Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Refraktivna hirurgija oka ili uklanjanje dioptrije uz pomoć
PostPoslato: Pon Sep 17, 2007 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 9:02 pm
Postovi: 6
Pozdrav :o

Potrebno mi je da saznam sto vise o ovim operacijama, pa molim sve koji su je radili da mi ostave bilo kave info o svemu ovome ili npr koliko su sigurne metode, preoperativni i postoperativni tok, sva iskustva koja imaju ili su culi na ovu temu.

Ako znate jos neki forum gde se o ovome diskutuje molim vas za link.


Unapred hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 03, 2007 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:53 pm
Postovi: 11
u svetom vidu kosta 1000 eur po oku,plus 3500 din pregled + oko 8000 din nekakva priprema za operaciju,dakle preko 2000,2500 eur kosta.Ne znam koliko je na VMA

http://www.milosklinika.com/th_glaukom.php

http://www.svetivid.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 04, 2007 7:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 9:02 pm
Postovi: 6
Hvala puno na odgovoru. Iskreno cena mi i nije toliko bitna kao iskustva ljudi koji su vec radili ovu operaciju.Jedni kazu da je bol nepodnosljiv i da traje priblizno 6 meseci, dok su drugi potpuno ok to prihvatili i rekli da malo imas cudan osecaj posle operacije (kako i ne bi kad si progledao ) ali da je to sve normalno.

Hvala ti jos jednom

:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 04, 2007 2:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:53 pm
Postovi: 11
moj drugar ovih dana ide najpre na pregled,pa ako bog da i na intervenciju,ima -4 i +2 na drugom oku,nosi sociva i bas se dugo muci sa tim.otprilike bi ga sve izaslo nekih 800-900 eur po oku.Odlucio se za VMA.Prenecu njegova iskustva!
P.S. jos da otkriju neki laser za ove glupe tackice pred ocima :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 04, 2007 2:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 9:02 pm
Postovi: 6
E super. Nek mu je sa srecom!!!!

Ocekujem iskustva

Pozzz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 7:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:53 pm
Postovi: 11
Iz BLICA
Nove hirurške metode lečenja na VMA
Skidanje dioptrije operacijom
11.10.2007

Na Vojnomedicinskoj akademiji juče su promovisane dve nove hirurške metode koje će ubuduće raditi lekari u toj ustanovi. Prva se odnosi na jetru i takvim hirurškim načinom to do sada nije rađeno, a druga je smanjenje dioptrije laserom, što je proteklih meseci bilo moguće samo u privatnim beogradskim klinikama.

Portna hipertenzija je jedna od najtežih operacija kod hronično obolele jetre, u grupi je takozvanih operacija spasavanja života.
- Uspehom ove prve operacije učinjen je veliki pomak u istoriji zdravstva Srbije. Spasen je život pacijenta i kupljeno je vreme do transplantacije jetre - kaže načelnik VMA, general-potpukovnik Miodrag Jeftić.
Operator profesor Darko Mirković objasnio je da je pacijent operisan polovinom avgusta, kada mu je postavljen šant, sintetski materijal koji je premostio začepljenje na izlazu iz jetre, i otvorena glavna vena koja odvodi krv iz trbuha, da je jetra bila naduvena i zauzimala je 50 odsto trbuha. Pacijent je krajem septembra otpušten kući i biće na doživotnoj koagulativnoj terapiji. Operisani Rastko Marić ima 25 godina, uzrok njegovog problema jesu urođene promene u genima.
Drugi hirurški zahvat je manje komplikovan i mnogo je lakši za pacijenta, a sve traje znatno kraće. Naime, na Vojnomedicinskoj akademiji počela je i primena lasera „za skidanje dioptrije“ aparatom „alegreto aj ku 400“ koji se koristi samo na tri klinike u Evropi. Tim zahvatom uklanjanje dioptrije laserom traje od pet do deset minuta, na oba oka, a pacijent već posle 72 sata može da se vrati svakodnevnom poslu.

Cena operacije oka
Operacije refraktivne hirurgije na Vojnomedicinskoj akademiji su besplatne za vojna lica, dok civilna plaćaju 64.000 dinara za zahvat na jednom oku. Ovakve operacije u privatnim beogradskim klinikama skuplje su do 30 odsto, dok u pojedinim ordinacijama koštaju i do 2.000 evra. Termini za lasersko skidanje dioptrije na VMA popunjeni su do polovine decembra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 9:02 pm
Postovi: 6
E hvala na odgovoru. Bio sam tamo i pricao sa lekarima i ljudima koji su radili operacije. Uglavnom umesto pojedinacnih operacija resio sam da radim oba oka odjednom, jer je sve to njima vec rutina, bas su mi ulili poverenje. Ako neko ima neka pitanja nek slobodno postavi ovde a ja cu cim pre da odgovorim.

Hvala jos jednom :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 12:48 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 13, 2007 3:55 pm
Postovi: 75
Lokacija: Beograd
Moja drugarica je pre neki dan operisala oba oka i prezadovoljna je.Sad vidi normalno i sve je uredu.Nema apsolutno nikakvih tegoba.Radila je na nekoj privatnoj klinici i platila je 2200.
I ja planiram da idem na vma ali kad skupim pare. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 15, 2007 6:57 pm
Postovi: 8
Zar nije nedavno objavljeno na televiziji da se operacija može obaviti i sa uputom, tj besplatno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 3:19 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 13, 2007 3:55 pm
Postovi: 75
Lokacija: Beograd
Da ali taj uput mora da odobri komisija iz socijalnog.A oni nikom ne odobravaju sem onima kojima je zivot manje ili vise ugrozen kao sto su opekotine i slicno.
Nama ostalima uopste nece da ih odobravaju iako imamo sava prava na to. :evil:
Tako ti je to u zemlji Srbiji :cry:
Ja cu probati ali mi je odmah nagovesteno da se ne nadam previse jer odobravaju samo u extremnim slucajevima.A to sto mi je operacija neophodna a ja nemam para da je platim to nikom nista! :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sokirana
PostPoslato: Ned Okt 21, 2007 9:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 9:18 pm
Postovi: 8
Lokacija: Backa Palanka
To me nimalo nije motivisalo za socijalno a znajuci da vec godinama sama kupujem naocare i ne cudi me....Takva je nasa zemlja Srbija.Moja dijagnoza je ambliopia cum eshotropia i ni jednom mi nije zdusno preporucena operacija iako na levo oko vidim samo deset posto sa korekcijom....Mada bila bih srecna videti nekad kao sva ostala normalna bica jer zaista i ne znam kako je to....Ne verujem ni da li cu ikad i saznati....Posto je levo oko slabovido njemu spasa nema,mozda bi samo pomogao carobni stapic ili neko stimulisanje elektromagnetsko mada i u to sumnjam....Nenormalno je koliko to sve kosta zaista zar ljudski zivot sam po sebi nje tezak jos nam samo ovako nesto treba....Mislim da niko ne ide na operacije ovakvog tipa iz luksuza vec iz preke potrebe....Oni koji nose naocare stalno znaju kako teske mogu biti kako od njih ume i glava da boli....Zasto ne bismo pomogli takvim ljudima i ucinili im zivot laksim i boljim za neke "normalne"pare...,a ne ovako.Ja sam sokirana cenam o kojima govorite.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 28, 2007 12:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 13, 2007 3:55 pm
Postovi: 75
Lokacija: Beograd
E pa tako je to u danasnjem svetu.Drugi se bogate na nasoj nesreci. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Da li su vojna lica Marsovci
PostPoslato: Sre Nov 07, 2007 7:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 11:10 am
Postovi: 3
DA LI NEKO MOZE DA MI OBJASNI ZASTO VOJNA LICA BESPLATNO A MI MORAMO DA PLACAMO.TAJ LASER SMO MI KUPILI.DOKLE CE DA IMAJU SVE PRIVILEGIJE, MALO NIJE LOGICNO.ZAR VOJSKA NEMA DOVOLJNO PARA OD NAORUZANJA KOJE JE PRODALA A KOJE SMO MI OPET FINANSIRALI.TO NIJE ESTETSKA HIRURGIJA, KAD CE LEKARI DA SE PRIDRZAVAJU SVOJE ETIKE.PUNO PITANJA KAO UVEK A ODGOVORI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 11:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 5:58 pm
Postovi: 61
Lokacija: Beograd
Moj dobar drugar se opetisao u Klinici Miloš, prezadovoljan je i ima samo najbolje da kaže o celom iskustvu. Ja takođe imam visoku dioptriju i volela bih da operišem, ali nešto nisam imala petlje. Posle svega što sam od njega čula - skupljam pare.
Izvinjavam se ako se ovo shvati kao reklama (a nije nego samo hoću da podelim svoje iskustvo), pregledala sam se na Klinici Miloš pred porođaj jer me je ginekolog ubeđivao da moram na carski rez zbog dioptrije. Specijalista u Klinici Miloš je rekao da, što se očiju tiče, mogu slobodno da idem na normalan porođaj što sam i uradila i naravno sve je dobro prošlo. Hvala mu što me nisu seckali bez potrebe!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 8:06 pm
Postovi: 12
Mary mene bas to interesuje. Ja imam relativno visoku dioptriju i rekli su mi da mi je pametno uraditi operaciju prije nego se odlucim na radjanje, jer mogu izgubiti vid ??? od prevelikog naprezanja.

Eh sad, drugo pitanje, uradim li sada operaciju i tamoz a nekih5 godina se porodim, moguce li je onda da mi se prilikom poroda vrati dioptrija zbog svog tog ocnog i ostalih pritisaka ?

Mislim, bas me interesuje ta veza izmedju dioptrije i poradjaja..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: