Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa indeksom sociva za naocare
PostPoslato: Uto Apr 23, 2019 8:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 23, 2019 7:40 pm
Postovi: 1
Zdravo svima, imam jedan veoma cudan problem.
Nosim naocare vec 12 godina i trenutna dioptrija mi je -3.75 na oba oka sa cilindrima koji su zanemarljivi (izjava oftalmologa).

Pre mesec dana sam resio da kupim nove okvire i tanja stakla, odnosno da predjem sa 1.5 indeks na 1.6 i javlja mi se problem sto losije vidim sa indeksom 1.6 nego sa 1.5, a potpuno je ista dioptrija.

Kad stavim stare naocare sa indeksom 1.5 vidim super, medjutim kad stavim nove sa indeksom 1.6 na daljinu mi je slika malo mutna i moram dosta da se fokusiram da bi se bar malo izostrila, pa je rezultat toga glavobolja kad stavim nove naocare.

Konsultovao sam se u optici i oni su zbunjeni kao i ja. Rekli su mi da nove naocare nosim nedelju dana da se "naviknem" ali bez uspeha. Bio sam u jos 2 optike i tamo su takodje zbunjeni. Po njihovoj prici bi trebalo bolje da vidim sa naocarama gde je indeks veci.

Da li se nekome desavalo ovako nesto?
Koje su vase preporuke?
Da li je bolje da se vratim na 1.5 indeks i da stavim stakla u nove okvire?
Kolika je razlika u debljini sto se tice ove moje dioptrije?

Generalno, lepo izgledaju tanja stakla ali mi prave probleme.

Hvala unapred svima koji procitaju i pomognu. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa indeksom sociva za naocare
PostPoslato: Sre Apr 24, 2019 12:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
На форуму већ дуго није активан Helenic, али можеш да покушаш да му пошаљеш приватну поруку. Можда ће видети. Прочитај његове текстове са форума.

Иначе то "навикавање" је велика подвала. Око не треба да се навикава на погрешна стакла него она морају одмах да одговарају и поправе вид. То сигурно знам.

Што се тиче индекса преламања стакла везано за диоптрију никада нисам размишљао па не бих да нагађам. Прво ми пада на памет да је диоптрија погрешна а можда и размак центра не одговара размаку зеница.

У сваком случају бих ти препоручио сигуран метод за елиминацију диоптрије од којег ће полудети оптичари, што би рекли они у Бљуцу, Курвару и сличним скупљачима слова: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/oci_los_vid_2. Сада преко Алиекспреса такве наочаре можеш да купиш за 2 евра.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: