Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 1:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 2:46 am
Postovi: 1687
Lokacija: Lugar i PSIHOLOG ANALITICKE ORIJENTACIJE VODJEN LJUBAVLJU KRENU' U BESPUCE OHHHHH ZMEJEVI, ZMAJEVI!
Dr Stankov - terazije ili Milos Klinika u Beogradu, prof. Kuljaca ili dr. Nada Radovic!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X4U7VgUQ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=fYia6tAd_EY&NR=1
Kad je struju izmislio Tesla, ameriko sisala si vesla!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 09, 2009 9:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 09, 2009 9:27 pm
Postovi: 2
U 4.god. mi je dijagnostikovan strabizam desnog oka (oko mi se kreće ka unutra). Tokom detinjstva sam išla na vežbe i nosila flastere. Naočare nosim od 4. god. i dioptrija mi je do prošle godine bila +1 na oba oka a sad je +0,75 na desnom i +1 na levom. Oko mogu da kontrolišem, osim kad sam umorna i onda vidim duple slike.
Pošto sam trenutno u 28. nedelji trudnoće, interesuje me da li bi prirodan porođaj pogoršao stanje mog oka i da li je strabizam argument za carski rez. Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 12, 2009 7:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 7:03 pm
Postovi: 1
Imam urodjeni strabizam, esotropia alternans primetnija na desnom oku. Pacijent sam dr Stankova odmah sam poceo sa vezbama i vec u 6-oj godini mi je uradjena prva operacija na desnom oku
OD: Retropositio m. recti interni
Myectomia m. recti externi

u 13-oj godini je uradjena revizija
OD, Revisio m. recti interni
OS, Revisio m. recti externi
Epicrisis:
VOD=1.0
VOS=1.0
i tada je dr Stankov rekao da je ostavljen ugao od 10 stepeni na desnom oku zbog razvoja oka i da ce moci da se regulise posle zavrsenog razvoja.
Sada sam bio na pregledu kod strabologa
VOD=s.e. 0.80 ARK od +1.0/-0.50 ugao 164'
VOS=s.e. 0.80 os +0.75/-0.25 ugao 40'

ne mogu da prtumacim ove podatke dalje napisane
otprilike ovako
s.e. o..... ugao na 0.33mm ugao + 10 stepeni HNC
s.e. ugao na 0.33mm ugao + 18pd VD 4pd
se. ugao na 5mm ugao +16pd do +18pd - VD 4pd
FD: +10' lid2'
FS: +10' cross +10' lid 1'
fuzije nema ni na trenutak.
to je obavljen pregled na VMA
moji su hteli da uradim operaciju kod dr Stankova ali on radi samo privatno i trenutno nismo u povoljnoj finansiskoj situaciji.
bio sam na pregledu na VMA kod dr T. Avramovic i rekla mi je da ako zakazem operaciju na VMA da cu cekati vise od godinu dana i da postoji mogucnost pojave diplopije jer prvi deo operacije radi specijalizant a drugi ona i da mi je bolje da dodjem kod nje privatno gde ce ta operacija kostati 1000 eura. Ako cu vec da placam isao bih kod dr Stankova jer bi on radio svoju reviziju...i sada ne znam sta da radim...moze li neko da me posavetuje. P.S. Sada mi je 20 godina.
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 12, 2009 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 7:03 pm
Postovi: 1
Imam urodjeni strabizam, esotropia alternans primetnija na desnom oku. Pacijent sam dr Stankova odmah sam poceo sa vezbama i vec u 6-oj godini mi je uradjena prva operacija na desnom oku
OD: Retropositio m. recti interni
Myectomia m. recti externi

u 13-oj godini je uradjena revizija
OD, Revisio m. recti interni
OS, Revisio m. recti externi
Epicrisis:
VOD=1.0
VOS=1.0
i tada je dr Stankov rekao da je ostavljen ugao od 10 stepeni na desnom oku zbog razvoja oka i da ce moci da se regulise posle zavrsenog razvoja.
Sada sam bio na pregledu kod strabologa
VOD=s.e. 0.80 ARK od +1.0/-0.50 ugao 164'
VOS=s.e. 0.80 os +0.75/-0.25 ugao 40'

ne mogu da prtumacim ove podatke dalje napisane
otprilike ovako
s.e. o..... ugao na 0.33mm ugao + 10 stepeni HNC
s.e. ugao na 0.33mm ugao + 18pd VD 4pd
se. ugao na 5mm ugao +16pd do +18pd - VD 4pd
FD: +10' lid2'
FS: +10' cross +10' lid 1'
fuzije nema ni na trenutak.
to je obavljen pregled na VMA
moji su hteli da uradim operaciju kod dr Stankova ali on radi samo privatno i trenutno nismo u povoljnoj finansiskoj situaciji.
bio sam na pregledu na VMA kod dr T. Avramovic i rekla mi je da ako zakazem operaciju na VMA da cu cekati vise od godinu dana i da postoji mogucnost pojave diplopije jer prvi deo operacije radi specijalizant a drugi ona i da mi je bolje da dodjem kod nje privatno gde ce ta operacija kostati 1000 eura. Ako cu vec da placam isao bih kod dr Stankova jer bi on radio svoju reviziju...i sada ne znam sta da radim...moze li neko da me posavetuje. P.S. Sada mi je 20 godina.
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 13, 2009 10:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 11:29 pm
Postovi: 48
Mojoj devojcici od 13 meseci je dijagnostikovan "blagi' konvergentni strabizam,levo oko povremeno,diskretno,jedva primetno skrece ka nosu! Danas smo bili kod oftalmologa u nasem gradu. Preporucila je zatvaranje zdravog oko po 3sata 3 meseca, pa na kontrolu!

Ja sam jako uplasena,jako... Lekar je rekao da smo dosli u pravo vreme! Moj suprug je vec duze vreme to govorio ali ja to nisam videla
:cry: :cry: :cry: Mada je on kao opterecen time,stalno vidja da su ljudi po malo "razroki". Iz tog razloga nisam pridavala veliku vaznosta njegovim recima sad bih d.... svoje da pojedem.
Mogli smo i ranije da pocnemo sa lecenjem. Mada ona kaze da ni sa 3god nije kasno...

Da li mi preporucujete nekog lekara u Bg-u??? Iz unutrasnjosti sam i mi uvek sumnjamo u strucnost nasih lekara,mozda i gresimo. Ne znam dal da idemo na jos neki pregled,nas lekar je oftalmolog nije strabolog!!!

Puno vam hvala!
ZABRINUTA MAJKA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 7:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 7:36 pm
Postovi: 5
Zdravo,novi sam ovdje i vidim da ima dosta ljudi koje muci isti problem kao i mene :( imam desno oko koje mi ide u uglu ka nosu pa mi to itekako smeta... Inace rodjen sam 1988 i imam 20 god. Neznam kako ide procedura i dali je za mene kasno :cry: posto vidim da mnogi pominju taj rani stadijum od 2 do 3 god i daje u tom vremenu najbolje resavati problem.
Odg. ako moze :(
I jos nesto neznam dali to ima neke veze ali mogu da pomjeram i lijevo oko da bude u prvacu nosa a da mi desno oko bude pravo tako da neznam dali je to strambizam na oba oka ili....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 11:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Nije kasno,ali morate biti leceni kod strabologa.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 19, 2009 8:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 7:36 pm
Postovi: 5
klio je napisao:
Nije kasno,ali morate biti leceni kod strabologa.
Pozdrav!


Imam zakazano u Podgorickom centru sada u srijedu ne znam koliko su ovi nasi uspjesni oko tog strabizma :-?
I jos nesto moj vid je odlican kad god je bio sistematski pregled u skoli ja sam uvijek sve video na tabli i kad god sam isao kao mladji upravo zbog ovog problema ja sam na onoj tabli sve video a koko me sluzi secanje oni iz klinickog su bili po malo iznenadjeni...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 19, 2009 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 7:36 pm
Postovi: 5
Ako mi bude ustanovljeno da je vid dobar dali slijedi operacija ili ....
Molim vas ako ima ko da mi to malo pojasni. Bio bih zahvalan :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 19, 2009 11:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Ako je vid priblizno isti,a razrokost se ne gubi korekcijom naocarima,operacije su uglavnom jedino resenje i najcesce uspesne.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 5:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 7:36 pm
Postovi: 5
E hvala Klio :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 03, 2009 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 03, 2009 12:42 pm
Postovi: 2
Imam 14 godina. Levo oko mi ide ka nosu. Kao mala sam nosila naocare i flastere ali nije mi se nista ispravilo,od toga me je jako bolela glava i povracala sam! Mama mi je zakazala pregled u 'Svetom vidu'. Mene sad zanima koliko se dugo ceka na operaciju posle pregleda,koji sve nalazi treba da se urade,kakva je anastezija,da li boli,tj.sve me zanima ??? Ja bih volela da operaciju zavrsim do septembra zato sto mi krece srednja skola i sve to... :roll: MOLIM VAS DA MI ODGOVORITE...U NAPRED VAM PUUUUNO HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 10:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 09, 2009 9:55 am
Postovi: 1
Imam 21 godinu. Sa 6 godina sam opersiala strabizam, operacija je bila uspešna, dioptrija je ostala i nije se menjala od tada - +4 i +4.5. Skretanje oka nije potpuno ukonjeno, ali je izraženo bilo samo bez nošenja dioptrije. Sada već nekoliko godina nosim sočiva i nisam do sada imala nikakvih problema, ali skoro je počeo da se javlja zamor očiju u normalnim situacijama. Svakog dana osećam napor pri gledanju. Doktroka je rekla, a i ja sam primetila, da se povećao ugao skretanja levog oka, verovatno zbog dosta naprezanja (čitanja i sl.). Sada se skretanje može videti ponekad i kada nosim sočiva.

Da li nije kasno za hirurške zahvate, s obzirom na to da imam 21 godinu?
Da li je moguća operacija (pošto sam jednu već imala - uspešnu) koja bi uklonila skretanje oka?

Veoma sam zabrinuta, hvala svima unapred na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 2:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Nije mi namera da reklamiram kolege,ali bih sve koji imaju problem sa razrokoscu zelela da uputim ,bar za prvi pregled,tj.za pravu dijagnozu kod Dr.Branislava Stankovica, Dr.Svetlane B.Popov ili Dr.Branka Stankova.Nakon njihove dijagnoze,mozete biti mirni da Vase lecenje preuzme Vas nadlezni oftalmolog.Nadam se da ste shvatili sta zelim da kazem-dozvolite pravim strucnjacima da postave dijagnozu,i to ce biti vec pola uspeha u lecenju.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 14, 2009 11:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 11:29 pm
Postovi: 48
Molim Vas Klio mozete li me uputiti kako da dodjem do dr. Branislava Stankovica??? Gde on radi ,da li radi negde privatno i sl.
Da li Sveti vid ima dobre strabologe???
Unapred hvala velika!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: