Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 4:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
nik.ola je napisao:
Pozdrav svima,

Čitao sam postove, te se odlučih da i ja napišem svoje iskustvo, računajući da će nekome možda pomoći.

Naime ja ovu pojavu "končića", "tačkica", "mrvica" ili kako se već nazivaju, imam od samog rođenja, tačnije od kada sam postao svestan sebe i počeo da pamtim.
Kada je vedar dan, na jakom svetlu i beloj pozadini "tačkice" su vidljive evo vec 30 tak godina.
Dok sam bio manji bile su vidljive isključivo po jako vedrom danu i to ne uvek.
Kao stariji ovu pojavu sam imao posle jačeg napora, posebno radeći neke umno zahtevne zadatke ređe pri relaksaciji ili čitanju. Pri velikom umnom naporu to je bivalo toliko izraženo da sam često izbegavao kontakt sa očima ssagovornika imajući osećaj kao da sam razrok. Ovo napominjem pošto sam kao mali bio razrok, pa računam možda ima neke veze i sa time.



vidis meni to a pritisak nikada nije palo napamet mada mi je ujna rekla kada njoj padne gvozdje ili pritisak da ona vidi te tacke a ja imam pritisak oko 140 do 155 sa 82. uglavnom gornji je uvek preko 140 retko kada imam ispod 140.



Razlog posete ovom forumu jeste da sam od skoro imao problem sa glavoboljom i vrtoglavicom, pa sam od lekara dobio dijagnozu blage hipertenzije i lekove za "pritisak". Sa simptomima povišenog pritiska došle su i moje "tačkice", sada izraženije nego ikada.
Tačnije one su iste veličine oblika i boje, samo su sada često prisutne.
Eto, ona najveća tačkica, na levom oku obavezno se pojavi kada mi gornji pritisak pređe 140, i kada se spusti i tačkica nestane. Naravno, pojavljuje se ona i kada je veliko svetlo itd. ali kada je pritisak povišen ona je konstantno tu.

Eto živim sa time dosta dugo i nekako se čovek navikne, ali imam neki osećaj da je lek za ovaj problem jako banalan, kao na primer terapija antibioticima za grip ili slično. Jednostavno, oftamolozi (ali i drugi lekari) toliko su uskog pogleda da jako teško uspevaju da pronađu bilo šta što bi obezbedilo napredak u medicini. Glavni pokretači napretka su naime ljudi koji uopšte nemaju veze sa medicinom, inžinjeri biolozi, hemičari ....
Nažalost, tako je, ja se nadam da će u budućnosti biti bolje, te da ćemo svi mi koji nosimo ovaj problem sa sobom naći neku utehu.

Pozdrav svima i srećno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
milets je napisao:
nik.ola je napisao:
Pozdrav svima,

Čitao sam postove, te se odlučih da i ja napišem svoje iskustvo, računajući da će nekome možda pomoći.

Naime ja ovu pojavu "končića", "tačkica", "mrvica" ili kako se već nazivaju, imam od samog rođenja, tačnije od kada sam postao svestan sebe i počeo da pamtim.
Kada je vedar dan, na jakom svetlu i beloj pozadini "tačkice" su vidljive evo vec 30 tak godina.
Dok sam bio manji bile su vidljive isključivo po jako vedrom danu i to ne uvek.
Kao stariji ovu pojavu sam imao posle jačeg napora, posebno radeći neke umno zahtevne zadatke ređe pri relaksaciji ili čitanju. Pri velikom umnom naporu to je bivalo toliko izraženo da sam često izbegavao kontakt sa očima ssagovornika imajući osećaj kao da sam razrok. Ovo napominjem pošto sam kao mali bio razrok, pa računam možda ima neke veze i sa time.



vidis meni to a pritisak nikada nije palo napamet mada mi je ujna rekla kada njoj padne gvozdje ili pritisak da ona vidi te tacke a ja imam pritisak oko 140 do 155 sa 82. uglavnom gornji je uvek preko 140 retko kada imam ispod 140.



Razlog posete ovom forumu jeste da sam od skoro imao problem sa glavoboljom i vrtoglavicom, pa sam od lekara dobio dijagnozu blage hipertenzije i lekove za "pritisak". Sa simptomima povišenog pritiska došle su i moje "tačkice", sada izraženije nego ikada.
Tačnije one su iste veličine oblika i boje, samo su sada često prisutne.
Eto, ona najveća tačkica, na levom oku obavezno se pojavi kada mi gornji pritisak pređe 140, i kada se spusti i tačkica nestane. Naravno, pojavljuje se ona i kada je veliko svetlo itd. ali kada je pritisak povišen ona je konstantno tu.

Eto živim sa time dosta dugo i nekako se čovek navikne, ali imam neki osećaj da je lek za ovaj problem jako banalan, kao na primer terapija antibioticima za grip ili slično. Jednostavno, oftamolozi (ali i drugi lekari) toliko su uskog pogleda da jako teško uspevaju da pronađu bilo šta što bi obezbedilo napredak u medicini. Glavni pokretači napretka su naime ljudi koji uopšte nemaju veze sa medicinom, inžinjeri biolozi, hemičari ....
Nažalost, tako je, ja se nadam da će u budućnosti biti bolje, te da ćemo svi mi koji nosimo ovaj problem sa sobom naći neku utehu.

Pozdrav svima i srećno.



nesto me zezao net pa morao opet da pisem post. ja imam nace pritisak od 140 do 160. uglavnom je 150/85 tako da si mi dao dobru ideju da idem da vidim za pritisak da mi ne izaziva te musice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jun 12, 2013 9:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Тамне тачкице и линијице су последице физичког оштећења стакластог тела ока, које настаје приликом рађања и касније се повећава због раста организма. Временом се оштећења повећавају и колико ми је познато не постоји начин за њихово елиминисање.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jun 12, 2013 12:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
aa_aca je napisao:
Тамне тачкице и линијице су последице физичког оштећења стакластог тела ока, које настаје приликом рађања и касније се повећава због раста организма. Временом се оштећења повећавају и колико ми је познато не постоји начин за њихово елиминисање.


te musice imaju svi kada gledaju u sunce ali razlika u tome sto neko to ne primecuje dok drugi primecuju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jun 12, 2013 1:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ма људи не обраћају пажњу на такве детаље док их нешто не стрефи. Тако многи тек после неколико деценија живота примете те тачкице.

Читао сам да нема тих оштећења у оку код особа које су рођене у води, тј. базену.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Jul 06, 2013 5:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
ljudi ja imam ovaj problem vec par meseci,pocelo je s jednom tackicom,sada imam vise njih i mnogo koncica...nekad su jasno definisani a nekad kao da mi magla stoji pred ocima,pri pokretanju glave se jako brzo krecu...nekad uspem da ih ignorisem,nekad mi ne uspeva,pod velikim sam stresom zbog toga,jer ih napolje vidim non stop,cak i po oblacnom vremenu.unutra vidim manje,tj.samo ovu jednu crnu tacku i kad je jako svetlo jos po neku crticu...ne znam kako da pronadjem nacina da ne mislim o tome.Totalno sam opterecena,stalno razmisljam sta i kako cu da funkcionisem...mozda mi sve to i pogorsava stanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Jul 08, 2013 9:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
milena016, иди до очног лекара да те прегледа. Теоретски, могу да буду паразити, али је то толико ретко да о томе не вреди ни говорити. Обичан преглед ока ће установити о чему се ради. Нема потребе да се стресираш, него лепо скокни до очног.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Jul 08, 2013 10:19 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
aa_aca,bila sam ja kod ocnog,kao sve je uredu,dobila sam dioptriju,-0,5,a za te teckice kazu da su tzv.letece musice.Medjutim pricam sa ljudima koji imaju slicne simptome i kazu da im se javljaju samo kada je jace svetlo,jako sunce,a mene brine to sto se javljaju i kad nije toliko jako svetlo.Kad sam dobila te tackice majka mi je rekla da i ona vidi to isto vec godinama ali ne non stop i da nikad joj to nije smetalo,a ja se toliko nerviram da mi prelazi u opsesiju:(kad sam na nekom otvorenom prostoru,kad je velika sirina imam ih u celom vidnom polju...menjaju polozaj,menjaju oblik,zato se pitam da li je stvarno rec o tim floatersima ili nesto drugo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Jul 08, 2013 10:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
То сви имамо, а виде се при јачем светлу због тога што људи иначе не обраћају пажњу. Ради се о оштећењима стакластог тела ока које настаје приликом рођења. Ваљда ћеш издржати до краја живота? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Jul 09, 2013 9:43 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
aa_aca,Malo je verovatno da svi imaju ovakve sive konce ili mrlje a da ih ne primete :D ,ili da ne obracaju paznju...a znam ja da ce ostati tu do kraja zivota,ali se nadam da cu se malo navici pa da ce mi manje smetati ili da cu ih redje primecivati...tako da se nadam da cu izdrazati do kraja zivota :D ...lako je tebi da se salis :( :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Jul 09, 2013 10:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Сви имају црне кончиће и тачкице. Кажу да их немају само оне особе које су рођене под водом. Можда их немају и оне особе које су рођене за пар секунди без икаквих проблема приликом изласка из мајке.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Jul 09, 2013 2:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
meni doktor nije objasnio zasto dolazi do toga,davao mi je neke kapi koje su mi malo ublazile sve to ali sad kad ih ne stavljam kao da se pogorsalo...samo znam da me je snaslo odjednom pa mi je tesko da se prilagodim tome...ali...bice bolje nadam se,samo da se ne siri previse i prebrzo :o :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Jul 09, 2013 3:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Није те снашло одједном него их раније ниси примећивала.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jul 10, 2013 10:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
vala sad ih bas primecujem :Pponekad kao da mi je mulj u ocima,pogotovo kad je jako tmuran dan...ok hvala u svakom slucaju,bice bolje nadam se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jul 10, 2013 12:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Једино шта можеш дугорочно да покушаш је да поправиш циркулацију и на тај начин можда омогућиш регенерацију ока. Мислим да је то само теоретски, али ништа те не кошта а здраво је.

Можеш да пијеш препарате од гинко билобе или нешто што је много добро само ако можеш да нађеш право јабуково сирће. Рецепт погледај на мом сајту под Савети, Здравље, Циркулација.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: