Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: pitanje za klio
PostPoslato: Pon Apr 28, 2008 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 10:04 am
Postovi: 18
Lokacija: nis
Gde radi dr.Stankov,nisam nasla njegovo ime na odelenju strabologije KC Srbije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 29, 2008 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2006 10:30 pm
Postovi: 24
Lokacija: Zvezdara, beograd
dr Stankov radi privatno
ima ordinaciju tel.3243306, terazije 45-IV

mada sam htela da pitam dal moze operacija drzavno, cisto zbog intenzivne nege
i gde onda? i kod koga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 29, 2008 10:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 10:04 am
Postovi: 18
Lokacija: nis
I mene isto to interesuje,pa bih volela da cujem misljenja onih koji su operaciju vec imali i kakva su njihova iskustva,mislim na deciji uzrast.Licno imam strah od operacije u privatnoj ordinaciji.U Svetom Vidu operacija kosta 1000 eura dali je opravdana ta suma ili se isti kvalitet moze ocekivati i u KC Srbije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 10:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 2:12 pm
Postovi: 28
Moje misljenje je da idete u KCS,kod strabologa koje je klio preporucila.
Ja sam se odlucila za privatnu varijantu kod dr.B.Stankovica(on je nacelnik odeljenja za strabizam i ambliopiju u KCS) jer se privatno mnogo pre sve zavrsi,sto naravno i kosta ali manje nego u Svetom vidu.
Bila sam prosle nedelje na pregledu i operacija mi je zakazana sad u maju!dakle veoma brzo!sto naravno moze ali i ne mora biti i u vasem slucaju,sve zavisi od terapije koja je potrebna pre operacije.
Potpuno razumem vasu nedoumicu i brigu,jer sam i ja dugo razmisljala sta cu i gde cu a najvise sam se plasila anestezije tj.jos uvek se plasim,mada me je mnogo utesila cinjenica da je anesteziolog nacelnica anestezije KCS,dakle dva strucnjaka sa 6000 operacija iza sebe,a operacija se izvodi u Dijagnostickom hirurskom centru Okulus,koja ispunjava visoke svetske medicinske standarde i ne prati je nikakav los glas!
Iskreno se nadam da ce sve biti ok i javicu kako je bilo.
Pozdrav i srecno! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 10:04 am
Postovi: 18
Lokacija: nis
Tako sam i odlucila,zakazala sam pregled kod dr.Stankovica u KC krajem maja pa cu vas obavestiti o ishodu.Vama zelim sve najbolje i sigurna sam da ce sve proci u najboljem redu ali covek ne moze potpuno racionalno da misli kada je i sam u istoj situaciji a narocito kada je dete u pitanju i kada zivimo u Srbiji.Koliko kosta operacija a koliko pregled,pitam jer ako se dugo ceka mozda se odlucimo za tu opciju.

Sve najbolje i puno srece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 9:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 2:12 pm
Postovi: 28
Hvala!
Pregled 2500din,a operacija 800eur!Mislim da deca imaju prednost i da necete dugo cekati na operaciju u KCS!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 9:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 10:04 am
Postovi: 18
Lokacija: nis
Hvala na informacijama i OBAVEZNO pisite kako je sve proslo.

SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: strabizam
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 12:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
animus je napisao:
Hvala!
Pregled 2500din,a operacija 800eur!Mislim da deca imaju prednost i da necete dugo cekati na operaciju u KCS!
Pozdrav!


Kako pregleda 2500 dinara? Ja sam juce zvala da zakazem u Oculusu gde pocinje da radi od danas i cena pregleda je 4000 dinara.
Ranije sam placala 2500 dok je bio na Slaviji. Moje dete je inace imalo dve operacije kod njega i sada je sve mnogo bolje, ali pravi rezultati se vide , tek posle godinu dana, to znam iz licnog iskustva. Sada mu povremeno pobegne oko, ali to vise nije tako strasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 1:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 10:04 am
Postovi: 18
Lokacija: nis
Moja vecita dilema,dali ici privatno ili ne.Zasto vi dete vodite kod njega u Okulus,dali mislite da ce se vise zaloziti za problem ili iz drugog razloga i kog.Predpostavljam da ste zadovoljni njegovom strucnoscu,zasto onda druga operacija dali to zavisi od lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: strabizam
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 2:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
micilicincili je napisao:
Moja vecita dilema,dali ici privatno ili ne.Zasto vi dete vodite kod njega u Okulus,dali mislite da ce se vise zaloziti za problem ili iz drugog razloga i kog.Predpostavljam da ste zadovoljni njegovom strucnoscu,zasto onda druga operacija dali to zavisi od lekara.


Sto se nas tice, mi smo dete poceli da vodimo kod strabologa jos pre nekih 5 godina. Bilo nam je komplikovano zakazivanji i cekanje po bolnicama, a kada je operacija dosla na red takodje nam je bilo komfornije da sve obavimo privatno. U drzavnoj bolnici se operacija obavlja na isti nacin, ali je ovo bilo komfornije, bolji uslovi i sve obavljeno u jednom danu.Doduse kasnije nam se desavalo i privatno da cekamo kada odemo na kontrolu, ali nekako dete nije osetilo atmosferu bolnice. Sto se tice broja operacija, to je individualno. Zavisi od samog organizma najvise , tj. kako ce da prihvati novi ugao oka , a i od ugla strabizma. Nase dete sada kada nosi naocare sve je ok, ali kada ih skine i gleda duze nesto, povremeno mu oko pbegne. Svakako da sve to zavisi i od lekara, ali iako su moji kriterijumi prilicno visoki, sigurna sam da je dr. Stankovic odradio posao kako treba , a sve ostalo zavisi od detetovog organizma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 10:04 am
Postovi: 18
Lokacija: nis
HVALA VAM.Sve ove informacije su mi dragocene jer mi za koji dan idemo prvi put kod dr.Stankovica,a bilo mi je tesko da donesem odluku kod koga je najbolje zbog sujete lekara.Sada sam sigurna da sam ispravno odlucila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strabizam
PostPoslato: Čet Maj 08, 2008 3:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 2:12 pm
Postovi: 28
:-? Nisam znala da se cena pregleda povecala kao ni to da prelazi sa Slavije u Okulus!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: strabizam
PostPoslato: Čet Maj 08, 2008 8:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
animus je napisao:
:-? Nisam znala da se cena pregleda povecala kao ni to da prelazi sa Slavije u Okulus!


Pocinje sledece srede da radi tamo. Da li ce to biti za stalno ili privremeno jos uvek nisam sigurna. Zakazali su mi bili za juce, ali posle zvanja vise puta, zato sto nisu imali pojma da uopste pocinje da radi kod njih. Sva sreca da sam ja insistirala da ostavim svoj telefon, pa su mi pre podne javili da ne pocinje da radi od juce, nego od sledece srede. Rekose takodje da je cena 4000 dinara. Valjda sada oni uzimaju deo love. Sve detalje cu saznati tek u sredu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 3:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 4:13 pm
Postovi: 4
Imam jos jedno pitanje za klio-a......

Naime, bio sam na kontroli i doktorka je rekla da je sve odlicno i samo da se trudim da spojim slike, sto mi super i ide i skoro da sam se navikao da tako gledam tj. sa oba oka.Vrlo mi je cudno kako u stvari sve treba da izgleda!:>

Medjutim kada tako gledam, ne osecam nikakav napor, vidim samo jednu sliku ali ne vidim jasno, tj. mutno mi je. Kao da mi treba neka veca dioptrija.

Da li biste mogli da mi odgovorite o cemu se radi?Da li cu nositi neke naocare, da li se to resava nekim vezbama tj. da li se uopste moze resiti?

Po mom misljenju ja ne umem da fokusiram dobro sa oba oka odjednom jer sam godinama gledao jednim okom pa me zanima sta ce biti dalje....

Hvala unapred....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Problem sa strabizmom
PostPoslato: Pon Maj 19, 2008 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 9:57 pm
Postovi: 4
14.05.2008. sam bio na pregledu u KCS kod doktora B. Stankovica. Inace imam 33 godine i problem sa strabizmom na desnom oku. Oko mi skrece skroz u desnu stranu(prema uhu).
Konstatovana dioptrija na oba oka je sledeca:

OP = + 3.0
OS = +075

Dr B. Stankovic je konstatovao sledece stanje:

Dg. Exotropia cum amblyopia gravis OD

VOD 0,4 VOS 1,0

Objasnjena mogucnost hirurske intervencije. Prizme preoperativno

XT 45 PD.

Doktror mi je objasnio da mogucnost duplih slika. Toga se bojim. U razgovoru mi je objasnio da cu morati nositi prizme preoperativno kako bi se navikao na mogucnost duplih slika. Inace dosta slabo vidim na desnom oku i koristim levo oko funkcionisanje u zivotu, njime citam, gledam, vozim auto. Inace strabizam izuzetno lose utice na moj zivot, imam problema u ophodjenju sa ljudima, na poslu, itd.
Bojim se tog pojma duplih slika, pa bih vas zamolio da mi objasnite moj nalaz i pomognete da bolje shvatim celu situaciju.
Koliko sam shvatio mislim da osnovno zdravstveno osiguranje pokriva ovu operaciju. Jos jedna stvar, doktor mi je objasnio da je operacija cisto estetska i meni je to jasno ali bi mi jako znacilo da je uradim. Ali to sa duplim slikama me je bas uplasilo.

U nadi da cete mi objasniti moje stanje, pozdrav od dobrivoja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: