Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: iridociklitis
PostPoslato: Ned Avg 01, 2010 5:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
ima li neko da je otkrio uzrok iridociklitisu
prosle godine sam ispitao sve posebno vezano za reumatske faktore pa na kraju nasao helikobakter i lecio je i kad sam mislio da sam je izlecio pojavio se ponovo iridociklitis i problem malaksalost celog organizma posebno iz stomaka iako sam poceo da jedem i bolje nego ranije i da podnosim hranu koja me je godinama nadimala-kolaci,lubenica ,paradajz o ljutom i kiselom alkoholu isl nisam ni pomisljao i jos nisam probao jer se plasim da ce mi biti lose.
Gastroenteorolog mi je preporucio neke nalaze iz krvi i kolonoskopiju i snimanje tankog creva pa mozda i gastroskopiju pa cu to morati uraditi...
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 1:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
da li je moguce da niko nije imao iskustvo sa iridociklitisom.......
Jedan poznanik mi je rekao da je resio problem kad je sredio zube iako mu nisu ukazivali ni na kakavu upalu i proces u zubima al on je nakon nekoliko godina osetio problem u zubima i posle toga resenja iridociklitis mu se nije pojavljivao---jel neko imao neko iskustvo
HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Pet Dec 17, 2010 8:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
opet ja----
nakon saobracajke pre dva meseca i uzimanja lekova (za centar za ravnotezu) i smirenje ja nemam potrebu da stavljam vestacke suze---a inace vec 2 godine sam morao uvek imati sa sobom i kad me zagrebe morao da stavim---a 2 puta sam imao iridociklitis---
moze li neko objasniti ima li to veze sa ovim lekovima ili sta???
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Pet Dec 24, 2010 1:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Da,bakterijski fokus u organizmu se mora pronaci kako biste se resili iridociklitisa.Fokusi se nadju i na neuobicajenim mestima,zato je potrebno tragati detaljno.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Sub Dec 25, 2010 11:44 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
moze li fokus biti KOLITIS koji lecim trenutno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Sub Jan 01, 2011 2:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
evo ga ponovo--
taman sam mislio da se smirilo--nisam stavljao vestacke suze jer nisam osecao suvocu i grebanje u ocima i evo ponovilo mi se.....doktorka dala dekstametazonneomicin al nije me jos proslo,,stavljam svaka 3 sata--od utorka al me jos boli mada nije crveno....
jel moguce da niko nema iskustva sa ovom bolescu---vec je i doktorka odustala da me upucuje da trazim uzrok---jer sam svasta ispitivao a da li je kolitis uzrok ili helikobakterija ili ne ko zna??'
ja sam jedno sad siguran da kad prestanem da stavljam vestacke suze da mi se ponovo pojavi prvo grebanje a posle bol prilikom pomeranja oka i pogleda na blizu....

svaki savet bi dobro dosao---hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Uto Jan 04, 2011 2:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
zaboravio sam -sedimentacija mi je oko 30 vec 2-3 godine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Pet Jan 07, 2011 4:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Da,i kolitis moze biti uzrok,te se usredsredite na njegovo konacno izlecenje.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 12:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 06, 2005 10:03 pm
Postovi: 18
Vaso,kod koje se dr lecite?
Moja devojcica ima iridociklitis vec 2 i po godine(dobila ga ej pre drugog rodjendana),vezano sa juvenilnim artritisom ide i on.Na oko se nije dalo nikad nista primetiti,i nismo znali da bolest uopste i postoji,dok nas reumatolog nije uputio oftalmologu.Nazalost prvi oftalmolog koji ej utvrdio upalu ociju nije dao na vreme kapi za sirenje zenica,tako da ansa kcerka ima i danas zadnje sinehije na levom oku,kao posledica tog prvog nesirenja na vreme.Idemo vsakih 7dana na kontrolu vec 2g,jer se nikad ne zna sta nas moze sacekati.Od terapije ima metotrexat(i za artritis),steroidne kapi i uvece kapi za sirenje zenice.Terapija konstatno traje vec 2 i po godine,bez opustanja..bolescura je gadna i u nasem slucaju autoimuna.O svemu opsirnije vam mogu opisati nasu borbu i na pp ako vas interesuje.
Inace se lecimo kod prof Stanojevic-Paovic,najboljeg uveitologa u zemlji,bar tako nam ej receno.Ona radi samo privatno,a bila je 25g nacelnik kabineta za uveitise u Pasterovoj.
I u vasem slucaju treba tragati za autoimunim uzrocima,ali znajte da nekada iridociklitis i ostane idiopatski(ne otkriju se uzroci).
Pozdrav
Marijana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 12:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 06, 2005 10:03 pm
Postovi: 18
vasa je napisao:
zaboravio sam -sedimentacija mi je oko 30 vec 2-3 godine


Cim vam je povecana sedimentacija neki uzrok postoji,autoimun,ili infekcija,oba mogu dovesti do iridociklitisa.
Da li su vam radili tipizaciju,konkretno hla markeri se rade,jer ako neko ima HLAB27+ ima genetsku predispoziciju na ponavljajuce prednje akutne uveitise,a koliko vidim opisujete da je islo sa crvenilom oka,pretspostavljam i boli i padom vida...da li ej samo jedno oko u pitanju?
Imate li problema sa kicmom(lumbalnim delom)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Uto Feb 01, 2011 2:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Lecim se u Novom Sadu a kod mene nije bilo pogorsanja vida..samo crvenilo i bol pri pomeranju oka posebno pri pogledu blizu (ka nosu) i proslo me al samo vestacke suze moram svaki dan da stavljam--kad mi se desilo da vise nisam osecao suvocu -povremeno i prestao desetak dana pojavio mi se ponovo i dva puta posle termalnog bazena -mozda ima veze i sa tim??
Inace sam isao na sva ta ispitivanja i reuma faktore i hlab27 i jos kojesta po uputu imunologa al sve ok a problema reumatske prirode imam -spondiloza i unakatroza gornjeg dela kicme-vrat mi je skoro uvek ukocen-isao na fizioterapije-itd--
Imam problema sa probavom-Kolitis (zbog koga uzimam salozopirin vec 3 meseca a on je dobar i za reumatske tegobe) i imam helikobakteriju 8 puta vise od dozvoljenog al posle 2 pokusaja-(uzimanja terapije) nije nestala,
Sto se tice reumatskih tegoba dosta bolje se osecam od kad uzimam salozopirin a Jedna doktorka mi je rekla da je to sve na nervnoj bazi---pa sam bio i kod neuropsihijatra jer sam imao i tih tegoba i sad sam na terapiji bromazepam i eglonil (manje doze) i mogao bih reci da se bolje osecam al me uvek strah tog iridociklitisa---
Molio bih mraonicus -na pp da mi napise svoje iskustvo-kako bi mi mozda pomoglo--mozda je opet bolje na javno da i drugi procitaju..HVALA U SVAKOM SLUCAJU


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 1:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 06, 2005 10:03 pm
Postovi: 18
Moje iskustvo tj nase je sledece:devojicica,moja kci,sa nepune 2g starosti povredi koleno i zavrsi u longeti 8 dana,nakon skidanja iste sepa tj ne savija nogu u kolenu na sta nam ortopedi kazu da je tako naucila i da ce ispraviti sama..kako se to oduzilo,mi odlazimo desetak puta na institut za majku i dete i tirsovu u Bg,gde je snimaju,sve na rendgebnu ok,ali prilikom analize krvi povecana Se sve ostalo ok..i dalje nas ubedjuju da je sve ok,dok jeednog dana ne primetim da ima malo otecen prst na nozi..misleci da se udarila(jer ni en sanjam reumatske boelsti kod dece)prijavljujem to onako usput njenom pedijatru u DZ i ona nas salje reumatologu tj imunologu,koji postavlja dg juvenilnog remutaskog artrirtisa..salje nas oftalmologu i u istom danu saznajemo da dete ima i uveitis na oba oka,koji se nije dao nicim primetiti(to je taj bez crvenila i boli)..oftalmolog joj tada daje samo tobradex i ne daje kapi za sirenje zenica niti joj na pregeldu siri zenice sto se ispostavilo kao strasno,jer ona zahvaljujuci tom nemarnom lecenju ima od tda zadnje sinehije tj priraslice na levom oku(koje da je dao midrijazu su se tada mogle pocupati)..
Sedam za kompjuter i iscitavam sve o tome,pronalazim na spisku internacionalinih specijalista nasu prof Anku Stanojevic Paovic,koja jedina zna da leci uveitise i leci ih vise od 40g(sad je u penziji i radi privatno)..dolazim nekako do njenog broja i odlazimo kdo nje,ona biva sokirana neznanjem prvog dr i daje nam midrijazu i to jaku i dexamethason..sve u svemu,ovaj tip iridociklitisa je karakteristican za male devojcice,koje imaju nakn neke viroze,povrede,vakcine itd za posledicu otecene i vruce,crvene zglobove jer upravo braneci se od toga imunitet pocinje da napada sam sebe..autoimuno dakle.Prognoza je da vecina dece moze prerasti obe ove boljke,sa pubertetom ili ranije,no nekolicina ostaje da se bori sa tim i kao odrasla osoba.
Tok iridociklitis aje takav da moja devojcica nikad enma nikave smetmnje,sad ima 4,5godine,nikad nista niej prijavila da ima neke tackice,maglu itd,nista je ne boli i nema crvenila i samo na biomikroskopskom opregeldu dr moze utvrditi da li ima upale ili ne.U pocetku smao isli na 15tak dana,20..no kako smo shvatili da se upala kad se javi(a hronicno je tu) razbukti za 10dana na najvecu mogucu meru,poceli smo odlaziti na kontrole na 7 dana,i na taj nacin hvatamo upale kads e jave


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 1:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 06, 2005 10:03 pm
Postovi: 18
Inace moja devojcica ima terapiju sistemsku imunosupresiv,metotrexat,zbog artritisa u pocetku ali sad vise zbog uveitisa tj iridociklitisa..na taj ancin pokusavamo ad supresijom njenog imuniteta sprecimo da telo napada sopstveno..mada,sa zglobovima od tada na pocetku enma nijedan jedini problem,sve je najnormalnije,oci ipak en miruju..svo ovo vreme,2,5godine dakle,ima ceste upale,na svakih 2 emseca na primer,pa velike kapi smire,pa cim spustimo kapi nakon nekog vremena se iopet javi..dakle ona nema periode duze bez iridociklitisa,i ovaj tip je hronicni prednji uveitis kod nje.
Citajuci sve o tome,pisajuci raznim oftalmolozima po svetu,odlazili smo i vani,saznala sam da obicno decaci koji imaju reumatske probleme u kasnijem detinjstvu,a koji su HLAb27+ imaju taj akutni iridociklitis,koji vi spominjete,sa crvenilom,,bolom,padom visa ponekad i zbog toga se jave lekaru.Taj oblik isto ima tendenciju ponavljanja,ali izmedju 2 epizode ne treba terapija sto je bolje naravno nego kod moje kceri.Kako se sve to moze videti na rengenu,promene u krstom delu kicme,vezane sa iridociklirtisom,dg nije tesko postaviti.I da,daje se isti lek,salozopirin i deci i on drzi vodu za ovaj tim reumatske boelsti,ali en znam koliko uspeva drzati pod kontrolom i oci i da li uopste.
Ja bih vam savetovala da se javite reumatologu sa svojim problemom,oni znaju povezati te stvari i uputiti vas dalje.
Sto se ociju tice,ako zelite mogu vam na pp poslati adresu nase profesorke koja radi u bG,ako zelite jos ejdno ilsjenje,jako je ljubazna i fina.
Zelim vam da se vise nikad ne pojavi,jer ja dobro znam sta je ova bolest i koliko coveka psihicki iznuri i koliko se zivi u strahu.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Sre Feb 16, 2011 11:24 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
hvala---ja sam i dalje na terapiji Salozopirin.bromazepam,eglonil i bolje se osecam--pa se nadam da ce sve da se smiri--pa i iridociklitis
Vasoj devojcici zelim sto manje tegoba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iridociklitis
PostPoslato: Sre Mar 02, 2011 9:12 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Da li je moguce da niko nema da pise da se resio IRIDOCKLITISA--kako??


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: