Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Čet Sep 10, 2015 8:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Највероватније је да ти је јабуково сирће помогло. Оно је веома здраво само ако је право јабуково сирће а не алкохолно са екстрактом јабуке.

Ако је магнет био близу артерије у препонама онда је могао значајно да делује на крв, али је био предалеко да би деловао на саме ћелије у близини ока.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Sre Sep 16, 2015 12:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 7:33 pm
Postovi: 22
Dragi prijatelju,meni je najvažnije da se ova" senka " sa desnog oka smanjuje, povlači.Trenutno mi je zahvaćeno 10-15% vidnog polja a na početku je to bilo bar 50%.Ja sada ove magnete povremeno držim na glavi kako si ti i objasnio.Stim što ih držim pomoću znojnice za glavu.Koristim i jabukovo sirće .Činjenica je da mi se boljitak pokazao na dan kada su stigli magneti a i ja sam imam utisak da mi je posle nošenja magneta na glavi smanjenje "senke " uočljivije.
Stim što ne bih smeo da TVRDIM da su magneti jedini razlog oporavka.
Ja se nadam da će se ova senka izgubiti i da ću tad moći da vidim kao nekad :D .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Pet Sep 18, 2015 2:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Магнети помажу код свих проблема осим оних типа исчашења где мора да се намести зглоб.

Магнети поправљају квалитет крви и микроциркулацију и делују на ћелијском нивоу побољшавајући размену материја.

Организам има своје системе опоравка и регенерације али некада су превише спори па их деструктивни процеси надјачавају. Магнети решавају ту ситуацију ако се носе довољно дуго и свакодневно.

Јабуково сирће са медом је закон за много тога.

Само буди упоран.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Pet Nov 27, 2015 3:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 7:33 pm
Postovi: 22
Od zadnjeg javljanja bio sam dva puta na kontroli VP i očnog dna.Krvni podliv oko arterije i vene oka se skoro povukao ali i dalje imam smetnje u vidu :( . Ta smetnja se ogleda u tome što i dalje imam izvesnu senku u gornjoj polovini oka koja mi zaklanja vid.
Doktor počinje da sumnja i u upalu očnog nerva jer neki prethodni siptomi idu i u tom pravcu :-? .Ja i dalje nosim magnete po 12tak sati dnevno, neki put više a nekad i preskočim ceo dan.Jednostavno mi dosadi :) .
Voleo bi da Acaa prokomentariše ovu situaciju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Pet Nov 27, 2015 9:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Данас постоје тако моћни уређаји за дијагностику ока да нема потребе нагађати шта је проблем.

Рекао си да се "подлив скоро повукао". Док то скроз не прође не можеш да очекујеш нормализацију вида.

Са тако озбиљним проблемом 12 сати дневног ношења магнета није довољно нарочито ако их и даље носиш у панталонама и прескачеш дане. Немој да се завараваш. Надам се да редовно пијеш јабуково сирће са медом.

Колико ми је познато сенка у видном пољу не може да буде последица проблема са нервом, али не заборави да нисам очњак.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Pet Nov 27, 2015 2:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 7:33 pm
Postovi: 22
Magnete držim na znojnici za glavu i nalaze se na slepoočnici .Tvoj savet poštujem i pokušavam da ga ispoštujem maksimalno.Želim samo da ti kažem da je i doktor začuđen kako to da se krv toliko povukla a da to nije samim sobom dovelo do značajnijeg poboljšanja vida.
Moj vid na desnom oku je bio posle ekcesa na 5% a sada je na 30-40%.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Pet Nov 27, 2015 3:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Одлично. Реци ми само како си распоредио магнете. Јеси ли узео оне велике нео магнете?

Лично мислим да је два месеца кратко време за опоравак.

Неће ти шкодити да пијеш мало веће количине витамина А, бетеакаротена и Б комплекса. Наравно препоручујем искључиво произвођаче Natrol, Now, Twinlab и Scitec.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Pet Nov 27, 2015 10:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 7:33 pm
Postovi: 22
Da , koristim NEO magnete oblika diska 20*5 mm dva komada (drže jedan drugog preko znojnice).Oni su dosta jaki i iz tog razloga ne držim ih toliko dugo.
Povremeno uzimam pivski kvasac sa medom i u zadnjih mesec dana počeo sam da pijem SPIRULINU.Magnezijum hlorid koristim već dugo i propolis kapi takođe.
Vitamin A posebno nisam uzimao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Sub Nov 28, 2015 9:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Магнетно поље није штетно до 10 Тесла. Нису могли да генеришу јаче поље па га зато нису ни могли да испитају. Дакле слободно носи магнете што дуже.

Магнезијум тешко да има везе са очима, а магнезијум хлорид се погрешно велича као магична супстанца. Много је бољи магнезијум цитрат и магнезијум аспартат.

Прополис капи по апотекама најчешће су лошег квалитета. Користим оне од пчеларске куће Ковачевић - 30% прополиса.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Čet Dec 03, 2015 8:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 7:33 pm
Postovi: 22
Dobio sam od poznanika nastrugan propolis iz košnice pa sam ga topio u 96% alkoholu.
Grumen propolisa veličine oraha u 200ml alkohola i posle tri četiri dana procedim.Vidim da takav propolis može da se kupi kod pčelara.
Već duže vreme pijem i OMEGA DEFEND,to bi trebalo da su tablete ribljeg ulja i tu bi trebalo da ima vitamina A. Što se tiče magnezijum hlorida teško da ću ga više piti posle teksta koji sam pre neki dan našao na netu " http://kira-zdravlje.blogspot.rs/2013/1 ... de-se.html".Magnezijum sam pio zbog problema koje sam ranije imao sa srcem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Pet Dec 04, 2015 10:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Прво читаш нешто и слепо примењујеш, а онда наиђеш да глупости које опет не провераваш. И да ли си се отровао тим магнезијум хлоридом или имао пролив? Тако можеш да се замајаваш цео живот.

Шта мислиш да ли би Twinlab, Natrol и сличне велике фирме стављале нешто што је описано на том сајту који си поставио?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Sub Dec 05, 2015 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 7:33 pm
Postovi: 22
:( ...pa neznanje izaziva strah i određene druge reakcije.Ja znam da mi je potreban unos magnezijuma ali želim da to bude bez štetnih posledica po zdravlje kad već to plaćam.
Pravo da ti kažem već sam počeo da mažem noge megnezijumovim gelom i osećam veliko olakšanje u nogama , sad da li je tako dovoljno uneto magnezijuma u telo :-? .To neznam, ali se osećam dobro i to je bitno.
Ja u stvari verujem svima :D , i odmah probam na sebi .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Sub Dec 05, 2015 11:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Сећам се једног лекара који је пљувао разне "стручаке" који су заговарали разне бање и терапије преко коже. Говорио је да преко коже ништа не може да уђе у организам. Нисам сигуран да ли је у праву али ето једног озбиљног мишљења. Знам човека лично па због тога преносим његов став.

Што се тиче магнезијума ја већ годинама пијем NOW магнезијум који у себи садржи магнезијум хлорид, магнезијум цитрат и магнезијум аспартат. Тренутно не могу да га набавим па сам пре неки дан купио Twinlab магнезијум препарат који у себи садржи само магнезијум хлорид. Почећу да га пијем када потрошим овај садашњи.

Што се тиче тог твог олакшања у ногама оно је се јавило вероватно због самог трљања и можда хлађења док мажеш препарат.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Sub Mar 05, 2016 8:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2016 11:35 pm
Postovi: 17
Dragan.t,
Da li Vam je pomoglo nesto od ovog sto ste koristili. Da li je doslo do poboljsanja vida. Imala sam infarkt oka, vid je na njemu izgublljen. Doktor mi je rekao da je to definitivno i da popravke nema. Uzrok je tromb koni se otkacio usled aritmiije (nije registrovana na hollteru) i visokog pritiska. Ukljucio antikoagulantnu terapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Ned Mar 06, 2016 1:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 7:33 pm
Postovi: 22
rad@s ,
imao sam 5 % vida na desnom oku posle infarkta, sada sam na 40%.Na zadnjem pregledu mi je ustanovljeno oštećenje retine (odnosno njena istanjenost u jednom delu) a to je posledica slabijeg protoka krvi u vreme infarkta) i to je razlog što mi se vid dalje ne popravlja.Trenutno pijem MAKULIN PLUS, i mnoge druge sitnice za jačanje opšteg zdravstvenog stanja.
Za oporavak oka bitne su godine života, što ste mlađi to su veće šanse za oporavak posle infarkta i bitan je DOKTOR.Preporučio bih vam odlazak u Pasterovu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: