Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cetvrti stadijum 4/4,sta dalje?
PostPoslato: Ned Nov 07, 2010 1:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 07, 2010 1:10 am
Postovi: 2
Pozdrav svima,

molim vas za odgovor-mojoj majci je pre 5 godina dijagnostikovan tumor na desnoj dojci. Odstranjena joj je 1/4 dojke, i nisu joj prepisane nikakve terapije, nakon 2 godine, tumor se vratio i odstranjena joj je cela dojka i zlezde ispod pazuha,prepisano 6 ciklusa hemioterapije. Pre tacno mesec dana operisala je tumor na plucima zakoji se ispostavilo da je metastaza karcinoma dojke i da je stadijum 4/4.
Danas se smestila na onkologiju gde je primila prvu hemioterapiju od planiranih 6, i rekli su nam da mora da lezi 20tak dana,sto ranije nije bio slucaj (isla je u dnevnu bolnicu i posle terapije kuci)

Zanima me ,kakve su uopste sanse za oporavak kod ovakvih pacijenata?

Nas zaista predivni dr Dejan Stojiljkovic,nam sve vreme prica kako ne sme da odustane i da mora na terapije,ali mi niko zaista ne kaze,kakve su sanse i sta sve mozemo da uradimo za nju?
druga stvar je: dr mi kaze da je operacija bila maksimalno radikalna (trajala je skoro 6 sati) i da je odstranio sve,ali sta to zaista znaci kada je u pitanju 4. stadijum? Da li je samo pitanje vremnena kada ce se javiti nova metastaza ili sta?

Takodje,molim vas da mi date linkove za sve od alternativne medicine koja bi mogla biti od pomoci.

Najlepse hvala.

pozz

Tanja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cetvrti stadijum 4/4,sta dalje?
PostPoslato: Ned Nov 07, 2010 2:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
pluca su izrazito bogata limfaticima, i upravo je to put raznosenja malignih celija po telu. u ovom stadijumu stanje se moze nazvati tumorskom sepsom - celije cirkulisu po telu, ali jos uvek nisu vidljive dijagnostickim metodama.

hemioterapija u ovom slucaju produzava zivot i smanjuje tegobe

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cetvrti stadijum 4/4,sta dalje?
PostPoslato: Sub Dec 25, 2010 4:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 25, 2010 2:59 am
Postovi: 6
Draga tanja,
ono sto je mom tati pomoglo nalazi se na sajtu www.zdravljeza21vek.com, a www.cancertutor.com ti govori o svim mogucim terapijama "alternativne" medicine ali na engleskom. U svakom slucaju, sto pre krenite sa promenom ishrane i "alternativnom" medicinom da ne bude prekasno. Ukoliko ti je potrebna bilo kakva razmena iskustava, javi se slobodno na pp. U svakom slucaju, stagod da odlucite, zelim vam srecu i snagu da istrajete u tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cetvrti stadijum 4/4,sta dalje?
PostPoslato: Sub Dec 25, 2010 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 07, 2010 1:10 am
Postovi: 2
Hvala svima na odgovorima.
Moja mama se odlucila na hemioterapiju i ne zeli da menja nacin ishrane dok sa njom ne zavrsi.
ja nisam za to,ali ako je tako odlucila i prosto moram da je podrzim,jer "sve ide iz glave".

Kada zavrsi sa 4. ciklusom terapije,pocece sa makrobiotikom,bar tako kaze...
Ja cu se potruditi da je podrzim u svemu sto odluci,i da joj ponudim sto vise solucija, i zato ,jos jednom,puno hvala na linku.

Veliki pozdrav,
Tanja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: