Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kompjuterski (racunarski) vid
PostPoslato: Ned Jan 05, 2014 4:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 19, 2013 9:12 pm
Postovi: 6
Ovako, imam los vid, neka mala dioptrija verovatno, jos nisam nabavio naocare niti sociva jer nemam tolike potrebe za njima. E sad, problem je u sledecem, za racunarom provodim dosta vremena i poceo sam da shvatam da imam tzv CES/CVS (computer eye/vision syndrome). Znaci imam ceste glavobolje, bol u vratu, suve crvene oci, svrab ociju itd. Ali pored svega toga imam i dupli vid (koji je isto jedan od simptoma), kada kazem dupli, ne vidim bukvalno duplo, jedino male i uske predmete, npr olovku ili titl na ekranu, ostale predmete vidim kao produzene (ne u sirinu nego u visinu), ali to je i jedva primetno, samo kada se koncentrisem inace obicno ignorisem i slicno.

Pokusao sam u photoshopu da "demonstriram" kako otprilike to izgleda,
zamislite da ovu hemijsku gledate sa malo vece razdaljine (1-2 metra i naravno da se podrazumeva da je hemijska velicine 5 milimetara i vise a ne 5 cm :D ):
http://www.dodaj.rs/f/3L/QC/fV34a3/ink-pen.png

E sad, zamislite da ovaj titl isto sa takve razdaljine gledate, ovo nisam toliko dobro napravio ali mislim da će oni koji su ovo ranije imali da shvate:
http://www.dodaj.rs/f/A/QZ/3KP54iLC/201 ... 270107.png

Molio bih one koji nisu upoznati sa ovim sindrom da mi ne komentarisu da uradim MR glave (i sta vec) i slicno zbog mogucnosti tumora na mozgu, jer definitivno znam
da je ovo gotovo sigurno zbog sedenja za racunarom.

I na kraju da pitam, kako da se resim ovoga, bas zbog toga sto sam procitao simptome tumora na mozgu i duplog vida sam poceo to da uocavam, ranije nisam ni obracao paznju na to niti sam to primecivao. Dakle ako neko zna kako i ostalo neka mi napise, bicu mu beskrajno zahvalan, cisto da si malo olaksam.

I da li da, kada odem kod ocnog, da mu kazem za ovo i hoce li mi dati posebno "staklo" za tako nesto ili ne jer je to na primer, prolazno posle odredjenog vremena odmaranja ociju i ne seđenja za kompjuterom za određeni period.

Znaci, samo ali samo kada je predmet ili nesto slicno napisano vodoravno, i to samo ako je neka tamnija pozadina iza njega ja ga vidim duplo a izrazenije je kada su mi oci umorne.

Pozdrav. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kompjuterski (racunarski) vid
PostPoslato: Ned Jan 12, 2014 8:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 19, 2013 9:12 pm
Postovi: 6
Bump! ;)

Da na pomenem da na ovom forumu ništa ne vidim duplo, valjda zato sto je "svetliji", znaci samo svetle "stvari" na tamnijoj pozadini vidim duplo (i kao što sam već napomenuo, što su mi oči suvlje, umornije, to mi je dupli vid izraženiji).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kompjuterski (racunarski) vid
PostPoslato: Čet Jan 30, 2014 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 19, 2013 9:12 pm
Postovi: 6
Bump!
Moram da dodam da kad "zackiljim" ili napravim krug od pristiju ne vidim vise duplo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kompjuterski (racunarski) vid
PostPoslato: Pon Jul 20, 2015 10:04 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
Da li je problem rešen?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: