Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Moze li konjuktivitis da dize temperaturu?
PostPoslato: Ned Jun 07, 2015 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 07, 2015 5:25 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima, i kratko pitanje: moze li konjuktivitis da dize telesnu temperaturu (37.1)?

Detaljnije:
Imao sam neki bol u desnom oku kada pogledam gore/dole par dana tamo oko prvog maja, zatim mi se isto oko mutilo dan-dva i nakon toga kao da mi je malo losija dioptrija na njemu. Dok sam otisao kod oftamologa proslo je jedno mesec dana (bolovi se nisu vracali), a on je jednim pogledom rekao kako imam konjuktivitis i dao mi fizioloski rastvor, neke kapi i mast.

Isto tako oko prvog maja sam bio prehladjen, sa kijanjem/kasljanjem/slinavljenjem, direktno posle jednog od ukucana, pa pretpostavljam da je u pitanju bio neki virus. Nakon toga sam nastavio da se osecam pomalo kilavo i sad ove zadnje nedelje otprilike svaki dan imam temperature koje idu od 36.6 do 37.1 (ispod pazuha), gde obavezno svaki dan dostignem tih 37.1 bar jedanput.

Uglavnom, pada mi na pamet ovako laicki da bi to moglo biti povezano? Vadio sam krv, bila je dobra, testirao sam i neke hormone (u vezi sa stitnom zlezdom) za svaki slucaj, i oni su bili ok, pa trenutno nemam ideje sta bi drugo moglo biti osim mozda tog konjuktivitisa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moze li konjuktivitis da dize temperaturu?
PostPoslato: Pon Jun 08, 2015 11:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не може због коњуктивитиса. То је локална упала и тешко може да се манифестује на цео организам.

Вероватно те још увек вирус малтретира.

Како си добио коњуктивитис? Од прљавих руку?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moze li konjuktivitis da dize temperaturu?
PostPoslato: Pon Jun 08, 2015 1:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 07, 2015 5:25 pm
Postovi: 3
Moze li virus da me maltretira posle mesec i po dana, a da nemam drugih simptoma? Vadio sam i krv pre jedno dve nedelje kad sam isto nesto bio kilav (pa me popustilo na jedno nedelju dana i sad se vratilo), navodno nije bilo nicega sto bi ukazivalo ni na virus ni na neke bakterije.

Za konjuktivitis nemam pojma. Ti rani simptomi su prosli, dok sam ja otisao kod opsteg lekara, a posle me cimala ova blaga temperatura i mrzelo me da odem do ocnog. Malo je falilo i da ne odem uopste kod njega. Oftamolog mi nije nista posebno rekao, pretpostavljam da mi je on dao ove kapi i mast po principu "sta god da je uzrok, rokaj ovo, nesto ce delovati". Ova mast sto sam dobio je kao antibiotik, kapi koliko vidim su protiv alergija i ajde ispiranje fizioloskim rastvorom je univerzalno. Pa sam valjda pokriven bilo da je uzrok bakterija, bilo neka hipoteticka alergija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moze li konjuktivitis da dize temperaturu?
PostPoslato: Pon Jun 08, 2015 2:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вирус може да гњави човека и годину дана па да се тек онда закомпликује. Колико знам такав је коксаки. Треба да га провериш као и леукоците и леукоцитну формулу, седиментацију и ЦРП.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: