Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 11:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 2:12 pm
Postovi: 28
@dobrivoje
Nisam strucna ali posto imam problem sa strabizmom dosta sam citala o tome i mogu ti reci da ne odustajes od operacije bez obzira na duple slike,jer se, kako kazu, na to navikne i vremenom mozak eliminise tu drugu sliku koja je slabija.Meni je Dr.Stankovic rekao da je bio samo jedan slucaj negde u inostranstvu da su morali ponovo da operisu zbog duplih slika!
I meni je prvi put rekao da bi trebalo da nosim prizme ali sad kada sam bila rekao mi je da nije obavezno,mozda zato sto sam bila privatno pa ne mora da se ispostuje citava procedura sve zavisi od toga kako ja odlucim,a ja sam odlucila da ne nosim iz sl.razloga:postoji mogucnost da ti se jave dok nosis prizme a da ih nema posle operacije,zatim ono sto sam vec rekla da ih mozak eliminise a u svakom slucaju bi se operisala!
Naravno nismo bas u istoj situaciji ja sam malo mladja, imam 26god.,oko mi skrece ka nosu i vec sam imala jednu operaciju sa 7-am god.Da se ne bi ponavljala procitaj ranije postove!
Tvoja dijagnoza je strabizam(exotropia-vrsta strabizma,kada oko ide ka uhu)sa ambliopijom na desnom oku,a to znaci slabovidost tj.smanjena vidna ostrina na desnom oku,levo ti je ok.(normalna vidna ostrina za odrasle osobe je od 0.9-1.25).
Potpuno te razumem i ja se bojim bas nocas sam sanjala operaciju i sva sam se istraumirala ali moramo pobediti strah zarad naseg zdravlja :wink:
Ne znam kako stojis s finansijama ali ako ikako mozes idi privatno sve ce se mnogo pre zavrsiti.
Nazalost zbog izgubljene vidne ostrine operacija je samo estetska sto znaci da ces i dalje gledati jednim okom ali bez razrokosti.
Zelim ti puno srece,pobedi strah i idi na operaciju :wink:
Zamolila bih klio da se javi i ispravi me ako sam pogresila,kao i da napise svoje misljenje o tvom problemu,meni je puno pomogla i jos jednom joj hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 4:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 9:57 pm
Postovi: 4
E animus, hvalal ti za podrsku, posto nisam bas pri parama najverovatnije cu malo sacekati i ipak tu operaciju uraditi u KCS. Ako neko jos nesto moze da mi kaze iz podataka koje ostavio u prethodnom postu.

pozdrav dobrivoje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 29, 2008 1:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2005 9:42 pm
Postovi: 101
Gde radi Dr Branko Stankovic privatno?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 29, 2008 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 10:04 am
Postovi: 18
Lokacija: nis
U Okulusu radi dr.Stankovic.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 2:12 pm
Postovi: 28
Za one koji cekaju moje utiske i iskustvo:
na operaciju idem 14.06,odlozila sam zbog nekih obaveza.
A naravvvno opet imam jedno pitanje,kako da znam da li imam binokularni vid i da li to ima veze s duplim slikama i kakve?
Pravo da vam kazem sto vise citam o ovom sve manje znam tj.neke stvari me potuno zbune :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za animus
PostPoslato: Pon Jun 16, 2008 10:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 10:04 am
Postovi: 18
Lokacija: nis
Gde si,ne javljas kako je sve proslo,a mene zanima sve do najsitnijih detalja.Nadam se da je sve ok.Pisi.

SVE NAJBOLJE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Pon Jun 16, 2008 11:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 2:12 pm
Postovi: 28
Idem 28.06,on nije mogao 14,a meni zbog ispita odgovara tek 28.06,nadam se da vise necemo odlagati!
Javicu se sa detaljnim izvestajem sigurno!Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 19, 2008 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 9:57 pm
Postovi: 4
javi obavezno kako si prosla, i mene zanima posto i mene ceka isto to. Drzim ti palceve i nemoj se plasiti.


pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 2:12 pm
Postovi: 28
Vazi i [/img]http://pravni.phpbbserver.com/images/smilies/thanks.gif[img]
[/img]http://pravni.phpbbserver.com/images/smilies/wave2.gif


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 10:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 2:12 pm
Postovi: 28
Vazi i hvala za podrsku[/img]http://pravni.phpbbserver.com/images/smilies/thanks.gif,mada je strah neizbezan to je jace od meneSlika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 11:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 2:12 pm
Postovi: 28
Nesto me zeza internet pa su predhodne dve poruke takve kakve su i bez smajlija,kao sto rekoh hvala i cujemo se!Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 26, 2008 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 26, 2008 12:07 am
Postovi: 1
Pozdrav,imam 17 godina, kut gledanja veci od 20°,dioptrije nemam ni na levom ni na desnom oku,levo cescje bezi i operisat cu ga za 2 meseca.Doktor mi nije prevec objasnio a zanima me kolika je uspesnot operacija jer je rekao doktor da ce mozda oci biti dobro tjedan/mesec/god pa se vratit na prijasnje stanje pa ponovo operisat a mozda bude i za stalno,test za diplopiju je "dobro prosao".
Mozete li mi reci kolika je uspesnost operacija,moze li mi se dioptrija pojaviti posle operacije iako ju sada nemam na nikojem oku i jeli moguce ikakvim kucnim vezbama razviti binokularni vid?
hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 8:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 2:12 pm
Postovi: 28
Evo me ljudi,prezivela sam!
Pa da pocnem sa pricom-sto se tice anestezije odlicno sam je podnela,prvo sam dobila inekciju za smirenje,posle 15-ak min. su me odveli u operacionu salu i nemam pojma kad su me uspavali ni kad su me probudili.Operisala sam desno oko,neko vreme nisam otvarala oci a kad sam otvorila to je osecaj kao da imate puno trnja u oku i tako mi je bilo juce ceo dan,a danas me malo boli kao kada te udari promaja,onako ziga pri pogledu na dole i na stranu.Bila sam jako zedna kad sam se probudila a dobila sam gutalj vode tek posle 2 sata i onda po jedan na svakih 10 min.Inace, otisla sam u 7h,operacija je pocela oko 8h a u pola 10 su me probudili,kuci sam krenula u 14h.Sto se tice oka mislim da je ok,u cetvrtaki idem na kontrolu pa cemo videti.Imam duple slike ali ne stalno i vrlo lako eliminisem tu nejasnu,kad necu da je vidim i nema je,tako nekako!!!!Stavljam kapi i nadam se da cu uskoro moci lepo da ga otvorim,sad ckiljim,crveno je i suzi!
Eto toliko,ako vas zanima jos nesto pitajte.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 01, 2008 1:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 9:57 pm
Postovi: 4
Samo mi reci da li si nosila prizme pre operacije, a ako jesi koliko dugo. Obavestavaj nas kako tece oporavak i koje su tvoje impresije.

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Uto Jul 01, 2008 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 2:12 pm
Postovi: 28
Nisam nosila,rekao mi je da mogu ako hocu ali da ne moram.
Sad mi je bolje ne ziga vise ali jos ne mogu skroz da ga otvorim,mnogo mi je dosadno i to me najvise nervira, al dobro procice i to za koji dan :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: