Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hlamidija u ocima
PostPoslato: Čet Nov 13, 2008 2:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 13, 2008 12:01 pm
Postovi: 4
Ima li neko iskustvo sa hlamidijom u ocima. Svako iskustvo je dobro doslo. Suprug ima hlamidiju u ocima, to je pravi pakao do stanja u kojem ne moze uopce gledati (otvoriti oci) jer mu smeta svjetlost.
Unaprijed hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 2:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Hlamidija se leci tetraciklinom,ali ga na zalost ,i ko zna zasto,vise niko ne proizvodi kao lek za oci.Pokusajte ,ukoliko ste u Beogradu da pronadjete apoteku(postoji jedna preko puta studentskog kulturnog centra) koja ce Vam napraviti suspenziju hidrociklina za oci,neka ukapava 8 puta dnevno,dve nedelje,i uz to,neka pije Dovicin capsule od 100 mg,jedna dnevno,sedam dana,ali ne sa mlekom i jogurtom.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hlamidija u oku
PostPoslato: Uto Apr 28, 2009 12:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 12:23 am
Postovi: 2
Lokacija: nis
Temu koju ste zapoceli je u poslednje vreme sve aktuelnija, nazalost.Nadovezacu se na temu i napisati moj slucaj.
imam problem sa hlamidijom u ocima vec skoro godinu dana i bio sam pod terapijom koju sam zavrsio nedavno. dovicin kapsule 10 dana(3 dana x2, i 7 dana x1 kapsula) i floxal kapi i mast u kombinaciji.
bilo je nekog poboljsanja ali ne zadugo, problem sa sekrecijom i peckanjem u ocima kao i osecaj teskih kapaka su opet nastali.oftamolog mi je savetovao kortizon suspenziju za oci da potrazim koju proizvodi pliva zagreb ali bezuspesno jer se vise te kapi ne proizvode kako su me obavestili.
pa stoga bih zamolio dragu damu "klio" ako moze blize da nam kaze o apoteci koja (postoji preko puta studentskog kulturnog centra),njeno ime da bi smo saznali br.tel preko informacija u vezi spravljanja suspenzije za oci. jer izgleda da ne postoji neko drugo adekvatno resenje za sada sto se tice oralne primene. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hlamidija u oku
PostPoslato: Uto Apr 28, 2009 8:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 13, 2008 12:01 pm
Postovi: 4
zlazor je napisao:
Temu koju ste zapoceli je u poslednje vreme sve aktuelnija, nazalost.Nadovezacu se na temu i napisati moj slucaj.
imam problem sa hlamidijom u ocima vec skoro godinu dana i bio sam pod terapijom koju sam zavrsio nedavno. dovicin kapsule 10 dana(3 dana x2, i 7 dana x1 kapsula) i floxal kapi i mast u kombinaciji.
bilo je nekog poboljsanja ali ne zadugo, problem sa sekrecijom i peckanjem u ocima kao i osecaj teskih kapaka su opet nastali.oftamolog mi je savetovao kortizon suspenziju za oci da potrazim koju proizvodi pliva zagreb ali bezuspesno jer se vise te kapi ne proizvode kako su me obavestili.
pa stoga bih zamolio dragu damu "klio" ako moze blize da nam kaze o apoteci koja (postoji preko puta studentskog kulturnog centra),njeno ime da bi smo saznali br.tel preko informacija u vezi spravljanja suspenzije za oci. jer izgleda da ne postoji neko drugo adekvatno resenje za sada sto se tice oralne primene. :cry:


Jedna sugestija, hlamidiju je imao moj suprug, uzimao je sve sto se daje u takvim slucajevima i ne bi bilo napredka da mu nisu uradili test "suhoće" oka te tako konstatovali da ima sjogren s syndrom. Dakle suho oko u osnovi. Hlamidiju ima svako u sebi ali je pitanje kad će se aktivirati. Ako je kod vas samo hlamidija dobro bi vam dosao vita gel, to je čisti A vitamin. Uradite obavezno taj test!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 17, 2009 2:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Treba pronaci apoteku u Vasem gradu koja ima sopstvenu laboratoriju,i traziti suspenziju hidrociklina za oci ili oxytetraciklin mast.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 20, 2009 12:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 12:23 am
Postovi: 2
Lokacija: nis
Hvala :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hlamidija u ocima
PostPoslato: Pet Avg 27, 2010 3:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 11, 2009 11:40 pm
Postovi: 25
Da li hlamidiju u ocima mogu dobiti ako sam koristila sminku od drugarice? u pitanju je nekakva baza za senku koja je u tubi koju sam pozajmila. I,posle koliko vremena se ispoljavaju simptomi odprilike?

Nosim sociva, pa mi je odgovor jako bitan...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: