Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 117 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: CimaVax - EFG
PostPoslato: Pon Okt 17, 2011 11:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 17, 2011 3:11 pm
Postovi: 8
Kubanska vakcina "cimavaks - efg" protiv raka pluća i prostate bit će dostupna građanima Srbije najkasnije za tri godine, ali izgleda da tako neće biti i u BiH.

Da će vakcina, koju Kubanci zovu revolucionarnim otkrićem, biti na raspolaganju oboljelima u Srbiji, nedavno su potvrdili i kubanski stručnjaci, imunolog Pedro Kamilo Rodrigez (Camilo Rodriguez) i onkološki urolog Horhe Hernandes Alberto Gonzales (Jorge).

Nema planova

Oni su boravili u Srbiji, gdje su s tamošnjim ljekarima započeli dogovore o budućoj nabavci vakcine koja, kako tvrde Kubanci, zaustavlja rak pluća i prostate. Kubanci razgovaraju i s Evropskom agencijom za lijekove (EMEA) kako bi u sljedeće tri godine, koliko će trajati ispitivanje vakcine, dobili odobrenje za promet u Evropskoj uniji.

U BiH za sada nema ozbiljnih planova o tome. Provjerili smo da li se i naša zemlja priprema za budući uvoz ovog cjepiva. Kako nam je nezvanično rečeno u zdravstvenim krugovima u FBiH, da bi se "cimavaks" pojavio na bh. tržištu, mora ga odobriti EMEA-a, a zatim vakcina mora biti registrirana kod Agencije za lijekove BiH. To, međutim, ne znači da će ona biti besplatna i dostupna svima, što će isključivo zavisiti od toga hoće li biti novca u entitetskim fondovima.

- Znamo o čemu je riječ, ali jedna ovako ozbiljna vakcina i eventualno njena nabavka zahtijevaju istraživanje tržišta, procent oboljelih te stav najvećih stručnjaka iz ove oblasti zdravstva na nivou entitetskih i državnih komisija. Za sada nismo razgovarali o tome - izjavila je za "Dnevni avaz" portparol Instituta za zaštitu zdravlja u RS Milka Mrđa.

Data nada

Nezvanično saznajemo da ni u Zavodu za javno zdravstvo FBiH nije bilo razgovora o kubanskoj vakcini. U svakom slučaju, "cimavaks" je ljudima širom svijeta, pa tako i u BiH, dao nadu da je pronađen lijek za dvije teške bolesti. U BiH se, inače, bilježi porast broja oboljelih i umrlih od ovih bolesti. Samo od karcinoma pluća godišnje oboli više od 1.900 ljudi u BiH.

Istraživanja kubanske vakcine kod raka prostate su u drugoj, a kod karcinoma pluća u trećoj fazi, koja obuhvata 573 pacijenta na Kubi. Ova vakcina ispituje se još od 1993. godine i do sada je isprobana na više od 1.000 oboljelih. Od 2008. godine koristi se na Kubi, a dostupna je i u Maleziji, Peruu i Engleskoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CimaVax - EFG
PostPoslato: Pon Okt 17, 2011 11:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 17, 2011 3:11 pm
Postovi: 8
ako iko ista zna kojim putem doci do ove vakcine neka pise ovdje...Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CimaVax - EFG
PostPoslato: Uto Okt 18, 2011 11:34 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 10:14 am
Postovi: 60
Oh, bice ovde svega i svacega, vec vidim :(

Ono sto ja znam:
-samo makrocelularni karcinomi
-samo primarni tumori
-samo na Kubi
-uspesno zavrsena hemo i\ili zracna terapija
prima se na sledeci nacin: 4 injekcije na 4 mesta na telu na svakih 15 dana 4 puta, posle toga na 28 dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CimaVax - EFG
PostPoslato: Uto Okt 18, 2011 10:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 17, 2011 12:30 am
Postovi: 3
na temi ESCOZOL lek protiv raka cdjuro je dao tacnu informaciju o
ovoj vakcini, sto znaci da moze da se kupi ukoliko oni misle da
je izlecenje moguce (pregledom dokumentacije koja mora da se posalje),
inace verovatno nebi planirali davanje vakcine
za prvu godinu, a zatim i za drugu.
Ne verujem da cemo ovde u Srbiji naci nekoga ko ima iskustvo sa ovom vakcinom.
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CimaVax - EFG
PostPoslato: Uto Jan 10, 2012 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 07, 2012 9:16 pm
Postovi: 34
Ima li neko svezijih informacija o ovom leku? Moze li se nabaviti, kolka je cena?
Sve i da postoji mogucnost da se nabavi, da li bi iko od lekara u Srbiji umeo da ovaj lek da pacijentu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CimaVax - EFG
PostPoslato: Sub Feb 25, 2012 4:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 25, 2012 3:22 pm
Postovi: 11
Vakcina CimaVax košta 6000 eura 20 aplikacija ( 5 puta po 4 aplikacije, 2 u jednu i 2 u drugu mišicu)... to je informacija koju sam dobila od Jelene živojinović..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CimaVax - EFG
PostPoslato: Sub Feb 25, 2012 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 25, 2012 3:22 pm
Postovi: 11
Da ne ostanem nedorečena..
Vakcina se može dati i kod nas, negde u Beogradu, mislim..
Potrebno je kontaktirati g. Zorana Vujovića na [email protected] ..Ja ću mu pisati večeras i potrudiću se da novodobijene informacije podelim sa vama..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CimaVax - EFG
PostPoslato: Čet Mar 01, 2012 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 25, 2012 3:22 pm
Postovi: 11
Pisala sam g. Zoranu Vujoviću.
Njegov asistent mi je ljubazno odgovorila, predložila da pošaljem skeniranu dokumentaciju istorije bolesti mog oca,koju će ona prevesti na španski i kontaktirati Kubanske lekare.. Ako moj otac ispunjava uslove za lečenje CimaVax vakcinom, g.Vujović će me uputiti šta ikako dalje..
Moram da napomenem da sam izgubila puno vremena pišući na raznorazne adrese sa kojih mi do dan danas nije stigao nikakav odgovor..
Moj otac nezna ništa o mojim planovima; bilo bi neljudski dati mu lažnu nadu ... ovo u slučaju da Kubanski lekari daju negativan odgovor.
Brine me i to gde naći toliki novac za vakcinu... kada bi barem postojala mogućnost refundacije troškova... neznam...

Trudiću se i dalje.. Pozdrav svim dobrim ljudima sa ovog foruma..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CimaVax - EFG
PostPoslato: Pet Mar 02, 2012 9:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 8:04 pm
Postovi: 168
Pozdrav svima!
Moj suprug je obolio od karcinoma pluca,isao je licno na Kubu,tamo primio prvu vakcinu,prije koji dan ovde i drugu i u predstojecem periodu ce da isprima i preostale 3.
Mi smo mejl sa muzevim nalazima poslali Dr.Viseslavu Hadzi Tanovicu iz B.G. on je proslijedio mejl na Kubu u bolnicu La Praderu i nakon par dana smo dobili odgovor da suprugova vrsta karcinoma odgovara vakcini,dao nam je njihove kontakte,nakon toga je suprug kupio kartu i za Kubu.
Kosta sve,ali njihova ljubaznost i usluga vrijede svake pare,kad covjeka natjera muka na sve je spreman
Tu sam za sve informacije koje vas zanimaju
Nadam se da ce se javiti jos neko ko je primio ili prima vakcinu da razmjenimo iskustva,nama je receno od strane doktora da dok se ne isprimaju sve 5 ne ocekujemo nikakve promjene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CimaVax - EFG
PostPoslato: Pet Mar 09, 2012 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 29, 2011 3:20 pm
Postovi: 10
Tumor Adenokarcinom pluca, primarni. Primljena 1 hemoterapija i posle toga zracenje.Preporucena hemo sa Tarcevom ali je tada u Srbiji nisu imali i nije primljena. Koristi Vidadox kupljen u Tirani, otprilike od Novembra 2011.Primljena vakcina Cimavah-egf po protokolu
(4x4 na 14 dana a zatim 1x4 posle mesec dana). Pitanje za Svarglu:sta su vam rekli na Kubi za nastavak primanja vakcine posle ovog osnovnog protokola? Tj. da li se nastavlja i dalje na 28 dana?
Posto je vakcina isprimana ovih dana jos uvek ne mozemo nista reci o efektu.
Cim budemo imali bilo kakve informacije obavesticemo Vas na ovom forumu.
Pozdrav i puno,puno zdravlja svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CimaVax - EFG
PostPoslato: Pet Mar 09, 2012 9:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 8:04 pm
Postovi: 168
Ovako,ja isto o tome citam da navodno nakon te pete vakcine svaki mjesec treba da se prima po jedna radi odrzavanja stanja,a mom suprugu nista o tome nije rekao ljekar,dali su mu 5 vakcina i to je to,mozda su to dezinformacije ili oni mozda odlucuju na osnovu stanja pacijenta da li da se daje i dalje,ne znam i mene to zanima,ako dobijete informaciju javite.
Kako ste vi dosli do vakcina?Jeste isli licno ili ne,zanima me ako vec primate kako ne znate da li se uzima i dalje po jedna?
Pozdrav i vama i sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CimaVax - EFG
PostPoslato: Pet Mar 09, 2012 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 09, 2012 9:41 pm
Postovi: 2
Moja mama ima adeno karcinom, ali nije u mogucnosti da ode na Kubu. Ako neko ima informaciju - zanima me da li postoji mogucnost da neko drugi ode i dobije vakcine za nju i da ih primi u BG.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CimaVax - EFG
PostPoslato: Pet Mar 09, 2012 10:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 8:04 pm
Postovi: 168
Iva znam da je momak,novinar iz Banja Luke isao po vakcine za oca sam,bez njega,kaze da je imao malo problema da ih ubjedi da mu ih daju ali je ipak dobio,preko granica i sve ostalo je proslo ok,kontam ako je on uspio onda mogu i drugi,ali ne mogu 100 % da tvrdim da ce da daju,a sto se tice primanja ako ih nabavite svaka medicinska sestra ce znati da ih daje,imaju svoj protokol kako se daju,ali nije nista komplikovano
Pitanje za Jonesku,da li ste imali bolove,kasalj da li je jak,javite da li se ista promjenilo nakon isprimanih vakcina,moj muz ima jake bolove,Dr. kaze da bi trebali da se smanje ili nestanu nakon isprimanih vakcina,ali mene je sve strah da li ce i ovo ista pokazati da djeluje,neki ruzan osjecaj mi ne da mira,a moram biti pozitivna,ova vakcina nam je jedino preostalo,druge sanse nemamo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CimaVax - EFG
PostPoslato: Sub Mar 10, 2012 1:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 09, 2012 9:41 pm
Postovi: 2
Hvala puno na brzom odgovoru! Sve najbolje vama i vasem suprugu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CimaVax - EFG
PostPoslato: Pon Mar 19, 2012 6:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 29, 2011 3:20 pm
Postovi: 10
Vakcina je nabavljena na Kubi a isprimana u Srbiji.Posto je islo preko posrednika nismo imali prilike da ostvarimo kontakt sa kubanskim lekarima i saznamo sta dalje posle ovih 5 doza.Iz tog razloga sam i postavio pitanje za SVARGLU jer sam zakljucio da su oni to isprimali na Kubi i zato sam i ocekivao da ce znati nesto vise o tome.
Osoba nije imala bolove, nema ih ni sada.Kasalj se proredio, ali ne mozemo da znamo od cega je to tako, jer je bilo i zracenja i Pijenja Vidatox-a i sve to nekako jedno za drugim i ne mozemo da odredimo sta i kako deluje.
Upravo istice dve-tri nedelje posle primanja 5-te doze vakcine Cimavax EGF i pripremamo se na skener. Nadamo se da ce biti nekog boljitka, ubedjeni smo da je vakcina preva stvar.
Obavesticemo Vas o rezultatima skenera.
Pozdrav svima i drzite se.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 117 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: