Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ptoza(jedno oko)-Uspesnost i rizik operacije
PostPoslato: Čet Feb 04, 2010 4:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 26, 2010 7:52 pm
Postovi: 52
Kao klinac sam imao 2 povrede oka.. Jednom mi je hemijska zavrsila po sred oka,a drugi put prst koji je umesto lopte zavrsio duboko u mom oku.. Ova druga povreda je bila bas bolna..

U svakom slucaju posle obe povrede mi je oko bilo zatvoreno,mada nije bilo nekih vecih problema. Nosio sam onaj specijalni flaster i to je to.

Problem je sto mi je sada to desno oko zatvorenije od ovog levog. Da se razumemo nije ono zatvoreno na pola ili tako nesto,cak sta vise niko mi dosad nije ''hej sto ti je tako oko'' ali ako bih npr nekom rekao da pogleda,uporedi uvek kazu ''da u pravu si ima razlike''.

Desilo se da par puta ispadnem na slikama kao da sam pijan (ili retardiran :lol: ) u svakom slucaju meni je ta falinka i vise nego vidna,i to je prva stvar koju vidim kada sam ispred ogledala..

U svakom slucaju bih hteo to da resim.. Ali zanima me koliko je rizicna takva operacija,da li mogu da se naprave neke trajne posledice pa da tek onda izgledam kao neki cudak,ili da ne mogu oko da zatvorim uopste ili vec tako nesto.. :o

Takodje mi cesto igra neki nerv u tom gornjem kapku,mislim to mi ne smeta,cak mi je i zanimljivo,ali predpostavljam da je to zbog toga..

Naravno zanima me i da li neko zna koliko kosta takva neka operacija,i da li se ona radi kod plasticnih hirurga,ili pa kod oftamologa ili kako vec.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ptoza(jedno oko)-Uspesnost i rizik operacije
PostPoslato: Pon Mar 08, 2010 3:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Mozda je rec o samo malo izmenjenom tkivu kapka koje bi resili hirurzi plasticari ,operacijom na kozi.Sama operacija prave ptoze nije jednostavna,i rezultati nisu bas uvek estetski zadovoljavajuci.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: