Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Jedva preživeh..
PostPoslato: Ned Jun 12, 2016 7:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 12, 2016 6:42 pm
Postovi: 3
Juče sam bio kod jednog prijatelja,kod koga me iznenada zabolela glava.On je imao Nimulid,popio sam ga i krenuo kući.Mada,bol u glavi nije prestala I obilno znojenje zajedno sa mučninom.U autobusu su mi ustupili mesto(ko zna kako sam izgledao)i poprskali vodom.I takav sam došao kući.
Odmah sam uzeo aparat za merenje pritiska koji je prikazivao pritisak 82/55 i puls 122.Pozvao sam hitnu pomoć za savet i doktorka iz hitne pomoći mi je mrtva hladna prepisala Verapamil i tačno da sam ga popio umro bih,jer on koliko sam čuo spušta pritisak.

Inače sam na metadonskom održavanju već dve godine i za desetak dana idem na detoksikaciju da me više očiste od lekova koji mi malo pomalo rešetaju jetru.Imam Hepatitis C(molim da me ne osuđujete zbog toga a imam ga 20 godina,a ako baš hoćete da me osuđujete preskočite ovaj post).Pijem Amitriptilin,antidepresiv koga više nema nego ima 100mg dnevno,Lamictal 125mg,bensedin 15mg i sizap 5mg dnevno.2005-te sam doživeo i preživeo moždani udar od koga mi je kao posledica ostala diplopija koju sam operisao,ali su mi samo malo sredili vid.Imao sam arterio vensku malformaciju koju sam operisao gama nožem jer je bila duboko u korenu mozga.
Šta da radim sa simptomima od juče,da se spremam za Svetog Petra ili..E da,još imam 42 godine.
Hvala svima unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedva preživeh..
PostPoslato: Pon Jun 13, 2016 9:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вероватно ти је пао шећер, а ту докторку треба да пријавиш лекарској комори или како се већ то зове.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedva preživeh..
PostPoslato: Pon Jun 13, 2016 11:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ja baš ne znam kako da ti pomognem..i simptomi ti.ne znam od čega su tačno..od svega navedeno.Pitala bih te samo,kako živiš sa hepatitisom C?U smislu,lečiš li se?Piješ li neke lekove?I da li ti je oštetio jetru?Il hvala Bogu ne?pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedva preživeh..
PostPoslato: Pon Jun 13, 2016 4:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 12, 2016 6:42 pm
Postovi: 3
Kristina11 je napisao:
Ja baš ne znam kako da ti pomognem..i simptomi ti.ne znam od čega su tačno..od svega navedeno.Pitala bih te samo,kako živiš sa hepatitisom C?U smislu,lečiš li se?Piješ li neke lekove?I da li ti je oštetio jetru?Il hvala Bogu ne?pozdrav

Ma nije mi oštetio jetru Bogu hvala.Nego sam se malo više ugojio jer sam pio po litar mleka dnevno,pa mi je masna jetra.A idem na ultrazvuk abdomena 13-tog Jula.Pre mesec dana su mi zakazali(vidite li u kakvom nam je stanju zdravstvo).
I kao šlag na tortu,dobio sam i bronhijalnu astmu.Jutros su me užasno bolele grudi,toliko da sam mislio da je srce,međutim kada sam zvao hitnu,doktorka me je prvo pitala na osnovu simptoma da li imam astmu.I to je to.
Ma samo da doživim da mi se deca srede,i po mogućstvu da zagrlim unučiće,posle i mogu kod Svetog Petra.A za znojenje mi je jedna sapatnica na metadonu rekla da je to od metadona.Videćemo,16-tog mi doktorka dolazi sa odmora a ja ću joj tražiti hitnu detoksikaciju.Pozdrav Kristina i tebi Aco,već smo se upoznali Aco,samo sam imao drugačije ime,ali sam zaboravio i ime i šifru.A imena su mi bila spavach,sanomor,brusobol itd.
Pozdrav ljudima dobre volje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedva preživeh..
PostPoslato: Pon Jun 13, 2016 6:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
E super sto ti Hpc nije ostetio jetru.Hvala Bogu.Smanji te masnoce u jetri zbog hpc.Gledaj da sto vise pomognes jetri u borbi njenoj.A za to znojenje i ja sam htela reci da je mozda od metadona..al rekoh da ne lupim..jer stvarno nemam pojma nista o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedva preživeh..
PostPoslato: Pon Jun 13, 2016 6:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
I da..ti zbog jetre bas i ne bi trebao Nimulid piti kad te boli nesto.On je jak i direktno steti jetri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedva preživeh..
PostPoslato: Uto Jun 14, 2016 9:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Поздрав друже.

Можда да пробаш да користиш онај чај за јетру што га праве у Институту Јосиф Панчић.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedva preživeh..
PostPoslato: Sre Jun 15, 2016 2:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 12, 2016 6:42 pm
Postovi: 3
Probao sam čaj.Nego imam na koži iznad jetre parče lipoma(masnog tkiva)koje ume da zaboli kada dugo sedim u stolici.Imam više tih lipoma i povremeno ih skidam(operišem).A za onaj lipom iznad jetre U**** sam se bio,mislio da je do jetre a ono osetljivi nervi tu i boli kada sam u neprirodnom položaju.Pozdrav Kristina i Aco i puno vam hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedva preživeh..
PostPoslato: Sre Jun 15, 2016 2:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А колико пијеш течности у току дана и шта све пијеш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: