Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zanimljiv problem sa vidim
PostPoslato: Uto Nov 17, 2015 10:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Potrebna su mi vasa misljenja u vezi mog problema. Za mene je ovo kao laika jako zanimljiv problem, nisam isao kod doktora.

Problem mi se poceo desavati pre mozda jedno 3-4 godine, neznam tacno ali znam da mi je vid kad sam isao na lekarski pregled za polaganje vozackog ispita bio odlican, a to je bilo pre oko 5 godina.

Problem je sledeci, izjutra kad se probudim sve bude odlicno, vidim i ono sto netreba da vidim :D . Nakon sat-dva posle budjenja vid pocinje malo da mi se muti, na tv-u vidim citati film ali rezultate utakmice kad gledam nevidim nista jer je to sitnije malo. Dok citam film malo su mi slova mutna ali vidim, nije toliko strasno. Dalje, kako dan odmice i pocne padati mrak napolju, meni se vid sve vise muti i jedva da mogu citati film na tv-u.

E, sad sta je zanimljivo, kad legnem na krevet i gledam tv vid mi se razbistri kao tokom dana sto je bio. Nije razbistren 100% ali vidim bolje nego kad sedim ili stojim.

Skoro mi se pocelo desavati da uzmem citati neku knjigu ili novine, udubim se citajuci, procitam nekoliko strana, dignem glavu gore i sve mi je mutno jedno desetak minuta, posle se vrati sve u normalu. Pre neki dan sam uzeo da citam knjigu na tabletu u elektronskoj formi, sve je bilo OK, kad odjednom katastrofa, vid mi se toliko zamutio da sam jedva otisao do kupatila da se umijem ali se stabilizovalo sve posle desetak minuta. Do tad tih problema nisam imao.

Sve nesto kontam, da imam problem sa pritiskom ali nemogu sa sigurnoscu da tvrdim jer nisam isao kod doktora.

Da li neko ima neko strucno misljenje sto se tice mog problema ili je neko imao slican problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zanimljiv problem sa vidim
PostPoslato: Sre Nov 18, 2015 2:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То ти је проблем са крвотоком. Треба редовно да радиш вежбе за врат и рамени појас.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zanimljiv problem sa vidim
PostPoslato: Sre Nov 18, 2015 4:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Zaboravio sam da napisem, da od rodjenja nemam suzni kanal na levom oku i cesto mi suzi pa kontam da je to negde sve povezano.
To da nemam suzni kanal ustanovio je doktor kad sam imao 7-8 godina, isao sam privatno da vidim sta je problem i ispostavilo se da nemam suzni kanal.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zanimljiv problem sa vidim
PostPoslato: Čet Nov 26, 2015 11:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
To Vam je klasican primer lazne kratkovidosti (pseudomyopia). To znaci da nakon duzeg rada na blizinu dolazi do grcenja misica zaduzenog za fokusiranje na razlicitim udaljenostima, koji ne moze da se brzo relaksira za gledanje na daljinu.

Tesko mozete naci oftalmologa koji ce vam pomoci u skladu sa pravilima struke, jer je vecini jedini interes da vam sto pre propisu minus naocari i da vam izazovu sto vecu pravu kratkovidost.

Srecom, Vasi misici se jos mogu da relaksiraju nakon odmora i moguce je ta sacuvate vid.

Vodite racuna o vizuelnoj higijeni. Cesto odmarajte oci od rada na blizinu, pravite pauze, vodite racuna o svetlosti i provodite vise vremena na otvorenom prostoru.

Osim toga, nabavite plus 1 dioptrijske naocari i koristite za blizinu. Udaljavajte sve prilikom citanja koliko je moguce.

Pisite ukoliko bude promena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zanimljiv problem sa vidim
PostPoslato: Pet Nov 27, 2015 9:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Долази човек код доктора и жали се:

- Докторе, сузи ми око.

И доктор му сузи око.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zanimljiv problem sa vidim
PostPoslato: Sub Nov 28, 2015 6:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Helenic je napisao:
To Vam je klasican primer lazne kratkovidosti (pseudomyopia). To znaci da nakon duzeg rada na blizinu dolazi do grcenja misica zaduzenog za fokusiranje na razlicitim udaljenostima, koji ne moze da se brzo relaksira za gledanje na daljinu.

Tesko mozete naci oftalmologa koji ce vam pomoci u skladu sa pravilima struke, jer je vecini jedini interes da vam sto pre propisu minus naocari i da vam izazovu sto vecu pravu kratkovidost.

Srecom, Vasi misici se jos mogu da relaksiraju nakon odmora i moguce je ta sacuvate vid.

Vodite racuna o vizuelnoj higijeni. Cesto odmarajte oci od rada na blizinu, pravite pauze, vodite racuna o svetlosti i provodite vise vremena na otvorenom prostoru.

Osim toga, nabavite plus 1 dioptrijske naocari i koristite za blizinu. Udaljavajte sve prilikom citanja koliko je moguce.

Pisite ukoliko bude promena.


Hvala na odgovoru.
Ja inace izbegavam odlazak kod doktora zbog navedenog problema bas zbog toga sto smatram da mi naocare jos uvek nisu potrebne i da je moguce resiti problem. Drugari mi vec neko vreme prigovaraju i smaraju me da idem kod doktora ali je necu. Cak sam primetio kad stavim suncane naocare da mi se vid stabilizuje (nisu kineske, orginal su, kupljene u opticarskoj radnji i placene 50 evra).
Jedan od drugara koji me smara nosi naocare sa dioptrijom preko minus jedan, smarao me je da probam njegove naocare ali sam odbio i nakon sto mi je par dana jasio po glavi ja mu kazem aj daj vise da vidim sta ce biti. Stavio sam ih na pet sekundi i kad sam ih skinuo toliko su me boleli sinusi i vrtelo mi se u glavi da je to nenormalno. Psovao sam i njega i njegove naocare ali on jednostavno nije verovato i dan danas neveruje, misli da lazem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zanimljiv problem sa vidim
PostPoslato: Sub Nov 28, 2015 8:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
To su klasični simptomi od pogrešne minus korekcije.

Nabavite običnu plus dioptriju i probajte da radite za kompjuterom i čitate sa njima i videćete da će oči biti odmornije. Telefon udaljavajte što dalje od očiju kada ga duže koristite.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: