Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 93 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Čet Nov 21, 2013 8:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 11:34 pm
Postovi: 26
milosverauzivot je napisao:
Srdačan pozdrav Miloš

Nema se šta citirati, jer ništa vredno nije napisano, posebno ono o gorilama koje je Miloš pobrkao sa šimpanzama al to i nije bito za ovu temu.
Opisi kako deluje B-17 su posvuda na internetu i nepotrebno ih je stalno ponavljati, posebno što bolesnima to ništa ne znači. Njih isključivo interesuje da li to deluje i kako se primenjuje. Ja sam pokušao da napišem nešto u tom pravcu, a ako Miloš umije još nešto osim da kritizira (jer kritika je nešto drugo), verujem da će mu čitaoci biti zahvalni. Zato, dragi Miloše, pokušaj da budeš i koristan osim što samo pokušavaš zadovoljiti svoju taštinu. Pomozi ljudima onako kako ti misliš da treba. Samo da znaš, stariji sam od tebe pet godina i na više od jenog mesta sam našao izreku da "bolest i zdravlje počinju u debelom crevu" - možda si ipak trebao više čitati a manje gledati "Pink" i slične TV programe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pet Nov 22, 2013 10:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 06, 2013 10:07 am
Postovi: 13
Barajevo pa ti si opet pobrkao lončiće, očigledno nisi bio na času kada se učila komunikacija, hajde još jednom pročitaj sve šta je napisano od moje i od tvoje strane ali ne kao da čitaš strip komadant Mark. Tada ćeš možda videti početak priče o majmunima (primatima) šimpanzama i gorilama (koje si ti uveo u ovaj naš strip kako bi podigao čitanost) i ishrani istih, obzirom da i ti i ja spadamu po rodoslovu u primate.
A što se tiče pomoći obolelima izlišno je o tome pričati, svako od nas zna šta je uradio u svom životu, da li je nekome pomogao ili nije!
Moja poruka tebi je čini dobra dela i pomaži ali nemoj biti isključiv po sistemu ti sve znaš i jedino što ti kažeš je ispravno. Da je tako ti bi do sada dobio jedno tri nobelove nagrade. Toliko o sujeti, i da se više ne prepucavamo preko ovih virtuelnih stranica jer to čita omladina pa mogu da pomisle da se dva naučnika prepucavaju, nego da širimo svoja i tuđa znanja ali onako skromno kako je Bog rekao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pet Nov 22, 2013 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 11:34 pm
Postovi: 26
milosverauzivot je napisao:
Barajevo pa ti si opet pobrkao lončiće, očigledno nisi bio na času kada se učila komunikacija, hajde još jednom pročitaj sve šta je napisano od moje i od tvoje strane ali ne kao da čitaš strip komadant Mark. Tada ćeš možda videti početak priče o majmunima (primatima) šimpanzama i gorilama (koje si ti uveo u ovaj naš strip kako bi podigao čitanost) i ishrani istih, obzirom da i ti i ja spadamu po rodoslovu u primate.
A što se tiče pomoći obolelima izlišno je o tome pričati, svako od nas zna šta je uradio u svom životu, da li je nekome pomogao ili nije!
Moja poruka tebi je čini dobra dela i pomaži ali nemoj biti isključiv po sistemu ti sve znaš i jedino što ti kažeš je ispravno. Da je tako ti bi do sada dobio jedno tri nobelove nagrade. Toliko o sujeti, i da se više ne prepucavamo preko ovih virtuelnih stranica jer to čita omladina pa mogu da pomisle da se dva naučnika prepucavaju, nego da širimo svoja i tuđa znanja ali onako skromno kako je Bog rekao.


U pravu si potpuno (čaki u kritikama) i priznajem da si me pretekao jer sam ja tebi hteo predložiti isto: hajde da pomognemo ako možemo jer ovaj forum ne postoji zbog nas već zbog onih kojima treba pomoć. Samo da znaš da moja iskustva nisu samo sa interneta već i iz kuće jer imam oca kome je pre devet godina dijagnostikovan težak oblik raka bešike (tako mi je rečeno u klinici "Ars Medica"), a on je sada potpuno zdrav (s obzirom na skoro 88 godina) i nema ni traga raka. Rado ide na kontrole kako bi uživao u čuđenju medicinara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pet Nov 22, 2013 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 11:34 pm
Postovi: 26
Ovo sam obećao, za one koji još imaju dvojbe oko Hemioterapije, a zašto se ostali onkolozi ne obaziru na ovo - ide na njihov obraz.
Voleo bih komentar onog nadobudnog doktoranta kome ni ime niti nik nisam zapamtio - toliko je značajan za zdravlje (iako, vrlo značajan za medicinu ...)

ŠOKANTNE VESTI IZ SIJETLA

"Zaboravite hemoterapiju":

U zvaničnom časopisu „Udruženja za borbu protiv raka Srbije“, ovaj članak je napisao onkolog Dr Slobodan Čikarić, predsednik tog udruženja, koji veći deo godine radi u Sijetlu, SAD. I on zajedno sa koistraživačima iz Srbije i Crne Gore ustanovio je da nema benefit od hemoterapije.

Istraživački tim, na čelu sa dr Piterom Nelsonom iz Centra za istraživanje raka “Fred Hačinson” iz Sijetla (SAD) objavio je naučnoistraživački rad u stručnom časopisu “Nature Medicine 5 “, augusta 2012. Rezultati njihovih istraživanja su uznemirili američku javnost gotovo do šokantnih razmera.

Istraživači su došli do neočekivanog otkrića da jedan od tri do danas nezamenjivih terapeutskih modaliteta u onkologiji – hemoterapija, ne samo da ne uništava ćelije raka već favorizuje njihovu ubrzanu deobu, pospešuje rast primarnog tumora i njegovo infiltrativno – destruktivno širenje na okolna zdrava tkiva i diseminaciju (metastaziranje) u udaljene organe. Predmet istraživanja naučnika iz Sijetla bili su solidni tumori dojke, pluća, debelog creva i prostate.

Citostatski tretman ćelija raka navedenih tumora sproveden je:

a – in vitro varijanti (kultura ćelija raka u Petrijevoj šolji)

b – in vivo varijanti (solidni tumor okružen živim tkivom)

U obe varijante, ćelije raka napadnute su istom vrstom i istom dozom citostatika.

Citostatici su ćelije raka u in vitro varijanti uništili in toto. Međutim, solidni maligni tumori, okruženi zdravim tkivima, reagovali su na hemoterapiju na neočekivan način.

U početku citostatskog tretmana dolazilo je do delomične regresije tumora. Nastavkom hemoterapije dolazilo je do progresije bolesti: ubrzane deobe ćelija raka, rasta primarnog tumora i infiltracije okolnih zdravih tkiva kao i metastatskog širenja u udaljene organe.

Istraživači su uočili da zdrava tkiva koja okružuju maligni tumor utiču na ponašanje ćelija raka prema hemoterapiji. Utvrdili su da i zdrava tkiva oko tumora reaguju na citostatski tretman, posebno fibrozno tkivo. Fibroblasti u normalnim okolnostima produkuju protein (kolagen i hijalin) koji predstavljaju građevinski material za izgradnju fibroznih vlakana. Produkt fibroblasta je i protein šifrovan kao: WNT16B.

Prozvodnja ovog proteina se povećava pod uticajem citostatika. Što se aplikuje veća doza citostatika i produkcija protein WNT16B se povećava čak 30 puta više u odnosu na normalne uslove (bez citostatika). Upravo ovaj protein (WNT16B) odgovoran je za rezistenciju ćelija raka na hemoterapiju i istovremeno je stimulirajući faktor za ubrzanu deobu ćelija raka.
Sledstveno tome, dolazi do bržeg rasta primarnog tumora, njegovog lokalnog širenja i metastaziranja na udaljene organe, što sve zajedno dovodi do letalnog (smrtonosnog) ishoda domaćina.
Delimična regresija solidnog tumora na početku hemoterapije je posledica produkcije relativno male količine proteina WNT16B. Nastavkom hemoterapije povećavaju se aplikovaone doze citostatika koje dovode do povećane produkcije WNT16B, a ovaj protein proizvodi kontraefekat hemoterapije na ćelije raka solidnih malignih tumora.

Naša dugogodišnja klinička istraživanja i iskustva u oblasti terapijskih modaliteta u onkologiji idu u prilog istraživačima iz Sijetla. Hemoterapija, kao pomoćni terapijski modalitet se primenjuje u samo strogo indikovanim slučajevima (udaljene meta promene i slično), vodeći računa o aplikovanim dozama citostatika.

U protekloj deceniji ovog veka, hemoterapija doživljava veliku ekspanziju u Svetu i u Srbiji. Za nabavku citostatika iz budžeta Srbije izdvojeno je 2004. Godine 9,4 miliona evra, a 2011. godine 38 miliona evra. Ukoliko se potrošnja citostatika nastavi ovim tempom u narednih 15 godina iz budžeta Srbije će se u ove svrhe izdvajati milijardu evra.
Interesantni su onkološki protokoli o specifičnoj terapiji nekih solidnih malignih tumora koji se primenjuju na Institutu za radiologiju i onkologiju Srbije.
Za rak dojke, jedna verzija Protokola je dizajnirana na način kako sledi: 3 ciklusa FAC, + radikalna operacija dojke, + 3 ciklusa FAC + radioterapija + 3 ciklusa Taxol + Nolvadex.
Kada i ako bi se dr Piter Nelson upoznao s ovom šemom specifične onkološke terapije raka dojke, sigurno bi se veoma uzbudio. Višemesečni tretman raka dojke velikim količinama citostatika, koji prethodi radioterapiji dovodi do hiperprodukcije protein WNT16B, što ima za posledicu diseminaciju osnovne bolesti i radioterapija kao lokoregionalni pristup tumour je izlišna.

Potrebno je na ovom mestu istaći činjenicu da u Srbiji s porastom potrošnje citostatika raste i stopa mortaliteta od malignih tumora u proseku za 2,3% godišnje.

U Zapadnoj i Severnoj Evropi, SAD i kanadi, ova stopa opada u proseku za 1% godišnje već 15 godina.

Postavlja se pitanje kojim putem krenuti dalje kada je reč o primeni hemoterapije kod solidnih tumora. Lider istraživačkog tima iz Sijetla dr Piter Nelson sugeriše:

Menjati protokole o terapijskim modalitetima u onkologiji, posebno vodeći računa o smanjenju doza citostatika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Sub Nov 23, 2013 10:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 18, 2013 2:47 pm
Postovi: 119
Ne znam ko bi normalan koristio citostatike kada je to otrov nad otrovima. Čitao sam na forumu da neki kritikuju oralnu upotrebu petroleja jer je otrovan, a pri tome zagovaraju intravenoznu primenu citostatika. Kakvo licemerstvo!!!

Vezano za hranu, pogledajte zube kod ljudi. Odatle je jasno kakva proporcija treba da se koristi u ishrani. Imamo i sekutiće i kutnjake ali i očnjake. Dakle najviše biljne hrane, ali obavezno i životinjske.

Osim sa B17, tumori se lako uništavaju alkalizacijom organizma. Ima mnogo protivnika te metode zbog jednog jednostavnog razloga - mnogo je jeftina i vodi potpunom izlečenju organizma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Ned Nov 24, 2013 12:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 29, 2011 3:11 pm
Postovi: 131
Da li ste mislili na alkalizaciju sodom bikarbonom,ili ishranom koja se zasniva na sirovom vocu i povrcu?Meni je uvek problem i dilema ishrana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Ned Nov 24, 2013 1:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 06, 2013 10:07 am
Postovi: 13
BoskoB je napisao:
Ne znam ko bi normalan koristio citostatike kada je to otrov nad otrovima. Čitao sam na forumu da neki kritikuju oralnu upotrebu petroleja jer je otrovan, a pri tome zagovaraju intravenoznu primenu citostatika. Kakvo licemerstvo!!!

Vezano za hranu, pogledajte zube kod ljudi. Odatle je jasno kakva proporcija treba da se koristi u ishrani. Imamo i sekutiće i kutnjake ali i očnjake. Dakle najviše biljne hrane, ali obavezno i životinjske.

Osim sa B17, tumori se lako uništavaju alkalizacijom organizma. Ima mnogo protivnika te metode zbog jednog jednostavnog razloga - mnogo je jeftina i vodi potpunom izlečenju organizma.


Slažem se sa Boškom oko alkalizacije mislim da u tome leži dosta istine, ja sam u borbi protiv kancera pored Imunofana, Leatrila, Zeolita i mešane hrane kao što je Boško napisao vrlo mnogo pažnje poklonio i alkalizaciji svog organizma.
Ovo je samo moje iskustvo.
Pozz Miloš


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pon Dec 02, 2013 11:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 18, 2013 2:47 pm
Postovi: 119
Alkalizacija čime god, samo da bude alkalizacija. Da ne bude da neko sam izmisli svoju metodu alkalizacije pa onda pljuje po njoj jer ne valja. Treba se držati proverenih stvari.

Alkalizacija sodom bikarbonom nije naivna stvar jer laičkom primenom može da se napravi suprotan efekat. Čitajte Simoncinija.

Za alkalizaciju hranom ništa ne vredi što neki piju 100% prorodne sokove iz radnji. Ne znam koga varaju ili ih samo mrzi da sami cede sokove. U tu namenu mislim da je najbolja knjiga Teodora Barodija.

Ništa ne može olako da se uradi a da bude korisno. Kada vam drugi radi vaš posao to je najlakše ali najskuplje. Kada lekari leče citostaticima, ljudi misle da ovi preuzimaju odgovornost za njihovo zdravlje, a nije tako. Radi se o velikoj podvali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Uto Dec 03, 2013 11:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 11:34 pm
Postovi: 26
BoskoB je napisao:
Alkalizacija čime god, samo da bude alkalizacija. Da ne bude da neko sam izmisli svoju metodu alkalizacije pa onda pljuje po njoj jer ne valja. Treba se držati proverenih stvari.

Alkalizacija sodom bikarbonom nije naivna stvar jer laičkom primenom može da se napravi suprotan efekat. Čitajte Simoncinija.

Za alkalizaciju hranom ništa ne vredi što neki piju 100% prorodne sokove iz radnji. Ne znam koga varaju ili ih samo mrzi da sami cede sokove. U tu namenu mislim da je najbolja knjiga Teodora Barodija.

Ništa ne može olako da se uradi a da bude korisno. Kada vam drugi radi vaš posao to je najlakše ali najskuplje. Kada lekari leče citostaticima, ljudi misle da ovi preuzimaju odgovornost za njihovo zdravlje, a nije tako. Radi se o velikoj podvali.

Sad ste me podsetili u čemu je, možda, najveća prednost Natrijum askorbata (vitamin C kao so) u odnosu na Askorbinsku kicelinu (vitamin C kao kiselina) - upravo u ph faktoru. Akorbinska kiselina ima jako loš ph - negde oko 3, dok Natrijum askorbat ima ph oko 7. Iako je tema B-17, ipak je podtema alkalizacija pa je dobro imati ovo u vidu kad se bira oblik vitamina C koji će se uzimati. Naravno, najbolji je onaj iz voća i povrća, ali kad je u pitanju kancer, valjalo bi izbegavati citruse - osim limuna, koji i sam ima odličan ph i treba ga koristiti umesto sirćeta ili ga cediti u čaj (nije bitno što će se izgubiti vitamin C). Reč je o alkalizaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Sre Dec 04, 2013 10:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 03, 2013 12:32 pm
Postovi: 5
Pre tri meseca ustanovljeno mi je karcinom grlića materice koji je III/IV stadijum i zbog veličine nije operativan. Za početak predložena mi je spoljna zračna terapija a posle završetka iste i unutrašnje zračenje. Posle 15 zračenja spolja, napravile su se blage opekotine kože a i dobila sam bolove. Počeli su i problemi sa stolicom sa sve jačim bolovima. Na konsultaciju lekara nabavila sam i primenila imunofan, veoma brzo sam se osećala mnogo bolje. Počela sam da jedem i bolovi su se smanjili, sve moje tegobe su sada mnogo manje, a i na ultrazvuku su mi rekli da mi se smanjio tumor.
Sada đelim da probam sa alternativnom terapijom uz pomoć Vitamina B17, da li neko zna nešto o tome i da li ga ima u zelenom soku. Kako da vršim alkalizaciju svog organizma sada.
Hvala unaperd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Sre Dec 04, 2013 12:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 11:34 pm
Postovi: 26
luladrndarevic je napisao:
Pre tri meseca ustanovljeno mi je karcinom grlića materice koji je III/IV stadijum i zbog veličine nije operativan. Za početak predložena mi je spoljna zračna terapija a posle završetka iste i unutrašnje zračenje. Posle 15 zračenja spolja, napravile su se blage opekotine kože a i dobila sam bolove. Počeli su i problemi sa stolicom sa sve jačim bolovima. Na konsultaciju lekara nabavila sam i primenila imunofan, veoma brzo sam se osećala mnogo bolje. Počela sam da jedem i bolovi su se smanjili, sve moje tegobe su sada mnogo manje, a i na ultrazvuku su mi rekli da mi se smanjio tumor.
Sada đelim da probam sa alternativnom terapijom uz pomoć Vitamina B17, da li neko zna nešto o tome i da li ga ima u zelenom soku. Kako da vršim alkalizaciju svog organizma sada.
Hvala unaperd

Ima puno toga napisanog i ovde a još više na forumu: www.alternativa-forum.com
Možete otići i na sajtove: www.svejeizljecivo.com ili "valetudo-drroso.com".
Sve što tamo pročitate, može Vam biti samo od koristi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Uto Dec 10, 2013 6:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 18, 2013 2:47 pm
Postovi: 119
Askorbinska kiselina NIJE vitamin C. Tu se radi o velikoj podvali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pet Dec 20, 2013 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 20, 2013 8:32 pm
Postovi: 2
Vitamin B17 (laetril) do sad se pokazao kao najucinkovitiji u borbi protiv malignih celija. Nabavili smo AMPULE ovog vitamina preko rodjaka u inostranstvu, tacnije u Moskvi, jer tamo nije zabranjen u lijecenju. Imam 28 ampula laetrila po 3 g. Svaka ampula ima 10ml. Proizvodjac CITOPHARMA MEXICO. Lijek ima deklaraciju i sve ostalo sto dokazuje da nije podvala. Nazalost, mi smo zakasnili sa laetrilom, i brat nije uspio primiti sve do kraja. Samo 2 ampule. Nadam se da ce nekom drugom pomoci na vrijeme !!
Za vise informacija kontaktirajte me na br.telefona 066 399 768
Tijana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Sub Dec 21, 2013 3:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 20, 2013 8:32 pm
Postovi: 2
Ili na fejsbuk profil: Tijana Moraca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pet Nov 30, 2018 2:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2018 2:47 pm
Postovi: 2
Pozdrav mi smo koristili Vitamin B17 NOVODALIN i pokazao se dobro za kancer dojke. Uzima se dnevno 4 tablete od 500 mg u kombinaciji sa vitaminom c b15 vitaminom. Terapija se zove metabolic therapy with vitamin c ima dosta izvora na google. Konkretno vitamin smo kupili iz Meksika NoVODALIN Vitamin B17

Kako sam pročitao najbolji je vitamin b17 iz Meksika i jedini pravi. najbolja kompanija koja radi od početka je Cytopharma Mexico. Sve ostalo je nesigurno jer mogu biti kineski preparati. Iz tog razloga smo se odlučili za proizvod ove kompanije.

Što se tiče bolesti vidno se popravilo stanje.

Svima želim puno uspeha u lečenju!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 93 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: