Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: POMOZITE MI-Imala sam lasersku operaciju na retini.....
PostPoslato: Čet Jan 07, 2010 7:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2005 12:49 am
Postovi: 96
Pre par dana sam primetila "malu dlacicu" koja mi se konstantno javlja na desnom oko.Inace imam visoku kratkovidost (-11 na desnom i - 11,5 na levom oku.Pre godinu dana lekar je promenio da imam neke promene u pigmentaciji retine ali nista alarmantno.
Kada sam primetila ovu "dlacicu" otisla sam pre 2 dana kod lekara i primetio je da mi je na jednom mestu mreznjaca toliko tanka da je preporucio hitan laser na tom mestu.Istog sam dana to uradila i danas isla na prvu kontrolu.Ono sto mene brine da ja nakon te operacije vidim bas dosta slabije na desno oko (na njemu je radjen laser).Lekar je danas uradio kontrolu i rekao da bi preporucio da radim jos jedan laser na drugom delu mreznjace istog ovog oka ,a moj problem sto slabije vidim nije uopste shvatio za ozbiljno.Taj lekar koji mi je to radio je inace saradnik glavnog lekar za retinu ovde u Nemackoj i ta operacija laserom je trajala nekih 15 minuta,dok je on objasnjavao maladjem kolegi itd,dosta je bio neozbiljan sve to vreme.Danas kada sam trazila izvestaj sta je on to radio on se prosto naljutio.Zato sam otisla kod drugog lekara koji je video oko i nista nije primetio i preporucio da bi trebalo jos da se radi.Cak mi je rekao da je operacija radjena oko te rapture koja je uocena (na 12h kako oni kazu) ali da je uradjena i manja intervencija laserom na jos dva sektora (oko 9h i oko 6h sektor ali na periferiji).
To me je uzasnulo,jer veci strucnjaci od ovog lekara su rekli da postoji samo ta jedna kriticna tacka i zasto je radio na jos dva sektora?
U uzasnoj sam panici,plasim se za svoj vid?
Da li ce mi se vratiti vid na staro stanje na ovom oku,mislim na stanej pre lasera?
Da li ovo dodatno laserisanje po oku moze da skodi?
Da li sa sledecom intervencijom smem da cekam i koliko ili dane radim nista dok sama ne primetim promene?
Moram da kazem da je danas bio i glevni lekar koji je ovom mladom sto mie "heftao oko laserom" skrenuo paznju da sa laserom se ne sme preterivati.
MOLIM VAS ZA NEKO OBJASNJENJE, JA NE ZNAM STA D ARADIM I STA SE DESAVA SA MOJIM VIDOM?
Snimali su i makulu i kazu da je ona OK,jer sve su ove promene na periferiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOZITE MI-Imala sam lasersku operaciju na retini.....
PostPoslato: Sre Jan 13, 2010 2:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2005 12:49 am
Postovi: 96
Dans,7 dana nakon lasera sam isla kod oftamologa i zakljucio je da mi je dioptrija ne oku na kome je radjen laser za 6 dioptrija veca nego pre lasera?Sta se desava i da li ima sanse da mi se vid povrati ili ce trajno ostati ovako?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: