Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 25  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Jul 12, 2013 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2013 3:03 pm
Postovi: 9
Pozdrav, evo da se i ja javim sa istim problemom. Ja sam pre 3,4 godine primetio u jednom trenutku crnu tackicu, i posle toga nista, moyda par puta ali nista znacajno. Od pre 2,3 meseca, krenuo sam na fizioterapije zbog drugog problema, soba je bila skroz bela , i puna svetlosti....tu sam poceo primecivati te musice, lete non stop gde god pogledam one prate, tj nisu ni musice vise nego niti, koncici, ko duvanski dim, jedva sam izdrzao tih pola sata vezbanja da pobegnem napolje....i napolju bi bilo bolje. medjutim sad cim izadjem van , na otvoreno, ja njih vidim, i to me izludjuje, dekoncentrise, ne mogu usmeriti paznju na nista drugo osim njih, i kad pokusam, one prolete preko vidnog polja i ja odma nervozan , i mislim o njima...ja ne znam da li je kod vas slucaj kao kod mene, i ne znam kako se nosite sa tim i prihvatate to, ali ja sam poceo piti tablete za smirenje zbog ovoga sto mi se desava...ludim!!! Bio sam kod oftamologa, objasnio joj sta je problem, ona isprica pricicu o staklastom telu, pregleda mi oci nekim jakim svetlom , kaze da ih ona ne moze ni primetiti dok gleda tim svetlom...nauci se ziveti sa timm, kapi uniclophen kontrola za mesec dana i to je to....porazavajuceeee!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Jul 13, 2013 7:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
85vlado85 je napisao:
Pozdrav, evo da se i ja javim sa istim problemom. Ja sam pre 3,4 godine primetio u jednom trenutku crnu tackicu, i posle toga nista, moyda par puta ali nista znacajno. Od pre 2,3 meseca, krenuo sam na fizioterapije zbog drugog problema, soba je bila skroz bela , i puna svetlosti....tu sam poceo primecivati te musice, lete non stop gde god pogledam one prate, tj nisu ni musice vise nego niti, koncici, ko duvanski dim, jedva sam izdrzao tih pola sata vezbanja da pobegnem napolje....i napolju bi bilo bolje. medjutim sad cim izadjem van , na otvoreno, ja njih vidim, i to me izludjuje, dekoncentrise, ne mogu usmeriti paznju na nista drugo osim njih, i kad pokusam, one prolete preko vidnog polja i ja odma nervozan , i mislim o njima...ja ne znam da li je kod vas slucaj kao kod mene, i ne znam kako se nosite sa tim i prihvatate to, ali ja sam poceo piti tablete za smirenje zbog ovoga sto mi se desava...ludim!!! Bio sam kod oftamologa, objasnio joj sta je problem, ona isprica pricicu o staklastom telu, pregleda mi oci nekim jakim svetlom , kaze da ih ona ne moze ni primetiti dok gleda tim svetlom...nauci se ziveti sa timm, kapi uniclophen kontrola za mesec dana i to je to....porazavajuceeee!!!!!


samo bez sekiracije. ja imam to od 3 meseca ove godine i prvih mesec dana je bilo problematicno odnosno pojeo sma se ziv . sada sam se uveliko navikao nisam ni nervozan. sve je kao ranije samo sto mi to prelece non stop ispred ociju (tackice , dlake, mreze i ko zna sta jos)

. to ti je to. sve sot si vise nervozan sve ce ti vise biti to izrazenije. smao bez sekiracije i nervoze. zamisli meni kako je kada radim na racunaru ceo dan a bela pozadina ja bi trebao da izludim ali smao lagano i kuliraj.

ja nikada nisam video ranije to a obozavao sam gledam u nebo i sada se ne secam kada sam zadnji put gledao u nebo odnosno se usudio da bacim pogled a da nije noc. inace vidim veoma dobro , vidim 40% posto bolje nego sto je normalno ali to nema nikakve veze sa time.

bio sam jedno vreme makulin za oci ali slaba vajda. sada cu videti nesto 3 da pijem za oci. 3 meseca sam pio vitaminc kao svaki dan pravio sok od sargarepe banane i pomoranze.

to ti je to od mene sto ti ja mogu reci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Jul 13, 2013 7:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
milena016 je napisao:
vala sad ih bas primecujem :Pponekad kao da mi je mulj u ocima,pogotovo kad je jako tmuran dan...ok hvala u svakom slucaju,bice bolje nadam se



koje it je kapi dao doktor bas me interesuje kada si rekla da ih manje primecujes.


te gluposti se najvise vide kada je oblacno. ja ih tada najvise vidim . najmanje kada je vedar i veoma suncan dan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Jul 13, 2013 11:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
milets,isto uniclofen kapi,ali mozda sam ja to i umislila da mi je bilo bolje,jer dok koristis nesto nadas se boljem,ovako nista...ne znam sta da mislim o ovome,nekad me jako nervozi,nekad manje...samo se plasim da ce da se prosiri jos vise i plasi me kad dodje zima,i sneg,kako tada :( naocare za sunce mi sada samo malo pomazu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Jul 13, 2013 11:24 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
85vlado85 je napisao:
Pozdrav, evo da se i ja javim sa istim problemom. Ja sam pre 3,4 godine primetio u jednom trenutku crnu tackicu, i posle toga nista, moyda par puta ali nista znacajno. Od pre 2,3 meseca, krenuo sam na fizioterapije zbog drugog problema, soba je bila skroz bela , i puna svetlosti....tu sam poceo primecivati te musice, lete non stop gde god pogledam one prate, tj nisu ni musice vise nego niti, koncici, ko duvanski dim, jedva sam izdrzao tih pola sata vezbanja da pobegnem napolje....i napolju bi bilo bolje. medjutim sad cim izadjem van , na otvoreno, ja njih vidim, i to me izludjuje, dekoncentrise, ne mogu usmeriti paznju na nista drugo osim njih, i kad pokusam, one prolete preko vidnog polja i ja odma nervozan , i mislim o njima...ja ne znam da li je kod vas slucaj kao kod mene, i ne znam kako se nosite sa tim i prihvatate to, ali ja sam poceo piti tablete za smirenje zbog ovoga sto mi se desava...ludim!!! Bio sam kod oftamologa, objasnio joj sta je problem, ona isprica pricicu o staklastom telu, pregleda mi oci nekim jakim svetlom , kaze da ih ona ne moze ni primetiti dok gleda tim svetlom...nauci se ziveti sa timm, kapi uniclophen kontrola za mesec dana i to je to....porazavajuceeee!!!!!

i ja tako vidim,kao dim od cigarete,prelece non stop,a najvise ako sagnem pa podignem glavu...ja sam kao i ti u pocetku pila tablete za smirenje,nisam spavala od nervoze,uzas..sad mi je malo bolje psihicki,neki dan me uhvati tako,zavisi od raspolozenja...a i ja sam postala opsednuta njima kao ti,stalno ih trazim po zidu,nebu,svuda!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Jul 13, 2013 1:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2013 3:03 pm
Postovi: 9
Hvala vam na odgovorima. Milena, ti i ja se isto nosima sa ovim, jako loseee...dobro, svi imamo isti problem, neko ih vidi manje, neko vise...ja ih recimo ne vidim kad sma pred racunarom i u kuci, i kad je bela poyadina na racunaru...ne vidim ih, nadam se da i necu, vidim ih napolju, posebno kad je oblacno...ali o tome smo rekli sve...ali o uyroku malo, i da li se moze poboljsati stanej isto malo...i ako moze na koji naci.. ja sam recimo pre 1,5 godinu imao tesku nesrecu, 6 meseci sma lezao u krevetu, nepomican, buljenej 24h u kompjuter, fizicka aktivnost nula...kasniej kad sam i malo prohodao, depresija, san nikakav u 6h yaspem... opet samo pred racunarom i tako...i ja vidim to moje stanej kao uzrok ovih musica...ali mozda gresim...i plasim se jako, jer koliko vidim ima i operacija za to, koja se u retkim sitacijama radi, jer je rizicna...sto ynaci da se ovo nase stanej moze i jako pogorsati...i to me plasi....i sad ti njih ignorisi....kako????' treba biti jako psihicki stabilan da se ovo ignorise...a aj sma sve samo stabilan nisam :D .....

http://www.youtube.com/watch?v=v2y2KAfMh30

Evo, na 0.09 tako ja vidim odprilike....kako je kod vas??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Jul 13, 2013 2:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
85vlado85 je napisao:
Hvala vam na odgovorima. Milena, ti i ja se isto nosima sa ovim, jako loseee...dobro, svi imamo isti problem, neko ih vidi manje, neko vise...ja ih recimo ne vidim kad sma pred racunarom i u kuci, i kad je bela poyadina na racunaru...ne vidim ih, nadam se da i necu, vidim ih napolju, posebno kad je oblacno...ali o tome smo rekli sve...ali o uyroku malo, i da li se moze poboljsati stanej isto malo...i ako moze na koji naci.. ja sam recimo pre 1,5 godinu imao tesku nesrecu, 6 meseci sma lezao u krevetu, nepomican, buljenej 24h u kompjuter, fizicka aktivnost nula...kasniej kad sam i malo prohodao, depresija, san nikakav u 6h yaspem... opet samo pred racunarom i tako...i ja vidim to moje stanej kao uzrok ovih musica...ali mozda gresim...i plasim se jako, jer koliko vidim ima i operacija za to, koja se u retkim sitacijama radi, jer je rizicna...sto ynaci da se ovo nase stanej moze i jako pogorsati...i to me plasi....i sad ti njih ignorisi....kako????' treba biti jako psihicki stabilan da se ovo ignorise...a aj sma sve samo stabilan nisam :D .....

http://www.youtube.com/watch?v=v2y2KAfMh30

Evo, na 0.09 tako ja vidim odprilike....kako je kod vas??

tako i ja vidim,samo nekad budu neki kao mutni oblacici koji prelecu,i cini mi se brze se krecu ...pa neke kao duge dlake,ma svasta,sve zavisi gde sam kakvo je okruzenje,siva i bela podloga najvise smeta...a i ja na monitoru ne vidim i kad sam unutra,tacnije vidim ovu jednu tacku koja mi se prva pojavila,i ako bas jako sunce ulazi u sobu mogu videti jos po neki koncic ali nije tako strasno,ali napolju je haos...iskreno se nadam da ce mi vremenom manje smetati kao sto pominju drugi ali ne znam kad ce to biti...imam ih vec 3 meseca i samo mi je to preokupacija...mada nekad kad sam okupirana drugim stvarima one setaju ali manje mi smetaju...ja sam dosta veliki hipohondar,ali uzrok ovom mom stanju nemam pojma sta je,nisam imala povrede,nemam veliki minus...samo mi se odjednom javilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Jul 13, 2013 2:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ало људи, шта вам је? Искулирајте.

Претражите мало озбиљније интернет и купите неку књигу из офтамологије или заређајте по очним лекарима па проверите.

Црне тачкице и кончићи су нормални. То су оштећења стакластог тела ока која се виде само када се тако помере да дођу у видно поље. Да нестану не могу, али зато може да им се повећава број. На то највише утиче очни притисак.

Теоретски могу да нестану ако се поправи циркулација крви у оку, али нешто сам скептик по том питању.

Они облачићи које је неко споменуо, не знам шта су. То већ треба пажљивије да се провери.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Jul 13, 2013 8:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
nema sta da se sekirate. da znate koliko ja vidim da je to strasno ali ne smeta mi nista. jednostavno oguglao sam . morate i vi tako jer sekiracija nigde ne vodi. moja preporuka je naocare za sunce pa i zimi nosite. ja ih ne skidam kada sam napolje ili u prevozu, samo kada udjem u kucu skinem i tada ne vidim nista posto malo zamracim


sekiracija vam ne pomaze moze samo da odmogne. jednostavno iskulirajte i mislite o drugim stvarima. covek se navikne na sve tako morate i vi. imam kolegu ima ovo jos od kada je bio klinac 6,7 godina a sada ima 60 pa mu nista ne smeta. zivi ceo zivot sa time covek i to je to.

kada sam ja ludeo oko toga pricao sam sa njime i on mi je dosta pomogao. nije to nista bitno da vi dobro vidite odnosno da nemate fleseve ili sta vec i to je to.

samo bez sekiracije i bice sve ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Jul 13, 2013 10:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
milets, пошто си рекао да стално носиш наочаре за сунце, не могу а да не реагујем. Потребно је да светлост улази у очи, а и УВ зрачење - наравно у адекватним дозама. Прочитај шта сам о томе написао на мом сајту www. aca. rs под Занимљиво, Очи и УВ зраци. Знаш да се многе болести лече гледањем у Сунце сат времена после изласка и пре заласка. Проучи то мало боље јер мислим да много губиш тиме што спречаваш улазак довољне количине светлоси у очи.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Jul 14, 2013 9:22 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
aa_aca je napisao:
Ало људи, шта вам је? Искулирајте.

Претражите мало озбиљније интернет и купите неку књигу из офтамологије или заређајте по очним лекарима па проверите.

Црне тачкице и кончићи су нормални. То су оштећења стакластог тела ока која се виде само када се тако помере да дођу у видно поље. Да нестану не могу, али зато може да им се повећава број. На то највише утиче очни притисак.

Теоретски могу да нестану ако се поправи циркулација крви у оку, али нешто сам скептик по том питању.

Они облачићи које је неко споменуо, не знам шта су. То већ треба пажљивије да се провери.

svesni smo mi da je to normalno i nista opasno,ali samo se zalimo da nam to smeta :) ,ne znam da li imas i ti taj problem,ali ako imas i to u ovoj meri kao ja ne bi se slozio sa tim da mozes bas uvek da iskuliras


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Jul 14, 2013 9:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
milets je napisao:
nema sta da se sekirate. da znate koliko ja vidim da je to strasno ali ne smeta mi nista. jednostavno oguglao sam . morate i vi tako jer sekiracija nigde ne vodi. moja preporuka je naocare za sunce pa i zimi nosite. ja ih ne skidam kada sam napolje ili u prevozu, samo kada udjem u kucu skinem i tada ne vidim nista posto malo zamracim


sekiracija vam ne pomaze moze samo da odmogne. jednostavno iskulirajte i mislite o drugim stvarima. covek se navikne na sve tako morate i vi. imam kolegu ima ovo jos od kada je bio klinac 6,7 godina a sada ima 60 pa mu nista ne smeta. zivi ceo zivot sa time covek i to je to.

kada sam ja ludeo oko toga pricao sam sa njime i on mi je dosta pomogao. nije to nista bitno da vi dobro vidite odnosno da nemate fleseve ili sta vec i to je to.

samo bez sekiracije i bice sve ok.

a koliko dugo te to muci...i kad si dosao u fazu da ti ne smeta vise...i ja se nadam da cu da oguglam skroz,sada mi to ponekad polazi za rukom ponekad nikako,samo ih pratim,narocito kad se grupisu u centar vidnog polja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Jul 15, 2013 11:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
milena016 je napisao:
svesni smo mi da je to normalno i nista opasno,ali samo se zalimo da nam to smeta :) ,ne znam da li imas i ti taj problem,ali ako imas i to u ovoj meri kao ja ne bi se slozio sa tim da mozes bas uvek da iskuliras

То је већ прешло ниво жалбе. Почиње да личи на опсесију. Неки су чак пили таблете за смирење.

Наравно да их имам и ја и то стално и поприлично. Из ове се коже не може. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Jul 15, 2013 1:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
aa_aca je napisao:
milena016 je napisao:
svesni smo mi da je to normalno i nista opasno,ali samo se zalimo da nam to smeta :) ,ne znam da li imas i ti taj problem,ali ako imas i to u ovoj meri kao ja ne bi se slozio sa tim da mozes bas uvek da iskuliras

То је већ прешло ниво жалбе. Почиње да личи на опсесију. Неки су чак пили таблете за смирење.

Наравно да их имам и ја и то стално и поприлично. Из ове се коже не може. :D

ja sam ta koja je pila tablete...ja imam jos neke druge probleme,anksioznost,stitna zlezda itd tako da mi je to samo pogorsalo vec postojece probleme...ne znam kako drugacije da regujem kad se samo jedno jutro probudim i od cistog pogleda nema nista,nego vidno polje puno kao neke prasine,paucine itd :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Jul 15, 2013 2:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Почетна реакција је нормална, али ваљда сада можеш да се опустиш.

Ако са штитном жлездом ниси забраздила, препоручио бих ти ЕПТА методу лечења.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: