Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Pet Jan 13, 2012 1:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2011 11:23 am
Postovi: 20
Ja imam ovaj broj telefona,(ne znam da li je u funkciji) 037/806-373 zvati radnim danom od 8-14 (Kozić Sasa)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Pet Jan 13, 2012 2:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2011 3:17 pm
Postovi: 36
Moze li neko da objasni nesto vise o samoj upotrebi caja i rezultatima, koliko sam uspeo da procitam taj caj ima specificni miris i tesko ga je piti, da li je to tacno ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 3:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 14, 2009 8:07 am
Postovi: 7
coje je napisao:
Moze li neko da objasni nesto vise o samoj upotrebi caja i rezultatima, koliko sam uspeo da procitam taj caj ima specificni miris i tesko ga je piti, da li je to tacno ?


Stara izreka kaže: za ljutu ranu- ljut lek, tako da i čaj ima specifičan miris i težak ukus. Pije se jedna mala čašica, praktično jedan gutljaj. Uz koren za čaj sam dobila još jedan koren za spravljanje obloga koje se stavljaju na obolelo mesto.

Šta sam davala:
-koren divlje ciklame
-obloge
-semenke kajsije
-cink u tabletama
-noni
-protektin tablete
-C vitamin
-kompleks B vitamina
-Totema ampule (gvožđe)
-matična mleč (pčelarski proizvod)
-kozje mleko
-aloja

Pored svega ovog, mislim da je najbitnija bolesnikova volja za životom i želja za ozdravljenjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Uto Jan 31, 2012 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 18, 2011 1:03 pm
Postovi: 12
Caj od korena ciklame pomaze, ali ne samo on vec u kombinaciji sa jos nekim preparatima, koje nemate u stalacu a i sasa koji je nastavio dedin zanat lose to radi jer mu deda nije ostavio recepturu vec on to radi ofrlje. Ako vas zanima gde mozete naci kompletnu terapiju javite se pp. Jer pravu terapiju je i deda uzimao od druge osobe pa preprodavao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Čet Jun 13, 2013 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 13, 2013 1:18 pm
Postovi: 8
Zdravo,
Nova sam na forumu pa mi oprostite ako napravim po koju gresku. Tati je otkriven ca. planocellulare trigonae retromolaris prosle godine sa meta na limfnim cvorovima vrata. Operisan krajem prosle godine i prosao ciklus od 25 zracnih terapija uz 3 hemo. Lekari smatraju da nema potrebe za daljim zracenjem jer su suzbili tumor.
Elem, pisem ovo jer su tatini ujaci takodje bolovali od ovog gada. Jedan je imao primarni na plucima sa udaljenim metastazama,a drugi primarni na jetri takodje sa meta. Obojica su uzimali lek iz Stalaca sa tim sto su oni i obloge neke stavljali i pili taj sok u stvari caj jer se lukovica kuva prethodno. tetka moja je isla po taj lek i ona mi je pre dan dva objasnila kako su ga pili i previjali te obloge. I ona je probala i rece da je osecaj cudan jer kao da steze grlo. Ovaj sa kancerom pluca pio je redovno i previjao te obloge (verovao da ce mu pomoci) i metastaze su nestale,a otpusten je nakon operacije kuci da umre. Osim ovoga nista nije koristio niti je isao na zracnu i hemo.Lekar kad ga je video nakon nekog vremena u cudu je pitao "Zar on nije umro". Poziveo je jos 9 godina i pre dve godine umro u snu od srcanog udara. ovaj drugi deda je popio 70% prve ture po recima njegove cerke tj. moje tetke koja mi je i ispricala citavu pricu, drugu je popio 100% i stvari su se pocele dovoditi u red,sedimentacija pala kao i tumor markeri i on se poceo oporavljati. Medjutim kod trece ture je psihicki pao, nije zeleo da pije i samo je govorio da je doslo vreme da se ide. Po tetkinim recima, cika Ljupce nikada nije trazio novac a rekao je i da mu je najlepsa nagrada kada mu jave da je neko izlecen. Opisala ga je kao izuzetno ljubaznog i prijatnog kao i njegove ukucane i da sa njima ima samo lepih iskustava. Smatrajte ovo samo jednom od prica, jedna se dobro zavrsila,a druga ne na zalost.
Moj tata ima taj tumor u usnoj dupli tako da nisam sigurna ni da li bi mogao da proguta taj caj. Cekamo sada prvu kontrolu pa cemo videti sta i kako dalje.
u svakom slucaju nada umire poslednja. ukoliko se ukaze potreba za nekim daljim lecenjem probacemo i sa ovom ciklamom.Mozda pomogne,a mozda i ne ali se nadam da se nece muciti sa bolovima.
Svako dobro vam zelim i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Sre Jul 10, 2013 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 10, 2013 10:58 pm
Postovi: 1
Taj lek jos uvek postoji evo telefon na koji mozete da pozovete to su drugi ljudi ali i oni rade sa tim 0638916216


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Pet Mar 21, 2014 7:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 21, 2014 10:09 am
Postovi: 1
Ako neko može da mi pomogne i razjasni jednu nedoumicu:
Kada se kaže "čaj od divlje ciklame ne pijte tokom hemoterapije" da li to znači da se čaj ne pije samo TAJ DAN kada se prima hemoterapija ili da se ne pije dok svi ciklusi terapije traju? Taj segment mi nikako nije jasan. Ima li neko iskustva u tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Uto Jun 03, 2014 7:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 03, 2014 7:32 am
Postovi: 1
Otac mi je oboleo od raka pankreasa ( dijagnoza od pre par dana ). Razmišljamo da uzmemo divlju ciklamu, te bih voleo da stupim u kontakt sa nekim ko ima ispustva sa ovim čajem/melemom.

Ukoliko neko želi molim da mi se javi na mail [email protected].


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Uto Jun 10, 2014 11:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 10, 2014 11:34 pm
Postovi: 1
Moze li neko da mi napise kako se pravi caj od korena divlje ciklame? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Pet Mar 11, 2016 2:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 02, 2009 4:46 pm
Postovi: 32
Evo mi idemo u Stalac sad u nedelju, caj od korena vise nije besplatan, nego kosta 10.000 dinara. Pa eto da znate kome treba da nije vise kao ranije sto je bilo za dzabe ili koliko ko ostavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Čet Dec 22, 2016 8:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 29, 2016 11:34 pm
Postovi: 1
Tuzna Cerka je napisala u postu da postoji kompletna terapija uz divlju ciklamu. Poslala sam joj poruku, medjutim odgovor je izostao.

Naime, mom tati je marta 2015. godine dijagnostifikovan tumor mokracne besike i trenutno je zavrsio 2. ciklus Gemzar Cisplatin hemioterapije. Posto je izrazio spremnost da pokusa i sa korenom divlje ciklame, dok ne zahladi nabavili smo tih 7 korena od Sase Kozica sa uputsvom sa njihovu pripremu i par namirnica koje bi trebalo izbegavati, i to je sve.

Zamolila bih, ako iko zna o toj kompletnoj terapiji uz caj korena divlje ciklame, da mi posalje poruku na pp .

Unapred Vam se zahvaljujem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čaj divlje ciklame iz Stalaća?!
PostPoslato: Uto Apr 03, 2018 8:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 03, 2018 7:34 pm
Postovi: 1
Zelim da podelim iskustvo sa covekom (S.K.) iz Stalaca sto prodaje divlju ciklamu.
Kada sam ga kontaktirao, tvrdio je da to nije divlja ciklama , vec neki gorki koren tkz bozje cudo. Ocigledno da narod ne bi sam brao po sumama kojeg ima i van Stalaca.
Potom me ispitivao kao gestapo, ko mi rekao za njega, sta mi poznanik sve rekao u vezi njega i u vezi "gorkog korena". Da bi znao koju cenu da mi kaze... Jer starim njegovim pancijentima je rekao da nepricaju za koju cenu im daje. Da je on bez posla i da mora da naplati svoj trud. A drugom poznaniku je u pocetku davao ono koliko das (2000 mu ostavljao), da bi mu 3x trazili 10.000 hiljade dinara.Kad me sve lepo ispitao, tek onda me pitao za bolest( tu sam video da nista nezna o mojoj dijagnozi).Naravno napusio je mog poznanika sto mi sve ispricao unapred (jer nije mogao da mi proda pricu) i reko da ne moze pomoci. Takodje sam cuo da mu deda bio pravi travar za tu biljku i da je pomagao.. ima sajt o tome
Kod:
http://www.biljeizdravlje.rs/code/navigate.php?Id=331&editionId=97&articleId=497
gde pise :" - Saslušaj me, i nauči! Dok god budeš mogao, pomaži ljudima u nevolji! A Bog će tebi i tvojoj kući - posavetovao ga je deda.". Sto to mladi gospodin ne uvazava i naplacuje kako kome,dok sam razgovarao bio je dosta drzak.Moje svatanje da coveka zanima samo zarada i nista vise... Naravno ima dobrih ljudi , guglao sam po netu i naisao na jedan divan forum gde mi je jedan gospodin (N.S) poslao bez dinara.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: