Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: POMOZITE MI STO PRE MOLIM VAS!!!
PostPoslato: Ned Apr 21, 2013 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 21, 2013 7:11 pm
Postovi: 31
Zdravo,molio bih vas za pomoc!
Imam jedan problem pre jedno nedelju dana dok sam bio na kompjuteru osetio sam bol u glavi ubrzo sam se sklonio sa kompjutera bilo je malo bolje,ali kasnije je opet pocela jako da me boli glava!Sutradan je prestala ali dok sam na kompjuteru pocnu da me bole oci nekako se osecam da su mi umorne oci bas kod kapaka!Dosta sam smanjio vreme koje provodim na kpmpjuteru gotovo da ni sat vremena ne provedem dnevno ali kad god sam na kompjuteru opet sve isto osecam bol u ocima,a kasnije prestane bol i osecam oci kao da su mnogo umorne.Kad se probudim ujutru mi je sve ok nista me neboli, jedino kad naprezem oci gledajuci na gore umeju da me zabole ali nekako kad gledam obicno na gore ne bole me ali kad pogledam na gore i POCNEM DA NAPREZEM OCI strahovito me zabole a primetio sam kod naprezanja da me vise bole kad se sklonim od kompjutera!!!
PS.Inace nosim naocare za vid! Molim vas da mi neko objasni zasto mi se ovo desava i kako ako je ikako moguce da prestane taj bol!!!
:cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOZITE MI STO PRE MOLIM VAS!!!
PostPoslato: Pon Apr 22, 2013 12:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Претерао си са седењем и гледањем у динамичке слике. Погледај на мом сајту w w w . a c a . r s шта сам писао под Савети, Здравље, Рамена-рачунари и Очи-рачунари.

Очни мишићи не могу да се опораве на један клик. Потребно је много времена.

Какав монитор користиш?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOZITE MI STO PRE MOLIM VAS!!!
PostPoslato: Pon Apr 22, 2013 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 21, 2013 7:11 pm
Postovi: 31
Koristim TFT Monitor model je Flatron L1718S!!!
Inace sinoc sam malo vise bio na kompjuteru oko 2 ipo sata cekajuci da mi neko odgovori pa je glava pocela da me boli strahovito i jutros i sad oci gotovo da me nebole malo me bole kad ih naprezem ali ovako ne jedino glavu kad protresem boli me malo u zadnjem delu!!! Ali vec i sad pocinju malo da mi se oci umaraju! Inace svetolost na monitoru mi nije bas najjaca tojest gledao sam i stoji na 20!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOZITE MI STO PRE MOLIM VAS!!!
PostPoslato: Pon Apr 22, 2013 5:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 21, 2013 7:11 pm
Postovi: 31
Nego nista nisam naso na tvom sajtu za oci i ramena pod ono RACUNARI jedino za to OCI IRAMENA NEPISE NISTA!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOZITE MI STO PRE MOLIM VAS!!!
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 11:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Погледај под Савети, Здравље, па тек онда идеш на очи итд.

Да ти на монитору није почела да цркава флуо цев? Ако почне да трепери то је убиство за очи.

Имаш ли диоптрију на очима?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOZITE MI STO PRE MOLIM VAS!!!
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 21, 2013 7:11 pm
Postovi: 31
Neznam nerazumem se ja toliko u kompjutere neznam sta ti znaci ta fluo cev!!!
Inace nosim naocare dioptrija mi je u minusu znaci nevidim na daljinu !!!
ALi kazem ti sve je pocelo dok sam bio na kompu ali mislim da i nisam taj dan tj. tih dana kad mi se to desilo mislim da nisam uopste preterao sa kompom moguce da je do te fluo cevi inace monitor je TF MARKA JE LG a monitor je star kao i komp ima 6 ipo godine od kako ga imam a mislim da je monitor bio polovan jos tad 2006 kad sam uzeo ovo sve posto sam uzeo komp od jednog coveka moguce da je korisceno sve oko pola godine i tad vec a mozda i cak godinu dana!!!!
Problem je u tome kad sam malo duze na kompu odmah osecam zamor ociju bas kod kapaaka a naravno pocne i glava od ociju da me boliU ZADNJEM DELU!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOZITE MI STO PRE MOLIM VAS!!!
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 1:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 21, 2013 7:11 pm
Postovi: 31
Sad dok sam na kompu evo imas jedno jedan sat kako sam na kompu nist am e neboli jedino VRLO malo KAD PROTRESEM GLAVU U ZADNJEM DELU ALI VRLO MALO ZABOLI MADA SAMO NEKI PUT NPR.10 PUTA PROTRESEM jednom me zaboli,dok me oci ni kad ih naprezem ni ovako ne bole ALI NEKAKO KAO DA SE ZAMARA MTAKAV OSECAJ KAO NEKAKO DA MI SE OCI OPEZT UMARAJU ALI MALO NEZNAM OCEMU SE RADI!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOZITE MI STO PRE MOLIM VAS!!!
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 2:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Флуоресцентна цев даје светло у твом монитору. Када она ослаби почиње да трепери и то много замара очи и може да изазове велике главобоље. Пошто је монитор толико стар, било би добро да купиш нов. Купи или Full LED или TFT са LED осветљењем. Они су су дуготрајнији и слика им не трепери.

Пошто кажеш да је "све почело на компу" онда је све јасно. Не треба да заборавиш да то није настало одједном већ постепено. Треба да радиш вежбе за очи и вежбе ра мишиће раменог појаса. Због укочених мишића раменог појаса може да се јави бол у потиљку, висок притисак и тако даље. Погледај опис вежбе на мом сајту под Рамена-рачунари.

Било би добро и да носиш рупичасте наочаре. Просто је невероватно колико опуштају очи и како утичу на регенерацију вида - наравно ако се носе свакодневно бар четири сата.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOZITE MI STO PRE MOLIM VAS!!!
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 2:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 21, 2013 7:11 pm
Postovi: 31
Koliko kosta jedan od 2 modela monitora odprilike???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOZITE MI STO PRE MOLIM VAS!!!
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 21, 2013 7:11 pm
Postovi: 31
Mada ja nista ne primecujem da mi treperi slika na monitoru ali mozda se i ne primecuju mozda samo ta cev sama u sebi treperi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOZITE MI STO PRE MOLIM VAS!!!
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 2:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
На пример овај VIEWSONIC LED TFT 21.5" VA2231wa-LED Full HD од 11.000 динара: http://www.comtradeshop.com/monitori/vi ... ll_hd-9291

Само осетљиве и извежбане очи могу да примете треперење, осим ако флуо цев није тотално цркла па споро трепери. Остали не могу да примете треперење али им ипак смета.

Можда код тебе треперење и није узрок проблема. Дуготрајно седење, неправилан положај главе или напрезање очију могу да буду твој извор проблема.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOZITE MI STO PRE MOLIM VAS!!!
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 3:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 21, 2013 7:11 pm
Postovi: 31
Pa da li bi moga oda mi das neki drugi savet posto mi je ovaj monitor preskup!
Inace ovid dana me samo glava boli i to u potiljku kada je zatresem ponekad me zaboli u potiljku a nekad ne!!
Dok su me pre neki dan oci izuzetno bolele posto sam tada koristio bio mobilni nisam bio kod kuce a jedno vece sam bio nekoliko sati za kompjuterom i glava me je strahovito zabolela i sutradan su oci prestale ali dok sam za kompjuterom nekad zaboli malo glava u potiljku a kad je tresem bio za kompjuterom ili ne zaboli ponekad!!!
Inace ovo mi se nikad do sad nije desavalo!!!
Mada ja treniram plivanje pa jo mozda moguce da sam neki put izaso sa ne dobro osusenom kosom napolje(mada ja uvek nosim kapu ali je nekad i skinem)pa moguce da sam bas tad kad me je po prvi put zabolela glava kad sam imao trening bio skinuo kapu dok sam bio napolju i mozda me je tad nesto uvatilo na glavu!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOZITE MI STO PRE MOLIM VAS!!!
PostPoslato: Sre Apr 24, 2013 12:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Нисам видео да има монитора јефтинијих од 9.000 динара.

Ако немаш пара онда бар укључи велико светло у просторији у којој радиш за рачунаром, због смањења контраста позадинског осветљења (иза монитора). Дакле треба да подигнеш ниво осветљености у целој просторији. Тако ће ти зенице бити мањег пречника и тиме ће постати мање осетљиве на треперење.

Смањи рад на рачунару и телефону на минимум, док не решиш проблем.

Са мокром косом на хладноћи могао си да добијеш упалу мозга. У том случају треба да грејеш главу електричним јастучетом и пијеш мало више квалитетног витамина Ц.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOZITE MI STO PRE MOLIM VAS!!!
PostPoslato: Sre Apr 24, 2013 12:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 21, 2013 7:11 pm
Postovi: 31
Hvala ti na svemu smanjicu dosta kompjuter i mobilni dok ne resim ovo sigurno!
A icicu i kod ocnog sledece nedelje mozda mi se i dioptrija povecala pa se nadam ako je do dioptrije ka d budem uzeo novu doptriju da ce sve proci!!! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOZITE MI STO PRE MOLIM VAS!!!
PostPoslato: Sre Apr 24, 2013 4:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да те подсетим, ако желиш да се решиш диоптрије, набави рупичасте наочаре. Одличне су, али треба да се носе бар четири сата дневно.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: