Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: LASERSKO SKIDANJE DIOPTRIJE
PostPoslato: Čet Sep 24, 2015 8:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
Na sledecem linku mozete pogledati emisiju sa prevodom, u kojoj se moze videti kako izgleda procedura laserskog skidanja dioptrije i koliko teske komplikacije moze izazvati.

https://www.youtube.com/watch?v=LZcyK4R3fqk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LASERSKO SKIDANJE DIOPTRIJE
PostPoslato: Pon Nov 23, 2015 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 23, 2015 1:56 pm
Postovi: 4
Ako sam potrefio dobru temu, da pitam kakva su vam iskustva sa LASIK metodom i ko to u BG radi, a da je pouzdan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LASERSKO SKIDANJE DIOPTRIJE
PostPoslato: Pet Nov 27, 2015 4:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 27, 2015 4:24 pm
Postovi: 3
slukic je napisao:
Ako sam potrefio dobru temu, da pitam kakva su vam iskustva sa LASIK metodom i ko to u BG radi, a da je pouzdan?


slukic-u, već sma vam pisao ovde, na doktor forumu, jer ste pitali za iskustva sa kataraktom, pa sam pomenuo Miloš Kliniku (Medigruop-a). Po mojim informacijama oni sa velikim uspehom rade i uklanjanje dioptrije LASIK medotom. Možda je dobro da ih kontaktirate.

Sa moje strane sve preporuke za MG.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LASERSKO SKIDANJE DIOPTRIJE
PostPoslato: Pon Mar 14, 2016 3:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2016 3:26 pm
Postovi: 1
Pozdrav. Urađeno mi je skidanje dioptrije PRK metodom pre 4 dana. Da li je bezbedno imati intimne odnose posle 4-5 dana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LASERSKO SKIDANJE DIOPTRIJE
PostPoslato: Sre Jan 11, 2017 8:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 09, 2007 5:23 pm
Postovi: 39
Poštovani,

Danas sam uradio kontrolu vida kod oftalmologa te pored isječka sa aparata na kojem mi je mjerio dioptriju, napisao je i svoje mišljenje tj. nalaz kojim preporučuje naočale. Nalaz kaže:

-0,75, D. Cyl. Axix 92”, P.D. 64
-0, 75, D. Cyl. Axix 83”, P.D. 63

A na isječku sa aparata piše sledeće: Slika

Oftalmolog mi je takođe provjerio vid i pomoću onih mehaničkih sočiva.

Zašto se razlikuje na lijevom oku njegov nalaz od ispisa na isječku od aparata i da li je moguće izvršiti lasersku korekciju sa ovakvim stanjem oka, tj. navedenim parametrima?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LASERSKO SKIDANJE DIOPTRIJE
PostPoslato: Sub Feb 17, 2018 9:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 17, 2018 9:10 pm
Postovi: 1
Pozdrav,

potreban mi je savet i misljenje. Imam dioptriju na levom oku -3,50 i -7,00 na desnom, astigmatizam i ambliopiju oba oka, kako je skoro utvrdjeno. Prosle godine sam bila na pregledu u Zemunu u vezi laserskog skidanja dioptrije kada mi je rečeno da mi je retina istanjena, loš suzni film i da bi trebalo da sačekam sa intervencijom. S obzirom na sve to, odustala sam. Sve vreme imam jaku želju da se oslobodim dioptrije, ali sam svesna rizika i na kraju se sve zavrsi odustajanjem. Ove godine sam bila u drugoj bolnici kako bih čula još jedno mišljenje i tu sam saznala da imam i kataraktu (cataracta complicata) na periferijama. Debljina rožnjace je sada normala, suzni film se malo poboljšao, ali je i dalje los. Moj problem je što me je doktorka zbunila. Uzimajuci u obzir kataraktu i ambliopiju, ona je predložila lasik i praćenje stanja. U svakom slučaju, katararkta ce morati da se operiše, kad-tad. Koliko sam ja shvatila iz samostalnog istraživanja, svaka operacija nakon lasika je rizična. Da li je moguće da se izvrši operacija katarakte u ranom stadijumu, da se uradi operacija ugradnje sočiva i na taj način da se reši problem katarakte i dioptrije?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: