Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Misljenja dva vodeca lekara razlicita! Molim za pomoc
PostPoslato: Ned Jul 18, 2010 4:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 06, 2008 2:35 pm
Postovi: 42
Lokacija: beograd
Postovani,

Moj problem je poceo otprilike pre mesec i po dana kada mi je preko noci 'buknulo' desno oko- probudila sam se ujutru u potoku suza,kao kad se ima najstrasnija kijavica,smetalo mi je svetlo. Uglavnom,odmah sam otisla kod lekara i doktorka mi je dala Marocen kapi preko dana i Hloramfenikol uvece,treapija mi je trajala 10 dana. savetovala mi je i da ne nosim sociva neko vreme posle terapije,5-6 dana sto sam ja i ispostovala (inace nosilac sam kontaktnih sociva 12 godina ,od moje 14.godine). To se smirilo,medjutim za nekih nedelju dana posle toga sam ponovo osetila simptome na desnom oku kao i prvi put,ponovo sam otisla kod iste doktorke,ona mi je promenila terapiju,dala mi je deksametazon- neomicin kapi i enbecin mast uvece na koji sam alergicna,sto sam ustanovila kad sam pocela da ga stavljam. Ova terapija mi je malo pomogla ali nije dala znacajnije rezultate. Ponovo mi je promenjena terapija,ovaj put mi je dala Tobrex. Negde u to vreme potrazila sam i drugo mislenje. U medjuvremenu,nakon terapija uradila sam bris iz oka,i to u dve laboratorije i bili su negativni,nije bilo cak ni kandide,a ni hlamidije,nicega.

Po preporuci,otisla sam kod lekara koji je najveci strucnjak u toj oblasti a istovremeno specijalista za kontaktna sociva. Ona mi je rekla da je to alergija,dijagnoza je sledeca (Conjuctivitis allergica perenialis, blepharitis chr. ) i dala mi da stavljam Natrijum Kromoglikat,Uniklofen i Maxidex tokom 2 meseca. Sociva mi je dozvolila bez problema,isto kao i sminku. medjutim,stigavsi kuci,u uputstvima za lekove sam procitala da ni uz jedan ne smeju da se nose sociva (ja inace koristim jednodnevna- Dailies- Ciba Vision). To me malo uplasilo,iako,opet ponavljam da je doktorka koja me je pregledala zaista ime u ovoj oblasti. Resila sam da ipak uzmem i drugo misljenje,otisla sam kod druge doktorke koja je isto specijalista kontaktolog,primarijus,da bi mi ona posle pregleda APSOLUTNO ZABRANILA KONTAKTNA SOCIVA,dala sledecu dijagnozu Conjucitvitis gigantopapilaris gr. 2, Myopia. Pritom,nije joj bilo tesko da mi na kompjuteru pokaze sve moguce slike ove dijagnoze,u svim stadijumima bolesti verovatno iz razloga da bi me naplasila da mi ne bi palo na pamet da i pomislim da stavim sociva u oko. Posle onih slika,mislim da sam odustala od ideje. Pritom,rekla mi je kako su me namucili bespotrebno sa antibioticima. Uglavnom,ona mi je dala istu terapiju kao i prethodna doktorka,samo bez Uniklofena (rekla mi je da on i njie toliko bitan) i smanjila mi duzinu trajanja na mesec dana,a ne na dva. Moram jos napomenuti da imam vec nekoliko meseci alergijski rinitis,bila sam na alergoloskom testiranju gde su mi ustanovili alergiju na dlaku psa,pri cemu ja zaista nemam kontakt sa psima. Primetila sam da definitivno cim mi se pogorsa stanje u desnoj nozdrvi,odmah mi odreaguje i oko. Otorinolaringolog mi je prepisao Aerius i Nasonex kao terapiju.

Moje pitanje je sledece- sta uraditi i kome verovati, s'obzirom da su ovo dve sasvim razlicite dijagnoze od dva vrhunska strucnjaka pogotovu sto se tice upotrebe sociva. Da li makar mogu da koristim sminku i da li bi ona stetila,na primer ajlajner i maskara? Pritom,za sve ove godine ja sam zaista bila primeran korisnik sociva,uvek ciste ruke,peskir,pritom sam se opredelila za jednodnevna bas da bi smanjila rizik od ovoga. Da li je taj gigantopapilaris zaista opasan? I da li mogu da koristim Aeruius uz ovu terapiju zbog nosa a i zbog ociju? Da li je zaista ok koristiti sociva uz ove kapi? Izvinjavam se na preopsirnom postu. Hvala unapred Ivana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Misljenja dva vodeca lekara razlicita! Molim za pomoc
PostPoslato: Ned Jul 18, 2010 9:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Nisu to uopste razlicite dijagnoze....

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Misljenja dva vodeca lekara razlicita! Molim za pomoc
PostPoslato: Ned Jul 18, 2010 9:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 2:36 pm
Postovi: 229
Pa sto ne nosis naocari? Nisam strucnjak za to, ali ako je vec jedna izricito zabranila, ja se ne bih igrala s tim. Cak i da ta druga nije bila u pravu i da mozes sociva da nosis, sta ako ti se opet pojavi nesto i nastanu neke komplikacije? Ovako bez sociva je mnogo jednostavnije, bar po meni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Misljenja dva vodeca lekara razlicita! Molim za pomoc
PostPoslato: Uto Avg 17, 2010 11:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Kad se izlecite,predjite na polutvrda,GP sociva i vise nikada necete imati takvih problema.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: