Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa polutvrdim sočivom
PostPoslato: Sub Apr 24, 2010 3:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 24, 2010 3:13 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima. 8)

Skoro od kad sam počeo da koristim polutvrda sočiva imam problem koji i dalje ne mogu da rešim.Evo o čemu se radi:

Imam polutvrdo sočivo. Nosim samo na jednom oku (levom). Na njemu imam asigmatizam i krivljenje rožnjače i oftalmolog mi je rekao da su za mene samo polutvrda sočiva, nikako meka.Uzeo sam polutvrda, prošao obuku i sve je bilo u redu.

Već nakon nedelju dana od obuke, počinje da mi se javlja problem kada stavljam sočivo.

Što se samog procesa stavljanja sočiva tiče, to radim kako mi je na obuci pokazano. Čak su mi rekli da pre nego što stavim, na sočivo stavim kap ili dve veštačkih suza i da će mi tako biti lakše.

Problem nastaje nakon što stavim sočivo u oko. Sačekam 10-20 sekundi i onda otvorim oko. I onda mi se dešava da, pošto polutvrdo sočivo stoji na suzama, da, jednostavno, se napravi mali krug ili veći gde nedostaje suza i onda ne mogu normalno da vidim jer mi je sve mutno. Slično kao kada vam stoji drlja u oku.

Znači, trepnem, sočivo se "napuni" suzama i nakon 1-2 sekunde samo vidim u ogledalu (a i bez njega) kako "ode" deo suza i napravi se gore pomenuti krug bez suza i ne mogu da vidim kako treba. Sve je mutno jer da bih video lepo, sočivo mora da bude lepo popunjeno suzama.

Najgore je od svega što nema pravila. Nekoliko dana stavim iz drugog ili trećeg puta, a onda neće pa neće. I neodgovara mi nikako jer imam obaveza i ujutru moram da ustajem i po dva sata ranije, što priznaćete, uopšte se ne isplati pa makar video 200 puta bolje.

Išao sam kod oftalmologa ponovo zbog ovoga, on me samo pregledao, sve je u redu i uzeo mi 2.000 dinara za pregled iako sam došao da mu reklamiram sočivo tj. da nešto nije u redu. On mi nije konkretno odgovorio, ali u svakom slučaju reče da nema tu pomoći, kako mi je tako mi je.

Tražio sam da vidim dal neko ima ovakav problem i nisam ništa našao. Svi se žale da ih žuljaju, grebu, a ja kada uspem da ga stavim kako treba, nemam baš ama nikakvih problema.

Izvinjavam se što sam malo odužio, ali moram da obrazložim problem kako treba. 8)

Interesuje me dal je neko imao ovakvih problema i dal sa ovakvom mojom dijagnozom ima nekog ko nosi meka torična sočiva.

Hvala unapred na odgovorima. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa polutvrdim sočivom
PostPoslato: Čet Maj 06, 2010 12:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Jasno je da recept za socivo nije dobar,nakon detaljnijeg pregleda uz koriscenje fluoresceina treba poruciti drugo socivo.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa polutvrdim sočivom
PostPoslato: Ned Maj 16, 2010 4:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 24, 2010 3:13 pm
Postovi: 3
klio, hvala na odgovoru. :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: