Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nalaz oftamologa....Vestacke suze??
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 7:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
Cao svima..

bio sam na pregledu kod oftamologa... zbog raznih tegoba sto sam vec pisao pa sam hteo da proverim i da li je nesto do njih, glave, pritiska.. sta vec..

rekla mi je da je sve super, vid perfektan, ocni pritisak i dno odlicno ali kao da ima neki problemcic sa kapilarima, kao malo povisen pritisak i da zbog toga mozda imam ili to uzrokuje povisen krvni pritisak... tako sam je barem razumeo...

posto dosta provodim vreme uz racunar, dala mi je i preporuku za manje racunara, treptanje i neke vestacke suze, pa me zanima sta je to....

takodje mi je napisala i Dg pa me zanima da mi neko strucno lice kaze otrprilike sta je...

Astigmatismus hypermetropicus OD H52
Exotropia OD H50
Hypermetropia OS H52
Computer related eye problem (Computer vision Sy)

ostali nalazi su

TOD/S: 18mmHg

PP: OD exo, OS orto, Mot: OD zaostaje pri pogledu levo, gore-levo, i dole -levo, OS uredan, CT: orto, PPC: 9 cm teze

SPL.Ou: nalaz uredan
FOU(uska zenica) PNO jasno ogranicena , normalno kolorisana, u ravni retine, desna makula urednih refleksa, krvni sudovi urednog toka, arterije uze, jaceg refleksa, retina bez patoloskih promena, na mestu

hvala unapred..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 8:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Koristicesh veshtachke suze u kapima koje ti rpeporuchi tvoj oftalmolog, preparat koji koriste osobe koje nose sochiva i osobe koje imaju Computer vision Sy i josh plus ako imash taj problemchic sa kapiralima znachi samo da imash nedovoljnu kolichinu prirodnih suza da bi omogucio svom oku da se vlazi kako treba tokom dana!

Nihta strashno i kritichno niti bolno, ucice ti u naviku za par dana kada ih pochnesh koristiti!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 16, 2008 1:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
hvala tamara...

doktorka mi nista nije preporucila koje vestacke suze da uzimam, tj koje kapi vec samo napomenula da to koristim i savet da kontrolisem krvni pritisak u konsultaciji sa kardiologom.... izgleda da ima neke veze...

jel znate nesto u vezi ovih ostalih latinskih izraza pod Dg....

hvala...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: