Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 25  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jul 31, 2013 2:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
pa ne znam,ja sam bila kod dva lekara,prva nista nije ni videla,nije ni rekla da imam ta zamucenja,a drugi doktor jeste,pregledao mi ocno dno,idem oper na kontrolu septembra,imam neku cistu u oku koja treba da se prati,imam je od rodjenja,pa cu tad da mu napomenem opet tu tacku,mada sam mu vec rekla,ja imam i malu dioptriju -0,5 pa zbog svega toga imam kontrolu...a najvise mi smeta ta tacka jer je oko stalno prati,ja necu ali ono hoce:)jer je bas u fokusu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jul 31, 2013 2:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Имаш цисту баш у оку или на оку, према лобањи?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jul 31, 2013 4:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
na oku,ne prema lobanji,vidljiva je spolja,ne menja se za sad,ako se promeni mora da se ukloni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Avg 01, 2013 9:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да ли ти смета када трепћеш?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Avg 01, 2013 6:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 4:25 pm
Postovi: 15
E ljudi, otkrila sam lek za floaters. Od 1 do 2 deci votke ili nekog drugog pica i ne primecujes ih uopste. Ustvari, vidis ih ali boli te briga. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Avg 01, 2013 8:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
pa smeta mi kad sam umorna,ili kad dugo citam kad koristim komp,pa kad trepcem kao malo pecka,ovako ne kad sam naspavana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Avg 01, 2013 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
obicno kratkovide osobe i vide te dlake. vezano za mrlju koja se ne pomera . to nebi smelo da se desava i za to moras da ides kod nekog 4oftamologa jer to ne sme da se desava.


sve je bezazleno dok god te gluposti lete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 10:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Xandzy je napisao:
E ljudi, otkrila sam lek za floaters. Od 1 do 2 deci votke ili nekog drugog pica i ne primecujes ih uopste. Ustvari, vidis ih ali boli te briga. :lol:

Slika

Шалу на страну, сада када сам се уплео у ову тему, чини ми се да сам некада видео више тих мушица. Пошто се ради о неколико деценија, можда и грешим. Једино што бих могао да наведем као евентуалан узрок њиховог смањивања је велика количина Пролом воде коју свакодневно пијем већ годинама.

milena016, повремено успи кап две физиолошког раствора у око. Ваљда ћу данас успети коначно да набавим оне фотографије деформитета видног поља.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 12:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
aa_aca,cula sam da to odmara malo oci,inace meni se jako brzo zamaraju oci,osetljive su na sunce,na prrasinu...plus sad i floatersi...a reci mi posto imas dug staz sa musicama,jel stvarno toliko gadna situacija zimi na snegu kao sto neki govore :cry: ja sam ih dobila bas kad je bio sneg u martu ali mi se cini da nije tako strasno bilo,ili sam ih tad manje imala pa im je sad broj povecan,ne znam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 12:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
milets je napisao:
obicno kratkovide osobe i vide te dlake. vezano za mrlju koja se ne pomera . to nebi smelo da se desava i za to moras da ides kod nekog 4oftamologa jer to ne sme da se desava.


sve je bezazleno dok god te gluposti lete.

ma ova tacka se pomera kad pomerim pogled,ali je 90 posto vremena u centru pogleda,i nekako je tamnija od ostalih stvarcica i dlacica,vidim je skoro na svim podlogama....a videcu sad kad idem u septembu na kontrolu opet cu mu napomenuti,mozda je to neka velika musicetina pa je zato tako vidim:)a mozda je nesto drugo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 1:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ако не трепћеш правилно, рожњача се суши и пецка. Ту помаже физиолошки раствор. Неки користе вештачке сузе, али ја не бих.

Ти си "мушице" имала увек али их ниси примећивала. Наравно да се више примећују на снегу, али не заборави да носиш наочаре за сунце. Ја по снегу морам да их носим јер ме заслепљује и не могу да гледам.

Баш ме чуди та твоја тачка. Не помера се осим малко. По томе испада да се она налази у сочиву ока а не у стакластом телу.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 1:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Molim clanove da ne koriste nista na svoju ruku ili po preporuci doticnih clanova, vec da slusaju savete svog lekara. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 1:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Bobilica je napisao:
Molim clanove da ne koriste nista na svoju ruku ili po preporuci doticnih clanova, vec da slusaju savete svog lekara. :)

И још затражи од администратора да укину форум да нико ништа не би могао да пита икога другога осим "свога лекара". :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 4:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
aa_aca,mozda je floaters a mozda i nesto drugo...ja sad kad je jako sunce ne vidim na beloj podlozi nista,mozda tru jednu tacku,ali kad je bela povrsina malo u senci vidim svasta,kod mene sve nesto naopako,drugi te musice vide kad je jako sunce ja ne :lol: kad nadjes te slike okaci pa cu da vidim da li je to ta tacka ili je nesto drugo,mada se ja nadam da to ne bi promaklo doktoru,isla sam privatno vise puta me je gledao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Avg 03, 2013 7:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
oftamolog kada ti rasiri zenice vidi apsolutno sve ali sve vidi. tako da i tu tacku sto kaze sda se slabo pomera vidi 100 posto. kada je meni provalio da vidim slabije na desno oko 10 posto onda sta da kazem. nisam imao pojma oko toga.

fora u tome je sto oni gledaju to kao sitnice - bezazleno i niko se ne opterecuje time jer i oni sami imaju to isto .


nema neki narodni lek za to. ja dosta posecujem svoje selo i niti jedna baba koju sam pitao za ovo narodni lek. sto znaci milena moras da se naviknes pa i na tu u centru pogleda


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: