Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Pon Dec 26, 2011 8:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2011 11:23 am
Postovi: 20
Da li neko ima iskustva sa ovim čajem? Čula sam da ne sme da se koristi za vreme hemio terapije, da li je to tačno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Pon Dec 26, 2011 1:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2011 9:25 am
Postovi: 153
Jeste, tacno je. I postoji ogranicenje u hrani, a tice se mesa.. Mislim da je zabranjeno svinjsko meso, ali to najbolje da pitas tu porodicu koja daje to korenje. Mozda i jos neka od namirnica ali se ne secam. To korenje je pila majka moje prijateljice kad su je otpisali. Tumor se jeste smanjio ali je ipak na kraju umrla, posle 6 meseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Pon Dec 26, 2011 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2011 11:23 am
Postovi: 20
hvala najlepše


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Uto Dec 27, 2011 2:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 8:09 pm
Postovi: 33
Caj se ne koristi za vreme hemioterapije.Za vreme upotrebe ovog caja ne sme da se koristi svinjsko meso,jela na masti,ziva jabuka,kompot od jabuka,sok od jabuka,kao i jaje kuvano ili przeno.Osnovni sastojak napitka je ciklamin,specificnog ukusa i malo je tezi za konzumiranje,ali kad coveka snadje nesreca,ukus i nije bas preveliki problem,zar ne?Koristio sam ga neposredno po operaciji uz jos neke dodatke ishrani za podizanje imuniteta.Licno,mislim da pomaze.

_________________
zivim svoj san


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Uto Dec 27, 2011 6:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 3:34 pm
Postovi: 120
Koja je cijena tog caja.Je li se dobije samo recept,ili dobijes pripremljeno i samo pijes.Ako ima jos neko iskustvo sa ovim cajem neka se javi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Sre Dec 28, 2011 9:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2011 11:23 am
Postovi: 20
Koliko ja znam, po čaj mora da se ode lično i nema cenu nego ostaviš para koliko možeš i misliš da treba. Čaj se kuva i pije 21 dan pa se pravi pauza, pa ponovo 21 dan. Čula sam da je mnogo jak i gorak, pa bi bilo dobro da se posle čaja, ko može, pojede med.. Ako sam u pravu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Čet Dec 29, 2011 11:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 10:41 am
Postovi: 24
Lokacija: Novi Beograd
To korenje je odvratno....... Kada su me moji naterali da to probam, rekao sam da ću radije umreti. Izdržao sam dva dana i onda sam kao dete prosipao da me ne primete :) . Na kraju su me ulovili. :oops:

Tera na povraćanje i jako je teško, a kuća cela smrdi kad se kuva. Nisam siguran koliko pomaže, ali sam u suštini skeptik za sve te stvari... pa ne mogu biti objektivan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Čet Dec 29, 2011 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 8:09 pm
Postovi: 33
ja sam ga pio tri puta po 21 dan,jeste tezak za konzumiranje.Inace mi je preparat preporucen od strane osobe cije poznavanje medicine jako respektujem.Ne odmaze,barem meni nije..a da li mi je pomogao?Ne znam,mislim da jeste

_________________
zivim svoj san


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 11:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2011 3:17 pm
Postovi: 36
Zna li neko koja je cena ovog čaja ?
Ok čovek je u Stalaću ima li neka adresa ili telefon, ja sam našao neki telefon na netu ali se niko ne javlja ??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Pet Jan 13, 2012 12:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 10:41 am
Postovi: 24
Lokacija: Novi Beograd
To korenje je besplatno, nema ugovaranja za cenu. To je jedan deda iz Stalaća nasledio, koji je preminuo čini mi se 2008 godine, pa je sad to nastavio njegov sin ili unuk, nisam siguran.
Kada se ode tamo oni ti sve objasne a para ostaviš koliko želiš. Bar je tako bilo kad sam ja išao 2009.godine.

Ne mogu da ti pomognem u vezi sa kontaktom jer sam izgubio telefon. To je na ulazu u Stalać prva ili druga ulica levo. Svi meštani znaju za njih, tako sam i ja našao.

Ne želim da sugerišem...., ali ja sam to koristio dva dana i prestao sam, odnosno od početka nisam imao utisak da će mi to pomoći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Pet Jan 13, 2012 1:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2011 11:23 am
Postovi: 20
Ja imam ovaj broj telefona,(ne znam da li je u funkciji) 037/806-373 zvati radnim danom od 8-14 (Kozić Sasa)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Pet Jan 13, 2012 2:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2011 3:17 pm
Postovi: 36
Moze li neko da objasni nesto vise o samoj upotrebi caja i rezultatima, koliko sam uspeo da procitam taj caj ima specificni miris i tesko ga je piti, da li je to tacno ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 3:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 14, 2009 8:07 am
Postovi: 7
coje je napisao:
Moze li neko da objasni nesto vise o samoj upotrebi caja i rezultatima, koliko sam uspeo da procitam taj caj ima specificni miris i tesko ga je piti, da li je to tacno ?


Stara izreka kaže: za ljutu ranu- ljut lek, tako da i čaj ima specifičan miris i težak ukus. Pije se jedna mala čašica, praktično jedan gutljaj. Uz koren za čaj sam dobila još jedan koren za spravljanje obloga koje se stavljaju na obolelo mesto.

Šta sam davala:
-koren divlje ciklame
-obloge
-semenke kajsije
-cink u tabletama
-noni
-protektin tablete
-C vitamin
-kompleks B vitamina
-Totema ampule (gvožđe)
-matična mleč (pčelarski proizvod)
-kozje mleko
-aloja

Pored svega ovog, mislim da je najbitnija bolesnikova volja za životom i želja za ozdravljenjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Uto Jan 31, 2012 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 18, 2011 1:03 pm
Postovi: 12
Caj od korena ciklame pomaze, ali ne samo on vec u kombinaciji sa jos nekim preparatima, koje nemate u stalacu a i sasa koji je nastavio dedin zanat lose to radi jer mu deda nije ostavio recepturu vec on to radi ofrlje. Ako vas zanima gde mozete naci kompletnu terapiju javite se pp. Jer pravu terapiju je i deda uzimao od druge osobe pa preprodavao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Čet Jun 13, 2013 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 13, 2013 1:18 pm
Postovi: 8
Zdravo,
Nova sam na forumu pa mi oprostite ako napravim po koju gresku. Tati je otkriven ca. planocellulare trigonae retromolaris prosle godine sa meta na limfnim cvorovima vrata. Operisan krajem prosle godine i prosao ciklus od 25 zracnih terapija uz 3 hemo. Lekari smatraju da nema potrebe za daljim zracenjem jer su suzbili tumor.
Elem, pisem ovo jer su tatini ujaci takodje bolovali od ovog gada. Jedan je imao primarni na plucima sa udaljenim metastazama,a drugi primarni na jetri takodje sa meta. Obojica su uzimali lek iz Stalaca sa tim sto su oni i obloge neke stavljali i pili taj sok u stvari caj jer se lukovica kuva prethodno. tetka moja je isla po taj lek i ona mi je pre dan dva objasnila kako su ga pili i previjali te obloge. I ona je probala i rece da je osecaj cudan jer kao da steze grlo. Ovaj sa kancerom pluca pio je redovno i previjao te obloge (verovao da ce mu pomoci) i metastaze su nestale,a otpusten je nakon operacije kuci da umre. Osim ovoga nista nije koristio niti je isao na zracnu i hemo.Lekar kad ga je video nakon nekog vremena u cudu je pitao "Zar on nije umro". Poziveo je jos 9 godina i pre dve godine umro u snu od srcanog udara. ovaj drugi deda je popio 70% prve ture po recima njegove cerke tj. moje tetke koja mi je i ispricala citavu pricu, drugu je popio 100% i stvari su se pocele dovoditi u red,sedimentacija pala kao i tumor markeri i on se poceo oporavljati. Medjutim kod trece ture je psihicki pao, nije zeleo da pije i samo je govorio da je doslo vreme da se ide. Po tetkinim recima, cika Ljupce nikada nije trazio novac a rekao je i da mu je najlepsa nagrada kada mu jave da je neko izlecen. Opisala ga je kao izuzetno ljubaznog i prijatnog kao i njegove ukucane i da sa njima ima samo lepih iskustava. Smatrajte ovo samo jednom od prica, jedna se dobro zavrsila,a druga ne na zalost.
Moj tata ima taj tumor u usnoj dupli tako da nisam sigurna ni da li bi mogao da proguta taj caj. Cekamo sada prvu kontrolu pa cemo videti sta i kako dalje.
u svakom slucaju nada umire poslednja. ukoliko se ukaze potreba za nekim daljim lecenjem probacemo i sa ovom ciklamom.Mozda pomogne,a mozda i ne ali se nadam da se nece muciti sa bolovima.
Svako dobro vam zelim i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: