Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 25  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Avg 03, 2013 2:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
milena016, нашао сам велики постер али не могу лепо да га фотографишем. Ако укључим блиц онда имам одсјај, а ако га искључим онда нема довољно светла па се експозиција аутоматски продужи и фотографија буде мутна јер немам статив. Мораћу и даље да тражим по интернету.

Ако си из Београда можда је најлакше да те одведем да погледаш постер и лично се увериш у ситуацију.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Avg 03, 2013 5:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
aa_aca je napisao:
milena016, нашао сам велики постер али не могу лепо да га фотографишем. Ако укључим блиц онда имам одсјај, а ако га искључим онда нема довољно светла па се експозиција аутоматски продужи и фотографија буде мутна јер немам статив. Мораћу и даље да тражим по интернету.

Ако си из Београда можда је најлакше да те одведем да погледаш постер и лично се увериш у ситуацију.

http://www.google.rs/search?q=floatersi ... B569%3B374


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Avg 03, 2013 8:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
tako nekako ja vidim samo mnogo brojnije cini mi se,plus neke dlake,dlacice itd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Avg 03, 2013 11:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
То су "кончићи", али мене занима она централна мрља које се слабо помера.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 12:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
jel i ti tako vidis?te mrlje prelete, dolete ,krecu se nekako bez reda,haoticno,a ova tacka preleti,ali nekako je skoro uvek tu,ne treba mi podloga neka da je uocim,kao u vazduhu da je,a nekad od te tacke nastane sivkast lanac.tj.konac,mene ona i zanima najvise ali nadam se da nije nista opasno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 3:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Стално их видим. Што је светло јаче, више их видим. И да, мувају се када померим око - у смеру померања ока.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Avg 05, 2013 9:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
ja sam pocela da ih vidjam unutra,kad ulazi jako svetlo,ne znam da li je zbog ovog jakog sunca ili su intenzivniji postali,ranije sam ih vidjala i u hladovini,sad ne...nema pravila ocigledno,stalno se nesto menja,ili sam ja samo preopterecena :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Avg 05, 2013 9:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Превише си се оптеретила. Нема потребе о њима да размишљаш. Њихова видљивост зависи од светлосних ефеката којима си изложена. Заборави их. Само некако да установимо шта је са том једном тачком. Ваљда би очни лекари видели да се ради о нечему озбиљном.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Avg 06, 2013 8:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
valjda bi primetio,ipak je dosta dobar lekar...videcemo...ma samo ja da se nekako naviknem na sve ovo,da se ne pogorsava vise,nervira me sto mi pogled prati svaku crticu,svaku promenu...samo mi nije jasno odkud to da mi se tako javi,niti sam povredjivala oko,niti sam imala neku infekciju,niti imam veliki minus,barem sam citala da su to neki cinioci koji dovode do musica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Avg 08, 2013 10:22 am 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Као што ти рекох то је од рођења, само их ниси примећивала.

Узгред, администратори су ми затворили стари налог aa_aca јер сам од њих тражио да елиминишу оног мог лажног двојника aa-aca. Чудо једно од принципа. Сада користим овај aa aca који сам још раније отворио - док ми и њега не укину.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Avg 08, 2013 10:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
aa aca je napisao:
Као што ти рекох то је од рођења, само их ниси примећивала.

Узгред, администратори су ми затворили стари налог aa_aca јер сам од њих тражио да елиминишу оног мог лажног двојника aa-aca. Чудо једно од принципа. Сада користим овај aa aca који сам још раније отворио - док ми и њега не укину.

ok,a zaboravila sam da pitam,da li ti se desava da kad gledas npr.u nebo pored ovih konca i zamucenja vidis kao da se krecu milion cestica :) nisu crne, nisu musice nego kao male cestice,bele,providne, koje mrdaju.ja sam mislila da je to tzv.visual snow ali sam procitala da kad gledas u tamniju povrsinu vidis ta pomeranja.Cini mi se da sam to oduvek videla tako kad se zagledam u nebo,kao "sastav vazduha" :D ,ali sad sam malo vise to primetila.Ne smeta mi to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Avg 08, 2013 2:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Те светле или сјајне тачкице или варнице, долазе од лоше циркулације крви. Подигнеш главу на горе и због притиска на неке климаве вратне крвне судове долази до смањења прокрвљености у очима и околини. Ако почну да севавају у нормалном положају главе, то је предзнак несвестице. Ако се ништа не предузме тог тренутка, долази до тамних флека у видном пољу, зацрњења и пада у несвест.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Avg 22, 2013 1:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
kako to kad je jaca svetlost ima vise musica a ja ih najvise vidim kad je onako bas tmuran,oblacan dan,tad mi bas smetaju,kad je jako sunce ne smetaju bas toliko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Avg 27, 2013 10:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 27, 2013 10:08 pm
Postovi: 8
Zdravo svima ;) Iz svega pročitanog zaključih da velika većina nas ima sličan ili isti problem. Meni su se ove tzv. "leteće mušice" pojavile pre 20-tak dana, prvo u nešto manjem broju, a posle su se naglo uvećavale. Imam ih samo na desnom oku i užasno mi smetaju. Bila sam na pregledu kod ofmatologa, koji mi je prvo rekao da mi nije ništa i da ih ignorišem, a nakon toga kad sam mu rekla da ne mogu da ih ignorišem, proširio mi je zenicu i unutra oka video "samo" otok. Smatra da to nije strašno i prepisao mi je lekove za smirenje, doduše na biljnoj bazi :/ Potražila sam mišljenje drugog lekara koji mi je rekao da je pojava tih mušica kod kratkovidih osoba sve češća (usled svakodnevnih stresova, umora, iscrpljenosti) i da takve osobe jednostavno moraju da naviknu da žive sa tim, tj. da se trude da ih ne primećuju. Meni je teško da se naviknem da živim sa njima, pogotovu što imam i povremene glavobolje, pa me zanima da l' postoji lek za uklanjanje ovih mušica ili bar njihovo smanjenje? Recite mi vaša iskustva i kako ste navikili da živite sa njima? Meni je još i otežavajuća situacija, jer mi retko ko veruje da ih zapravo vidim, ljudi smatraju da umišljam, samim tim što već pijem prepisane lekove za smirenje :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Avg 30, 2013 7:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: