Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Horor prica
PostPoslato: Čet Apr 19, 2007 10:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 3:04 pm
Postovi: 20
Vec duze vreme sam imao probleme sa naocarima (dioptrija -1), pa sam izbegavao da ih nosim osim kad moram. nosenje je pouzrokovalo bol ocnih misica i nesvesticu i glavobolju. Ocni lekar mi je savetovao da ih nosim stalno kako bi se oci izborile, pa sam uradio HMC stakla i resio da ih stalno nosim i vise vremena provedem na otvorenom prostoru.

I tada pocinje horor...

nosio sam iih 15 dana na silu, nadajuci se da ce jednog dana biti bolje, a stanje je bilo sve gore. Osecao sam kao da su mi oci razapete, nesvestica, glavobolja najgora koju sam imao u zivotu, izgubio sam san od tenzije u glavi. Cak ni najjaci lekovi za spavanje uopste nisu mogli da deluju.


Na kraju sam prestao ih nositi, ali ocni misici i glava i dalje strasno bole mada intenzitet bola je nakon 10 dana malo opao i osecam strasan napor da bilo sta gledam i na daljinu i na blizinu.


Kako pokusavam da zakazem pregled kod nekog od renomiranih ocnih lekara, a za sve se mora duze cekati, bio bih zahvalan ako bi mi neko dao objasnjenje za ovo sto se desava ili savet sta raditi do pregleda.javascript:emoticon(':o')
javascript:emoticon(':o')


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 19, 2007 1:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Da li je pregled radjen u cikloplegiji,tj.uz ,,sirenje zenica,, i da li ste proverili da li su stakla naocara dobro centrirana,prema razmaku zenica ali jos bitnije,da li su centri stakala u istoj visini !
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 20, 2007 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 3:04 pm
Postovi: 20
sirenje zenica nisam radio nikada. bio sam na vma nisu hteli mnogo razgovarati vec su utvrdili su insuficijenciju konvergencije ne znam da li ona moze uticati na ovakvo stanje prilikom koriscenja naocara.

Bio bih zahvalan na informaciji koliki je stepen insuficijencije i koliko vremena treba da se rad ociju normalizuje.

Nalaz je...

cc Sp na +1 stepen
fuzija na +1 stepen poz 9 neg 4
cover test esplicira
convergencia 7cm


Klio hvala puno na informacijama i odvojenom vremenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 20, 2007 12:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Vi nemate insuficijenciju konvergencije jer 7cm je normalan nalaz.Vi imate samo smanjenu fuziju u addukciji,ona je kod Vas 9 stepeni,a trebala bi biti bar 25,i to znaci da bi Vam koristile vezbe na sinoptoforu-10 do 15 vezbi.Glavobolje mogu da budu uzrokovane losom fuzijom,ali mi Vas slucaj vise lici ,,na sindrom lose ugradjenih stakala,,.
Takodje,nemojte ukoliko su naocare ipak dobro uradjene da zapostavite pregled kod interniste i neurologa!
Vazan je i podatak koliko imate godina,kao i obavezan pregled dioptrije uz sirenje zenica ukoliko ste mladji od 30 godina.Moze se otkiti da Vase oci cak ,, kriju ,, malo vecu (+)dioptriju!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 21, 2007 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 3:04 pm
Postovi: 20
Danas sam bio kod renomiranog profesora na pregledu koji mi je bez nedoumice propisao dioptriju -2. Uopste nije ispitivao kako vidim putem razlicitih stakala, nego me pitao samo sta vidim bez naocara. Kad sam mu rekao da i sa -1 vidim sve znakove i da je to utvrdilo nekoliko oftalmologa koje sam posecivao u poslednje vreme, ukljucivsi i VMA, odgovorio mi je da je to pseudodioptrija, te da ona moze samo da zavara. Naravno uz ovo mi je odredio i vezbe fuzije.

Nakon ovoga jos vise sam sokiran. Klio bio bih zahvalan na misljenju o ovome.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 21, 2007 11:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Da,neobicno je,priznajem,i takvu nedoumicu moze da resi samo pregled uz sirenje zenica.Ne preostaje Vam nista drugo,nego da insistirate na takvom pregledu.U praksi sam imala pacijente koji imaju preko 30 godina,nose minus dioptriju,a posle zirenja zenica otkrije se i +2.0.
Uzrok tome je grc akomodacije usled hipermetropije tj.dalekovidosti,kod mladjih ljudi.
Pozdrav i javite se posle pregleda!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 22, 2007 9:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 3:04 pm
Postovi: 20
Sirenje zenica i + dioptirija izgleda da nikome nije pala na pamet. Inace mogu da citam tekst kako ispred samih ociju tako i na udaljenosti oko 1 m. Sa dioptrijom -2 sam mogao perfektno da vidim i znakove ispod crte na kontrolnoj tabli. Prosto ne znam sta da radim, jer dve godine stanje se sve vise pogorsava tako da uopste ne mogu da funkcionisem u toku dana, a od pokusaja stalnog nosenja, ni nocu ne mogu da spavam.

Da li je ovo neobicna pojava? Sinoc sam se zagledao bez naocara u mesec i primetio da vidim dva luka jedan ispod drugog, posle svakog treptaja ta dva luka su bila na razlicitim udaljenostima, a nekada su se i kretala jedan prema drugom, a nekada su se udaljavala, ponekad i poklopila. Pomislio sam da je to zbog fuzije, medjutim prekrivsi jedno oko vidio sam da takvu sliku imam na svakom pojedinacnom oku. Slicno se desava i sa subtitle-om. Ako je na crnoj podlozi pojavljiva se obris teksta nekada iznad glavnog teksta, a nekada ispod..

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 22, 2007 11:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Ocigledno je da Vam je potrebna dioptrija.Izmerite ocni pritisak,uradite pregled sa sirenjem zenica,proverite kako su uradjene sadasnje naocare.
Takodje nakon tako pravilno utvrdjene dioptrije mozete razmisliti i o nosenju kontaktnih sociva za pocetak,ukoliko ne mozete odmah da prihvatite naocare.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 26, 2007 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 3:04 pm
Postovi: 20
Danas sam stavio kapi za oci Visine i bol u ocima se malo umirila i normalizovao se vid jer pre toga svaki treptaj bio dosta bolan i stvarao mi je zamucenje i duple slike. Cak i vezbe fuzije mogu bolje da odrzim.
Gledao sam nesto na internetu pa me zanima da simptomi ne odgovaraju mozda Keratoconjunctivitis sicca.

Klio bio bih zahvalan na misljenju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 26, 2007 11:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Za dijagnozu keratoconjuctivitis sicca potrebno je da budu pozitivni rezultati Shirmer i PKF testa.To su vrlo jednostavni testovi koje mozete uraditi u bilo kojoj oftalmoloskoj ordinaciji.Prvi test pokazuje koliko se suza nakupi za 5 minuta a drugi,PKF pokazuje kvalitet suza,tj,za koje vreme dolazi do pucanja prekornealnog fluoresceinom obojenog sloja suza.Taj sindrom je vrlo redak kod mladih osoba,jos redji kod muskaraca,ali proverite.
Visine kapi mozete koristiti vrlo kratko vreme,ne vise od deset dana!
Ukoliko postoji miozitis,upala ekstraokularnih misica,a niste alergicni na diklofenak,mozda bi Vam vise odgovarale kapi Uniclophen,ali ne duze od dest dana.
Dobro je sto vezbate fuziju,ali jos niste rekli sta je sa sadasnjim naocarima,jeste li proverili pravilnost izrade kod nekog drugog opticara!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 28, 2007 6:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Sto se tice pravilnosti izrade naocara, meni su jednom pogresno ugradili stakla.
Naime, imam :
na levom oku dioptriju -2,5
na desnom oku dioptriju -0,25
Opticar koji je to radio nije dobro procitao i ugradio mi je oba stakla -2,5.
Srecom, to mi nisu bile prve naocare, samo sam menjala okvir i odmah videla da nesto nije u redu, inace sigurno bih i ja nosila naocare na silu i terala se da se naviknem :o .
Proveri da li su ti dobro ugradili stakla, nista (te) ne kosta,nekad problem lezi u najbanalanijoj stvari, koju je i najlakse proveriti i eliminisati.
Pozdrav
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 28, 2007 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 3:04 pm
Postovi: 20
Izgleda da sam sve vreme se mucio sa prevelikom dioptrijom. Kako su mi razliciti oftalmolozi utvrdjivali za isto oko dioptrije od 0.5 do 2.0 ja sam spustio dioptriju na 0.75 i situacija se popravila, ali me i dalje boli desno oko i vidim sve sto sija duplo sa njim. Klio zanima me koje su opticke manifestacije prevelike dioptrije. Cini mi se da dupla slika bas dolazi od toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 29, 2007 12:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Monokularna diplopija ili dupla slika pri gledanju samo jednim okom se gotovo redovno javlja kod astigmatizma veceg stepena, ali i kod zamucenja u ocnim medijima oka-roznjaci,socivu,staklastom telu.Takodje je moguca kod promena u zutoj mrlji,retko kod lecene razrokosti sa anormalnom korespondencom.
Kod Vas bi dakle trebalo pregledati da li postoji astigmatizam,pregled ocnih medija i ocnog dna.Takodje pojacana mukozna ili mukopurulentna sekrecija kod konjuktivitsa moze da da duplu sliku,koja se povremeno gubi i javlja pri treptanju.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 29, 2007 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 3:04 pm
Postovi: 20
Izgleda da sam preko dve godine mucio se sa prevelikom dioptrijom. (Nosio sam naocari samo kad moram uz bolove, a stanje se pogorsalo kad mi je oftalmolog preporucio i da citam sa njima).
Evo vec 3 dana koristim 0.75 i vidim dobro osim sto me bole oci, jako su suve i imam duple slike na desnom oku. Razmisljam da probam da spustim na 0.5.

Potpuno sam sokiran razvojem dogadjaja, a narocito profesorovom dioptrijom od -2. To bi me tek unistilo.

Klio hvala na dragocenoj strucnoj pomoci. Da li je moguce stupiti u kontakt sa Vama radi pregleda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 30, 2007 3:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Na zalost,nisam u mogucnosti da Vas pregledam jer se nalazim na duzem odsustvu ,uskoro i u inostranstvu.U svakom slucaju,mogu Vam preporuciti dobre oftalmologe,u privatnoj poruci !
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: