postovi: 37
Sasasa,

nema ga vise ni u Bosni, zvala sam sva obliznja mesta, Bjeljina, Tuzla, Banjaluka, nema niko, kazu lek je deficitaran (nasi su sve pokupovali sto govori koliko su nasi ljudi bolesni od raka, epidemija).

Jelena, i ja cekam odgovor od brata, on mi je napisao da oni to nabavljaju iz Hrvatske, ali imaju neku drugu dozu, 50mg na 20ml infuzije, a meni traze ili 12 ampula od 250mg, ili 6 amplula od 500mg. Pitala sam one sestre sto daju hemioterapiju moze li ovako kako mi je brat napisao, kaze "ne moze, moze samo ovo dvoje" (ne znam zasto ne moze, sto ne mogu da izracunaju koliko onda treba, ali oni izgleda samo rade po principu pakovanja "EBEWE" a to je "5-Fluorouracil „EBEWE”, koncentrat za rastvor za injekciju/infuziju, 250mg/5ml, 500mg/10ml".

Mozes li da mi kazes kako si nabavljala lek iz Austrije?
Podrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 5-FLUOROURACIL GDE KUPITI
PostPoslato: Čet Mar 29, 2012 1:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 09, 2012 11:08 pm
Postovi: 100
Pronasla sam ovu apoteku u Gracu: http://www.apoguterhirte.at/
Zvala sam ih telefonom. Morali su da naruce i to je trajalo oko 2 sata jer sa ja bila u zurbi (mnogo predusretljivi i fini ljudi). Moja prijateljica je to pokupila iz apoteke i donela do Srbije.
Pretpostavljam da ima i u drugim gradovima u Austriji.

Ne prodaju u ampulama, vec u ml/gr. Proverila sam u bolnici, bili su OK sa tim.
Nemam kod sebe tacne cifre miligrama i mililitra, kod kuce su mi ti papiri. Ako ti to treba reci pa cu napisati od kuce.

U svakoj zemlji gde ima privatnih apoteka moguce je kupiti citostatike. U ostalim zemljama je potrebno znati cake i ljude. To je moj zakljucak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 5-FLUOROURACIL GDE KUPITI
PostPoslato: Ned Apr 01, 2012 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 6:43 pm
Postovi: 37
Jelena, hvala na informaciji, vidis da i oni imaju tu istu meru kao sto mi je rekao brat iz Slovenije, ali ove nase sestre iz bolnice kazu da tako ne moze. No comment. Kako je tvoj otac podneo hemioterapiju s tim lekom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 5-FLUOROURACIL GDE KUPITI
PostPoslato: Pon Apr 02, 2012 10:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 09, 2012 11:08 pm
Postovi: 100
Nema na cemu Atina.

Da sam ja na tvom mestu otisla bih direktno kod lekara i pitala u vezi doziranja citostatika. Pakovanja su razlicita i nacin merenja, a lek je lek. Nama su bez problema prihvatili pakovanja i iz Makedonije i iz Austrije.
Cest je slucaj da naletimo na osobu koja jednostavno ne zna. I umesto da kaze to i pita nekog za savet ta osoba daje odgovor u skladu sa svojim (ne)znanjem.

Moj tata podnosi dobro ht. Poredim sa svim onim sto sam citala o dejstvima ht.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 5-FLUOROURACIL GDE KUPITI
PostPoslato: Pon Apr 02, 2012 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 6:43 pm
Postovi: 37
Jelena, stigao je lek u bolnice. Sad ne znam da li da kupujem privatno. Moj tata je tek danas poceo da prima, pa ne znam da li je i ranije bilo slucajeva da je bila nestasica leka u bolnicama ili je ovo sada prvi put? Ne znam da li da pravimo zalihe :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: