Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Mućenje vida
PostPoslato: Uto Jan 05, 2016 1:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 05, 2016 12:35 am
Postovi: 9
Poštovani,
Imam 54 godina, a moj problem se ogleda u sledecem:
Od 1997 godine radno mestu mi je bilo vezano za rad na kompjuteru.
Pre 5-6 godina uočio sam problem slabijeg vida na blizini u vidu zamućivanja slike (teksta) ispred sebe i setanja slova (nakon odredjenog vremena rada).
Bio sam na pregledu gde su mi tom prilikom rekli da na daljini vidim odlicno ali da mi se problem javlja pri čitanju za blizinu, i dali mi naočare za čitanje +0,50.
Nakon odredjenog vremena one su mi postale slabe pa sam prešao na +0,75, pa na +1.0 i sada trenutno koristim +1,5.
Medjutim problemu i dalje nije kraj. Sa postojecom dioptrijom u startu bude donekle u redu ali nakon 10-ak minuta opet mi oslabi vid i počinje mućenje kao na samom startu problema pre nošenja naočara.
Problem je u tome sto sada kada mi nastane to mućenje i kada skinem naočare sada mi i na daljinu pravi problem i muti vid da bi se posle izvesnog vremena nekoriscenja naočara vid na daljinu izbistrio.
Poseban problem mi se javlja kada koristim mobilni telefon ili nešto radim na kompu, imam osećaj kao da me displej mobilnog i monitor kompa zrače.
Da napomenem da šećer nemam a inače koristim terapiju za povišen krvni pritisak i isti tom terapijom drzim podkontrolom tako da ne verujem da to moze biti razlog mog problema.
Na preglede kada sam bio to je bilo samo menjanje onih stakala po sistemu jel vidis sada bolje ili sada, ili sa ovim i to je to i merenje razmaka zenica PD i to je cela priča.

Molim Vas sa savet sta da radim i koje konkretno preglede da obavim kako bi došao do rešenja mog problema.

Hvala Vam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mućenje vida
PostPoslato: Uto Jan 05, 2016 2:23 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
Tipičan primer staračke dalekovidosti (presbyopia). Možda imate i pravu dalekovidost koja počinje da se otkriva.

Nosite za blizinu najjači plus koji vam omogućava rad bez tegoba. Povećanje plusa je prirodni proces koji dolazi sa godinama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mućenje vida
PostPoslato: Uto Jan 05, 2016 10:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Управо поремећај крвног притиска јесте узрок проблема са очима. Наравно постаје још горе када се дода неправилан рад за рачунаром.

Треба да радиш вежбе за рамени појас и врат као и вежбе за очи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mućenje vida
PostPoslato: Uto Jan 05, 2016 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 05, 2016 12:35 am
Postovi: 9
Hvala na odgovoru.
Terapiju za pritisak koristim redono od svoje 30 godine, isti je kontrolisan sa terapijom i u granicama normalne vrednosti, tada nisam imao problema sa pritisom nego negde posle 45 godine starosti.

Molim Vas za savet koje konkretno preglede da obavim da bi ustanovio tacan razlog problema i ustanovio tacnu dioptriju, jer ovo sto rade po preglede po prodavnicama naocara je samo biznis da se uzmu pare.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mućenje vida
PostPoslato: Sre Jan 06, 2016 2:50 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
Idite kod oftalmologa i trazite da Vam izmeri ocni pritisak.

Ako imate normalan ocni pritisak, insistirajte da Vam se utvrdi dioptrija u cikloplegiji (na siroke zenice).

Kao sto sam vec rekao, to sto Vam se pocelo desavati da vid slabi nakon 45 godina je prirodan broces koji se naziva staracka dalekovidost i sto treba razlikovati od prave dalekovidosti (hipermetropija). U svakom slucaju plus naocari su neizbezni deo tog procesa i koristite najjaci plus koji vam daje komforan vid.

Pregledi u prodavnicama (tzv. kompjutersko merenje dioptrije) su netacni, a u svrhu prodaje naocara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mućenje vida
PostPoslato: Sre Jan 06, 2016 11:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Већина људи и лекара не схвата принцип деловања крвног притиска. Крвни притисак је последица неког проблема у организму. Насилно спуштање притиска временом доводи до ескалације проблема због којега је организам управо подигао притисак.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mućenje vida
PostPoslato: Sre Jan 06, 2016 2:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
Malo sam pažljivije pročitao pitanje i, gotovo, sam siguran da se ovdje radi o pravoj dalekovidosti (hyperopya), a ne samo o staračkoj (presbyopia).

To znači da će Vam trebati plus dioptrija i za daljinu(slabija) i za blizinu (jača).
npr. +1 za daljinu, a +3 za blizinu.

Ponavljan, to nije bolest i poremećaj, već orirodan proces koji dolazi sa godinama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mućenje vida
PostPoslato: Sre Jan 06, 2016 8:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 05, 2016 12:35 am
Postovi: 9
Probao sam tu opciju da sa slabijom + dioptrijom gledam na daljinu ali ne ide, za daljinu mi naocare mute vid.
Hvala svakako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mućenje vida
PostPoslato: Ned Jan 10, 2016 12:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 05, 2016 12:35 am
Postovi: 9
Zaboravio sam i ovo da naglasim, ne znam da li im a to nekih uticaja ili ne ali mi se često dešava da u očima osetim neko peckaće uz istovremeno suzenje očiju, (osećaj kao da ljuštim crni luk), obično kada nešto radim na mobilnom (nebitno da li to radi sa ili bez naočara).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mućenje vida
PostPoslato: Sre Jan 13, 2016 12:41 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
Koristite najjaču plus dioptriju koja Vam daje oštar vid na različitim udaljenostima. U apotekama imate naočare do 850 dinara, pa probajte. Misllim da imate pravu dalekovidost i da će Vam uskoro biti potrebne naočari i za daljinu, a za blizinu proporcionalno jače.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: