Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Duple slike
PostPoslato: Čet Jun 13, 2013 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 4:25 pm
Postovi: 15
ujvideki je napisao:
Pomoc oko duplih slika!

Moj slucaj je sledeci...kongenitalno sam rodjen sa strabizmom (oba oka prema nosu). U 7. godini sam operisan i posle operacije sam imao savrseno paralelne ocne jabucice. Medjutim, posle izvesnog vremena sam primetio kako mi desno oko skrece ka uhu. Moram da napomenem da sam do tada sasvim normalno gledao sa oba oka, bez duplih slika. Sada imam 29 godina i ovaj problem mi jako smeta, kako estetski, tako i kada citam, gledam itd. Adaptirao sam se na to da gledam ili kroz jedno oko, ili kroz drugo. Pre godinu dana sam isao na pregled kod jedne dr (strabolog) koju ne zelim javno da imenujem, koja mi je preporucila da operisem samo jedno oko (nije rekla koje) kao i da bi mi namerno ostavila ugao razrokosti posle operacije, da ne bi imao duple slike. Znaci, priblizila bi mi desno oko, koje trenutno skrece preka uhu pod uglom od 35 stepeni, ali mi ne bi bile ocne jabucice skroz paralelne. Nosio sam na pregledu i prizme i zaista sam sve duplo video sto je uzas. Na dalje, doktorka mi je rekla da bi ja sigurno imao duple slike posle operacije i kako one nikada ne mogu da nestanu (s obzirom na moje godine), i da stoga predlaze ovu varijantu koju sam naveo... uglavnom da skratim pricu, nisam imao para za operaciju pa nisam ni otisao. Elem, danas sam bio kod jednog drugog naseg renomiranog lekara na pregledu i on mi je rekao sasvim suprotnu stvar, sto me je dodatno zbunilo. Naime, on predlaze operaciju gde bi mi doveo oba oka u sasvim paralelan polozaj (ne bi ostavio ugao razrokosti) i kaze da i ako dobijem duple slike posle operacije, da ce se one za par nedelja, do mesec dana, izgubiti.

Moram da napomenem, da imam odlican vid na oba oka.

Moje pitanje je sledece, a i molim strucan savet; ko je od ova dva lekara u pravu i da li da "reskiram" i operisem se po preporuci ovog lekara koji bi mi doveo oci u paralelan polozaj? Znam da cu imati duple slike posle operacije, ali da li cu uspeti, s obzirom na mojih 29 godina, da ih u mozgu (posto mi gledamo ocima, a vidimo mozgom) sazmem u jednu jednstvenu sliku? Ili cu kao invalid videti sve duplo do kraja zivota i biti nesposoban da vozim kola itd. Zao mi je ako ovo moje pitanje zvuci laicki, ali zaista molim za pomoc? Taj osecaj kada se sve vidi duplo je uzasan i kome da verujem, doktoru ili doktorki?

Jos jednom, da li posle operacije mogu da ocekujem da ce mi se slike iz oba oka koje moj mozak prima sazeti u jednu?

Molim Vas za sto skoriji odgovor posto moram zbog posla da sto pre zakazem operaciju.


Pozdrav!
Ja sam operisala strabizam pre 7-8 godina i videla sam blagu duplu sliku, nije bilo nista strasno. Prestala sam da se nerviram kad sam cula da duple slike mogu da budu ozbiljan problem a meni kvalitet zivota nije nesto posebno narusen. Ne znam sta da ti kazem, nisam lekar, ali meni se slika nije vratila na staro. Pojedine stvari jesu nestale vremenom (ili sam se ja navikla pa ih vise ne primecujem) ali duple slike ne. Znam samo da bilo kakva korekcija strabizma u zrelim godinama ne resava problem trajno. Potrazi i trece misljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Pon Sep 23, 2013 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 16, 2013 6:03 pm
Postovi: 4
Pozdrav
Imam astigmatizam,odnosno nepravilan oblik roznjace.da li imam strabizam?Kada nesto gledam npr. tv ne vidim duplo,ali ako se ispred tv-a nadje noga ili neka solja to vidim duplo.Ako imam strabizam volio bih da ga se rjesim,estetski da mi oci budu pravilno usmjerene.Evo sliku:
Slika
Nosim naocale,dioptrija 1,5 ja msm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Pon Sep 23, 2013 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 16, 2013 6:03 pm
Postovi: 4
Pozdrav
Imam astigmatizam,odnosno nepravilan oblik roznjace.da li imam strabizam?Kada nesto gledam npr. tv ne vidim duplo,ali ako se ispred tv-a nadje noga ili neka solja to vidim duplo.Ako imam strabizam volio bih da ga se rjesim,estetski da mi oci budu pravilno usmjerene.Evo sliku:
http://www.dodaj.rs/f/39/lJ/2ERiYW4p/dsafar.jpg
Nosim naocale,dioptrija 1,5 ja msm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Sub Jul 04, 2015 1:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 04, 2015 11:46 am
Postovi: 1
Tema je nekoliko godina stara , al evo da dodam svoja iskustva.
Imam razrokost od ranog detinjstva,levo oko bezi ka nosu, roditelji su probali , ja sam se odupirao i posle izvesnog vremena su digli ruke od mene jer sam lomio naocare , nisam hteo da ih nosim itd itd
U zivotu mi nije puno smetalo, mada sam bio svestan te razrokosti i nacina na koji su me neki ljudi posmatrali, rekao bih da je vise smetalo ljudima oko mene nego meni samom i odbijao sam predloge nekoliko prijatelja da odem na operaciju i "popravim" to levo oko.
Naravno, ponekad bi me hvatala kriza i depresija, padao sam u alkoholizam i pored divne supruge i dece, koja, na moju veliku srecu, ni jedno nemaju probleme sa paralelnoscu svojih ociju. Secam se, pred svaki porodjaj svoje supruge koliko sam bio nervozan i koliko sam se, kad sam bio potpuno sam, molio Bogu da deca ne naslede od mene tu moju razrokosti i koliko sam bio zahvalan kada bih uocio da imaju normalan pogled.
Tek oko svoje 35 godine pocinjem ozbiljno da razmisljam o operaciji, posle razgovora sa jednim musterijom koji je primetio moje neprestano spustanje pogleda i nemogucnost odrzavanja kontakta oci u oci sa njim. Rekao mi je da se dobro zagledam u njegove oci i da mu kazem da li primecujem bilo kakvo odstupanje u njegovom pogledu. Odgovorio sam negativno, da ne vidim, i onda mi je on rekao da je on bio razrok i to mnogo vise od mene ali da su doktori uspeli da mu isprave vid i da je s vremenom naucio da pogleda ljude u oci bez onog poznatog, za nas razroke veoma cestog, obaranja ociju.
Od tada pocinje moje povlacenje u sebe i sve cesce razmisljanje o operaciji, i pored posla i velikih obaveza probao sam da se informisem ali nikako nisam mogao da napravim taj prvi korak da odem kod ocnog lekara, a sem estetskog izgleda, odnosno te vidljive razrokosti, nisam imao drugog razloga jer mi je vid, po mom nekom merilu, bio u redu.
Ustvari , posto sam zbog te razrokosti bio veoma stidljiva osoba, nikad ni sa kim nisam mogao da pricam o tome sem sa svoja dva druga, cak ni sa svojom suprugom, i bilo mi je nezamislivo da odem kod lekara da objasnim svoj problem i zelju za operacijom, sve dok jednog dana nisam prolazio pored ordinacije privatnog ocnog lekara i kazem sebi: sad ili nikad i udjem unutra.
Posle mog ulaska stvari su se odvijale neverovatnom brzinom, doktorka je bila prijatna i profesionalna, objasnila mi je da je vid u desnom odlican ali da u levom oku ne moze da se popravi i da moze da se uradi estetska operacija, na koju ja pristajem, salje me na opsti zdravstveni pregled, i organizuje mi pregled i operaciju kod ovde pomenutog doktora za dva dana. Supruzi kazem da idem na iznenadan sluzbeni put i dan kasnije posle pregleda kod doktora Brane,on me operise u privatnoj klinici. Tada mi je bilo 42 godine.
Konacno, posle toliko godina uspeo sam da pobedim sebe i da se podlozim operaciji. Nije me interesovalo nista drugo sem da mogu da pogledam muskarce i zene ravno u oci bez stida zbog tog mog oka koje je odstupalo nekih 7-8 mm u stranu ka nosu.
Kad sam se probudio posle operacije nije bilo bola, ali kao sto neko rece, kao da je oko bilo puno trnja i svako pomeranje na bilo koju stranu se osecalo kao da to trnje cepa oko :)
U mom pre operativnom uzbudjenju nisam ni pitao doktora kako ce to sve izgledati posle operacije ali je izgledalo mnogo gore nego sto sam mislio i nije bilo moguce sakriti crveno, krvavo oko kad sam se vratio kuci. Tada sam prvi put rekao svojoj supruzi sta me je mucilo svih ovih godina i sta sam uradio na sta je ona zaplakala.
Elem,oporavak je isao veoma brzo, posle nedelju dana je nestalo ono neprijatno trnje, i onda je oko pocelo da se polako cisti. Bilo je duple vizije ali je to bilo beznacajno u odnosu na ono sto sam dobio. Doktor Brana je objasnio da ce povremena dupla slika, koja nije bila velika smetnja, otici posle nekog vremena , posto mozak reprogramira sebe, sto se i desilo.
Ne mogu tacno da se setim kada se sve iscistilo, ali se secam da mi je supruga posle jedno 3-4 nedelje rekla da su mi oci popuno paralelne i da joj izgledam drugacije nego pre :D
Zbog prezauzetosti nikad se nisam vratio na pregled kod doktora Brane ali sam mu bio zahvalan do neba i tih dana, mesec dana posle operacije, po prvi put u zivotu sam bio stvarno srecan.
Od operacije je proslo 6 godina,poceo sam da nosim naocare, levo "problem" oko mi se malo vratilo ka nosu, i opet sam malo razrok ali ne u meri u kojoj je bilo, on mi je to rekao i naznacio u prvom pregledu, i da ce u tom slucaju biti potrebna jos jedna operacija, ali zbog mog premestaja iz zemlje i neredovnog dolazenja u Srbiju nikako ne mogu da smognem snage i da nadjem vremena da se ponovo podvrgnem operaciji koja vraca samopouzdanje.
Moja preporuka roditeljima, terajte svoju decu ako vidite i najmanji problem sa razrokoscu i nemojte da ih zalite a ne zalite ni vreme ni novac dok se pogled ne ispravi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Pon Jul 06, 2015 9:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Много је боље децу научити да се не стиде свог изгледа него свог понашања.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Pon Sep 07, 2015 2:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2008 4:53 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima na forumu. Mom sincicu koji ima skoro 6god dijagnostificiran je amblyopia, nystagmus, strabizam, meni i supruzi objasnjeno da je vid na levom oku 30% a na desnom samo 10% i predlozena operacija strabizma u inostranstvu kao prvi korak. Tek nakon toga sledi borba sa amblyopiom. Posto vidim da i kod nas ima hvaljenih strucnjaka, molio bih za savet u vezi izbora. Cuo sam da je dr.Stankov odlican, takodje hvale i Milos kliniku i dr. Katarinu, za koju sam cuo da je veoma ljubazna i strucna takodje. Koga bi vi preporucili? Mozda ima i nekog sa licnim iskustvom?! Puno hvala!
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Pon Sep 07, 2015 8:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2008 4:53 pm
Postovi: 4
Zakazali smo pregled kod doktora Ljutice. Ima dosta o njemu po netu, ostavlja utisak dobrog i iskusnog hirurga i coveka definitivno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Ned Jan 10, 2016 1:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 10, 2016 1:24 am
Postovi: 1
Zdravo svima.

Imam 26 godina, odlucio sam se operisati strabizma kod dr Stankovic, idem na pregled ovu nedelju. Jel ima neki neko iskustvo od tamo, pa hteo bioh da pitam nesto?

Prvo, radim tu u Makedoniji i ne znam koliko vremena ce mi oduzeti operacija, njen oporavak i sve oko toga? Dal je strasna, koliko kontrola nakon toga ima, jel ima neke preoperativne terapije?

Hvala unapred, pozdrav iz Skopje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRABIZAM
PostPoslato: Pon Jan 11, 2016 1:30 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
Koju dioptriju imate, od kada imate strabizam, koju vrstu strabizma, da li ste pokušali tretman konzervativnim metodama?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: