Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Aloa Vera-otvoren rasadnik
PostPoslato: Pet Sep 08, 2006 8:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 12, 2006 4:14 pm
Postovi: 4
U Golubincima (6 km od S.Pazove,45 km od BG) imate rasadnik lekovite biljke Aloa Vera starosti 3-5 godina.Aloje su namenski negovane za lekovitu upotrebu tj.za spravljanje lekovitih preparata kuci a mozete naruciti i tamo da vam naprave zeljene preparate na licu mesta.
tel.022/381-132 , 064/16-15-231
Inace Aloja se upspesno koristi za spravljanje lekovitih preparata protiv malignih oboljenja,ocnih bolesti,bolesti disajnih puteva,koznih bolesti,u kozmetici ..cije cemo recepte ovdje pisati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 18, 2006 11:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Citiraj:
Inace Aloja se upspesno koristi za spravljanje lekovitih preparata protiv malignih oboljenja,ocnih bolesti,bolesti disajnih puteva,koznih bolesti,u kozmetici ..cije cemo recepte ovdje pisati.


Aj'te Vi lepo nama prikazite dokumentovano JEDAN JEDINI KLINICKI SLUCAJ sa imenom i prezimenom, iz Srbije, gde je pacijentu zvanicno klinicki potvrdjen karcinom (pa neka je i u najranijoj fazi!), i gde je isti pacijent sebe lecio i IZLECIO Alojom, a da pritom nije koristio nikakve druge oficijelne terapijske metode. Imam kontakte i omogucicu Vam da pacijenta prikazete na RTS-u, pozvacemo i profesore sa Medicinskog Fakulteta, lepo cemo svi da pogledam to cudo, da se pretrese dokumentacija, histopatoloski nalazi, timorski markeri, adekvatni snimci i ostalo, pa neka najvisi naucni kvorum proceni da li je to sto tvrdite istina.

Prvi put kada prezentirate bilo sta ovakvo, ja cu ODMAH da se odreknem svoje lekarske diplome i pocecu da prodajem Aloja preparate.

Pozdrav Vama i paznja SVIMA.

PS. Isto vazi i za ove ruske, ukrajinske i ostale fitoterapeute i druge genijalce koji su uspeli da produze zivotni vek u zemljama bivseg SSSR-a na skoro 60 godina (???!!!!!) Odoh ja sa ovog foruma vrlo brzo - vec sam i napravio svoj forum, na kome za ovakve postove nece biti mesta. I da dodam: ovo nije govor mrznje, o kome se cesto ovih dana prica na televiziji, ovo je govor podsmeha i zgrazavanja!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 20, 2006 8:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 11:35 am
Postovi: 143
Lokacija: Tamo daleko
Daj bre Jelena, sta mi tu reklamises farme sa alojom.... jel to tvoga oca biznis, a???? Jao bre ljudi, samo reklame i reklame...svako bi da se obogati na racun bolesnih!!!
Bas vidim sto se izlecila Linda (Makartnijeva zena-pokojna...) uzimala makrobiotiku, knjigu napisala, ovo - ono.... ode na onaj svet! Tako i sa alojom i razne travkice..ma daj...
Dok hirurg ne uvati da isece to propisno, pa da se zraci... ima neke sanse, i jaka volja bolesnog...mada sam i za to skeptik ponekad...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 23, 2006 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 12, 2006 4:14 pm
Postovi: 4
Ovo nisu preparati od Aloje nego negovana biljka u saksiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 23, 2006 9:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 12, 2006 4:14 pm
Postovi: 4
Kako objasnjavate obilnu literaturu eminentnih strucnjaka o biljci Aloja vera ciji je dejstvo naucno dokazano.Uzmite malo i drugu literaturu nemojte se drzati Zvanicne medicine "kao pijan plota" (istu podrzavam 100 %)ali udjite u vode Alternativne medicine,ucite jel vidite da se polako a sigurno ,zakonski,uvodi u Srbiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 23, 2006 10:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Postovana,

Nista "alternativno" se ne "uvodi", nego nesto sto nije stetno se dozvoljava, iako nije dokazano da pomaze. Najnoviji primer je "magicni lavor", idiotarija koja se predstavlja kao Teslin izum. Molim Vas, Aloja ima svakako pojedina korisna i lekovita svojstva, ali stvarati o njoj mit kao da je "panacea" (sami pronadjite znacenje), je neposteno i nemoralno. Posebno kada to vodi bogacenju pojedinaca na nesreci drugih. Ukoliko solidno poznajete engleski jezik, posetite http://skepdic.com/ sajt.

Ivica

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 03, 2006 2:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 31, 2006 3:38 pm
Postovi: 10
malo se bolje raspitajte aloja je najbolja biljka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Aloja No.1
PostPoslato: Sub Nov 25, 2006 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 10:54 pm
Postovi: 2
Slazem se da je Aloja u samom vrhu sto se tice lekovitog bilja a s druge strane zalosno je to sto nasi lekari o ovome nemaju pojma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 28, 2006 6:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 22, 2005 5:07 pm
Postovi: 166
Lokacija: Novi Sad
Moguce je da aloja ima pozitivna dejstva na NEKE bolesti,ali mislim da je jako neozbiljno reklamirati je kao lek za SVE bolesti (leci rak, dijabetes, kozne probleme, ...!). Ako bi bar polovina onoga sto aloji pise bilo tacno, ne bi vise bilo bolesnih, jer verujem da je svako ko je imao iole tezi zdravstveni problem pokusao izmedju ostalog i sa alojom, ali vecina nije nasla u njoj resenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 22, 2006 12:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 18, 2006 9:46 pm
Postovi: 2
pa sto ne lece ljude alojom?
zasto nesto sto je korisno u toj meri da omogucava lecenje najtezih bolesti ne bi i prihvatila zvanicna medicina ako je to stvarno tako?
teorija zavere, a? :lol:
znate li nekoga za koga sa sigurnoscu mozete da kazete da mu je pomogla iskljucivo aloja? znate li da objasnite mehanizam delovanja na karcinom? sta uopste znate o medicini i karcinomu pa da mozete da delite takve savete ljudima...
sta sam sve procitala na ovom forumu, pa to je strasno...i boli me uvo sto je odraz vase neprosvecenosti i neobrazovanja, nego mi smeta sto ste neodgovorni i sto zaludjujete ljude glupostima. kad neko vama drag oboli od karcinoma lecite ga alojom i raznim "cudotvornim" preparatima :roll: , na ostalim mestima pomenutim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 26, 2007 9:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 10:54 pm
Postovi: 2
Koliko sam primetio jelena i ne govori o cudima sa Alojom.
A sto se tice Vaseg komentara "sto zaludjujete ljude glupostima. kad neko vama drag oboli od karcinoma lecite ga alojom i raznim "cudotvornim" preparatima , na ostalim mestima pomenutim...
ja sam jedan od tih koji se izmedju ostalog lecio Alojom u ciju blagodet sam se licno i uverio i zato sam i reagovao na ovakav nacin postovana Marija i ostali.Jos nesto postovana MArija lecili bi se Vi Alojom i svim drugim sredstvima kada bi NE DAJ BOZE dosli u takvu situaciju,to VAm garantujem
Sa ovim cu i zavrsiti sa komentarima na temu Aloje.
Pozdravljam Vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Aloja, hemija ...
PostPoslato: Pet Jan 26, 2007 11:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 15, 2006 9:17 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Pozdrav svima.


Vidim da se puno buke diglo oko aloje, koja je svakako biljka koja doprinosi jacanju imuniteta.

Mene interesuje zbog cega ni jedan od ovde prisutnih doktora nije pomenuo, da u svetu, na primer, kada je u pitanju lecenje raka hemioterapijom, postoje i lekovi, (takodje hemijski i zvanicno medicinski) koji umesto da deluju i na zdrave i maligne celije deluju iskljucivo na maligne. I tako ne ostecuju zdrave celije i ne doprinose razaranju organizma. Neki od tih lekova su i kod nas odobreni, ali papreno kostaju. Npr, primenjuju se na Bezanijskoj kosi, na samo 3, 4 slucaja od svih obolelih (dakle, u pitanju su oni koji mogu da plate nekih 15. 000 evra i vise za celu terapiju). Hemoterapija je stvar koja je, kako shvatih, na zapadu tu i tamo prevazidjena (i sve vise ce biti), a sve vise se primenjuje hemijsko lecenje drugim putem.

Dakle, ono sto mi znamo (bila to u pitanju hemija ili prirodni nacin lecenja) nije jedino. Nije jos stiglo do nas ili je stiglo, a ne mozemo da platimo. Ne verujem da se rak moze leciti alojom. Ali aloja svakako doprinosi jacanju imuniteta, pogotovu kod osoba koje odlaze na hemioterapiju. Kao i jos mnogo stosta drugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: jedan jedini doktor dr Ivica
PostPoslato: Pet Jan 26, 2007 11:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 15, 2006 9:17 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Drugo, dragi svi i dr Ivice,


Ne mogu da verujem da na citavom ovom forumu na sva pitanja odgovara spremno jedan jedini doktor.

Sta je sa ostalima? Ili je to stvar licnog entuzijazma.

Vidim da je forum ,,anksioznost posle virusa" i strah od straha najposeceniji, shvatam problematiku, ali, sta cemo sa ostalim bolestima.

Ne znam na koji nacin funkcionise odgovaranje lekara na pitanja ljudi koji posecuju ovaj forum, ali vase ime se najcesce srece. Pitaju vas ljudi za sve zivo. Svaka vam cast, na zelji da im pomognete, koji god bio njihov problem.

Ali, mislim da ako je rec o ovakvom sajtu, da treba da se nekako raspodelite.

Ako je to uopste namena ovog foruma.

Puno pozdrava, i hvala vam u moje ime i ime svih na odgovorima!

Ana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 29, 2007 12:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 12:06 am
Postovi: 101
ANAANAANA,
Intersuje me odakle ti ta informacija o tim specificnim hemoterapeuticima koji kostaju toliko i koji se primenjuju samo na Bez.kosi?
I koji su to lekovi , za koji tip kancera?
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hemoterapeutici
PostPoslato: Čet Feb 01, 2007 4:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 15, 2006 9:17 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Informaciju o tarcevi, kako se zove hemioterapeutski lek, koji se koristi umesto klasicne hemioterapije koja se prima u venu (ovo su u pitanju pilule koje se piju) saznala sam iz novina, tacnije, mislim da iz Vecernjih novosti. Gde je pisalo kako je istoimeni lek predstavljen u Klinickom centru, gde je odobren za koriscenje. Ne mogu da se setim imena doktorke koja ga je prezentovala.

Cenu sam saznala preko interneta. Tacnije, posetila sam sajt na kojem se reklamira istoimeni lek, i videla koliko to kosta. Dakle, po jednoj terapiji nekih 2500 dolara (ili evra).

Kasnije su u Bezanijskoj kosi potvrdili da i kod njih primenjuju isti lek. Samo sto za njega treba platiti, a onda ti ga oni daju. I svega je tri slucaja ljudi koji to tamo koriste (zbog veoma visoke cene).

Ana


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: