Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Jan 17, 2014 2:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 6:32 pm
Postovi: 7
Kad smo vec kod zuba..hmmm imam par pokvarenih,mogao bi ih popraviti pa da vidim ima li kakvog poboljsanja :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Jan 26, 2014 7:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 21, 2014 9:54 pm
Postovi: 4
Pozdrav. Evo i ja da vam ispricam za famoznu tackicu u vidnom polju. Vec mesec dana pojavljuje mi se tackica u gornjem uglu desnog oka i to najcesce na jakom belom svetlu( danju) ili nocu kada se upali bela sijalica. U sumrak je nemam i kada je sarenilo. Uglavnom se javi kad skrecem pogled i stvarno me nervira. Kad god je se setim pokvari mi dan. Bila sam na pregled i receno je da je to promena u staklastom telu i da za to nema leka. Kad pomislim da cu je imati ceo zivot prestravim se... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Jan 27, 2014 7:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
nemoj da se prestravljujes i plasis,to sam i ja napravila pa sad od jedne tackice imam jos puno njih,pa koncice,amebe i ostalo sto ostali pominju,a uz to sam dobila fobiju od bele boje i strah da idem ulicom,napravila sam haos od samih gluposti,zato ti preporucujem da se ne opterecujes,izbledece vremenom,samo je potrebno da zaboravis na to.ja dok sam to shvatila bilo ja kasno pa sam sad prihvatila sve te dlacice i tackice ali mi jje to donelo i stres i svasta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jan 29, 2014 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 21, 2014 9:54 pm
Postovi: 4
jel ti se javlja tackica kad gledas na drugu stranu i pri vestackom svetlu? jesi bila na pregledu sa sirenjem zenica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jan 29, 2014 4:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
bila sam reko mi je da su to te musice,da su bezopasne,trebala sam opet da idem na kontrolu,cisto rutonski ali evo vec neko vreme je proslo,a javlja mi se i na vestackm svetlu,preleti preko vidnog polja ili prati oko kako god das ga pomeram,i sve te dalcice lete i pri malim pokretima oka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jan 29, 2014 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 21, 2014 9:54 pm
Postovi: 4
Meni je problem samo jedna tackica vec mesec dana i nikako da se izgubi. idem u ponedeljak kod moje prof. na oftalmologiji u Nisu,radice mi sirenje zenica itd. hocu da budem sigurna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Jan 31, 2014 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
LIEBSTEN je napisao:
Meni je problem samo jedna tackica vec mesec dana i nikako da se izgubi. idem u ponedeljak kod moje prof. na oftalmologiji u Nisu,radice mi sirenje zenica itd. hocu da budem sigurna.



to ti je za stalno. videces je 24/7 do kraja zivota.

zao mi je sto moram da ti kazem ali tako ide.


svi to vide stalno. vidim i ja non stop osim kada padne mrak sto je i normalna stvar.

imam i ja tacku na desnom oku i jos milion stvari pored toga tako da ti je to sve normalno.


i oftamolog je u pravu za to nema leka, makar ne za sada a razlog tome je sto je to beznacajno i niko ne obraca paznju na to. vecina tih isti oftamologa ima to isto.


to ti je to od mene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Jan 31, 2014 1:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Necu da tvrdim al kod mene to skoro prodje kad mi nisu umorne oči-kad manje provodim vremena na kompjuteru,manje čitam, pišem i uopšte kad sam psihički odmorniji.
U početku me to i brinulo al vremenom ne obraćam pažnju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Feb 05, 2014 11:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
meni definitivno nahjvise zavisi od nervoze i anksioznosti,pojacavaju se tad...a ono cega sam se najvise plasila bilo je kako ce to biti na snegu i plus sunce,i mogu da kazem da uopste nije strasno,tj.skoro da ih nisam imala....ja sam bas neki uvrnuti slucaj hehe....jedino sam ih imala puno na snegu kad je neka ravna povrsina...a tacno je to i sa umorom...mada su meni dve ,tri bas u sredini pogleda tako da je nemoguce ne videti ih,ali nadam se da ce ih vremenom mozak malo vise ignorisati:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Feb 06, 2014 12:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 6:32 pm
Postovi: 7
Ajme ja mogu da vam kazem da sam prvih mesec dana bio u bedaku Hahah...
A i po ovom snegu me izludjivala,ali sta da se kaze.
sada se samo smejem tome kako sam bio uplasen,i da meni uglavnom izadje iz vidokruga,ali cim naglo glavu okrenem na desno eto nje :D pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Feb 12, 2014 5:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 12, 2014 5:02 pm
Postovi: 2
Evo ja sam novi clan kluba "floaters" i zelim da ohrabrim mlade clanove.Imam 43 god. a imam ih vec 3 god.U pocetku sam primetio na desnom oku i to sasvim slucajno na plazi jedna dlaka, a kad sam se vratio kuci u levom oku pojavila se veca crna mrlja.Bio sam kod dva vrhunska oftalmologa i kaze navikni se- to je to. Sve rezultate sam napravio-krvnu sliku,krvni i ocni pritisak,imam perfektan vid,sve zdrave zube itd. ali su se ipak pojavile :oops: .Od slucaja do slucaja je razlicito i zato vas nerviraju kada kazu: pa sta svi mi to vidimo-nije tako,neki ih ne primete zato sto su njihovi slabiji i prozirni.Leka nema, ni ishrana, ni terapija lekovima ,samo YAG laserom ali to nije bas pozeljno.Prosto se nakviknete a nervirace vas ne da nece ali morate.Zelim svima dobar vid :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Feb 14, 2014 11:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
hvala za utehu...nervirace vas nije da nece ...hehehe...a jesi za to vreme koliko ih imas uvideo neke promene,u smislu da ih ima manje,ili da su bledje da ih manje primecujes nego kad su ti se javile?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Feb 18, 2014 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 12, 2014 5:02 pm
Postovi: 2
Psiholoski momenat je bitan.Vidim da se puno zamaras(sto je normalno) ali moras da prevazidjes to.Za ove godine nisu izbljedele nego su se malo pomerile i forma se malo promenila.Svi prezivljamo isto- kad ih vidis znaj da "neko tamo" ima istu muku i sve je periodicno(zavisi od godisnje doba i tvoje psiholosko stanje),ja ih celo leto nisam primecivao do zime kad je nebo postalo belo i malo maglovito.Dolazi prolece pa onda leto zato uzivaj :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Mar 04, 2014 4:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
definitivno zavisi od raspolozenja,ali i od vremena,meni je nekad lakse kad je jako sunce manje se vide,sem naravno kad pogledam u vedro nebo....ma meni samo dve kad bi se nekako makle iz centra vidnog polja ja bih bila srecna,na oba oka ima mrljicu bas nekako u centru polja su najcesce


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Mar 15, 2014 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 01, 2013 3:20 pm
Postovi: 11
Sve je to ljudi od buljenja u racunare televizore i preteranog zamora ociju. Evo i ja sam primetio dve tackice na levom oku a na desnom nemam nista. Zanimljivo jer mi je desno oko nekako uvek bilo jace za nijansu od levog pa eto prezivelo je sav teror koji sam zadavao ocima godinama. Secam se jednog klipa sa youtuba gde covek koji je jos od rodjenja bio skoro potpuno slep svakodnevnim vezbama godinama je dosao do normalnog vida. Mogu da potpisem za svakoga od nas ovde da kad bi se totalno okrenuli zdravom zivotu, ishrani i svakodnevnim vezbama za oci, da bi ti floatersi nestali. Mislim da oci imaju veliku moc regeneracije. Meni se pre jedno 15ak godina desilo da sam se slucajno udario tvrdim predmetom u bas ovo levo oko i na to oko sam video duplo nekih 3 meseca da bi se od jednom sve vratilo u normalu samo po sebi. Te tackice su rezultat dugogodisnjeg zamora ociju i ja mislim kad bi barem petinu od tog vremena u buducnosti vodili racuna o ocima da bi sve bilo ok. Kompjutere u kantu !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: