Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zamucen vid u delu vidnog polja..POMOC
PostPoslato: Pon Apr 25, 2016 12:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2014 10:36 pm
Postovi: 3
Zamolila bih nekog ako je imao slicnih iskustava da mi pomogne. Naime,moji su problemi poceli pre oko pola,godine kada sam dozivela ispad u vidnom polju levog oka,u trajanju od oko deset minuta. Na,to oku gotovo da nista nisam videla. Nakon toga,je sve bilo normalno da bi se nakon mesec dana ponovilo. Uplasena sam otisla doktorki koja me je pogledala i rekla.da je u pitanju makularna degeneracija. Sutradan sam odmah otisla.na VMA gde me je pogledao doktor i rekao da to nije tacno,vec da oko trpi zbog velike dioptrije od minus 7, da brze stari,i utvrdio kompozitni.astigmatizamm. Napomenuo je da imam urodjeno zamucenje sociva i da to nije za operaciju. Napisao je u izmestaju i.parapapilarna atrofija?,makula bez refleksa i krvni.sudovi redukovanog lumena,.i poslao me je kuci..Tih dana,pre oko tri meseca ja sam jako slabo i cudno videla na to oko..Sve je bilo tamnije u odnosu na desno oko,narocito lose sam videla u mraku. Sve se spontano sredilo u roku od dve nedelje. U tom medjuvremenu sam upucena neurologu,koji je trazio MR endokranijuma i VEP test. Oba sam uradila i rezultati su bili dobri. Proverila sam.stitnu zlezdu,rezultati dobri,krvna slika takodje,uradila C snimak vratnog dela kicme,gde je utvrdjena lordoza i spondiloza,uradila dopler krvnih sudova vrata,rezultati su i tu bili dobri. Jedino me muci konstantno nizak krvni pritisak. Posle.tih ispada sa okom sam.primetila povecu plutajucu mrlju koja prati pokrete oka,i otezava mi citanje ,dok se ne makne iz vidnog polja. To me je upslailo,pa sam pre mesec dana otisla novom.doktoru,koji je rekao da oko brze stari,da ima izduzen oblik,i objasnio da moze doci do pucanaj retine,ali da su u tom momentu oba oka u redu,i da ne zahtevajju nikakvu intervenciju. Pregled mi je u sva tri slucaja radjen sa nekom lupom i jakom svetloscu. Problemi se opet javlaju pre oko dve nedelje kada sam u tom levom oku primetila jos Sem plautajucih mrlja,opazila sam i plutajucu mutninu koja se krece,tj preleti preko vidnog polja po sredini pri pomicanju ociju. Mnogo vise je izrazena na levom oku,i to u tolikoj meri da dok se ne pomeri iz vidnog polja,tesko mogu procitati nesto. Narocito je vidljiva po oblacnom vremenu,dok uvece i po suncu je mnogo manje izrazena. Mnogo me je uplasila ta mrlja,koju mogu opisati kao oblak dima cigarete koji prolazi ispred ociju...Zakazala.sam pregled,ali me neizvesnost ubija. Ne znam vise ni kome da se obratim.za pomoc. Inace imam 40 god,nepusac,ne konzumiram alkohol,zbog prirode posla neaktivna,sa malim viskom kilograma. Ako iko ima predstavu sta je,molila bih vas da mi odgovorite...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamucen vid u delu vidnog polja..POMOC
PostPoslato: Pon Apr 25, 2016 2:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пробај да наваташ форумаша Helenic. Пошаљи му приватну поруку, на пример.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamucen vid u delu vidnog polja..POMOC
PostPoslato: Pon Apr 25, 2016 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2014 10:36 pm
Postovi: 3
Hvala ,pokusacu. Imate li Vi Aco predstavu o cemu bi moglo da se radi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamucen vid u delu vidnog polja..POMOC
PostPoslato: Uto Apr 26, 2016 10:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па не баш. Једино што могу да препоручим је једна универзална терапија - сталним јаким магнетима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: