Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Tribulus kao suplement
PostPoslato: Uto Avg 25, 2009 2:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 11:32 pm
Postovi: 64
Lokacija: Novi Sad
Izvinjavam se ako vec postoji slicna tema, ja je nisam pronasao.

U sekciji "urologija" primetio sam da mnogi hvale Tribulus koji utice na impotenciju, tako sto na prirodan nacin povecava produkciju testosterona u organizmu. Ja nemam problema sa potencijom, vec me interesuje kao suplement u sportu. Dosta sam guglao, ali nigde nisam nasao da je neko napisao nesto lose o ovome, a to me zapravo brine. Ne pada mi napamet da koristim bilo kakve steroide, pre svega zbog potencije i zato se dvoumim kada je tribulus u pitanju. Koliko je to povecanje nivoa testosterona zaista prirodno? Da li je to neka vrsta steroida ili je zaista nesto sto na "prirodan" nacin povecava nivo testosterona. Preporucuje se 2 tablete dnevno, ja svakako ne bih uzimao vise od 1, tako da se nadam da necu napraviti neku glupost. Da li cu unosenjem tribulusa zaustaviti organizam u lucenju testosterona, kao sto je slucaj sa klacnim "testosteronom" i ostalim anabolickim steroidima? Nadam se da mi neko moze malo detaljnije objasniti sta je Tribulus i da li je to neka vrsta steroida koja moze da napravi vise stete, nego koristi.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tribulus kao suplement
PostPoslato: Uto Avg 25, 2009 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 11, 2009 9:30 am
Postovi: 15
Po mom misljenju Tribulus ima smisla uzimati samo posle 25 godine zivota kada lucenje testosterona pocinje lagano da opada. Ne treba da ga uzimaju ni osobe koje imaju problema sa prostatom.

To je inace potpuno prirodan biljni preparat koji utice na prirodno lucenje testosterona. Kod kupovine proizvoda treba obratiti paznju da preparat sadrzi minimum 40% saponina.

_________________
Nutricionista konsultant
[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tribulus kao suplement
PostPoslato: Uto Avg 25, 2009 3:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 11:32 pm
Postovi: 64
Lokacija: Novi Sad
Hvala na brzom odgovoru. Sada sam vec siguran da je rec o prirodnom preparatu, jer to apsolutno svi kazu. Interesuje me zasto nema smisla da ga uzimaju osobe mladje od 25. godine? Da li kod mladjih (ja imam 19) daje slabije rezultate ili je nesto drugo u pitanju? Da li je stetan za jetru, kao vecina ostalih suplemenata? Koliko sam shvatio ne dovodi do impotencije :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tribulus kao suplement
PostPoslato: Uto Avg 25, 2009 4:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 11, 2009 9:30 am
Postovi: 15
Po nekim istrazivanjima tribulus nema nikakav efekat na osobe mladje od 25 godina jer je kod njih lucenje testosterona, uslovno receno, 100%. Kasnije lucenje testosterona pocinje da opada za otpilike 1% godisnje i tu sad na scenu stupa tribulus kao sredstvo koje prirodno podize nivo testosterona.

Pitas: "Da li je stetan za jetru, kao vecina ostalih suplemenata?"

Odakle ti ideja da su suplementi stetni za jetru? Mozda si pomesao anabolicke steroide i suplemente. Suplementi (u prevodu "dodaci" ishrani) su sredstva koja ako se pravilno koriste samo potpomazu funkcije organizma i korisni su. Na primer, glutamin kao dodatak (suplement) je od velike koristi bas za jetru. Ali to je sad vec potpuno druga tema.

U tvojim godinama ne bih nista uzimao od dodataka jer si pretpostavljam zdrav vec bih samo pojacao-prilagodio ishranu treninzima.

_________________
Nutricionista konsultant
[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tribulus kao suplement
PostPoslato: Uto Avg 25, 2009 4:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 11:32 pm
Postovi: 64
Lokacija: Novi Sad
Raskovnik je napisao:
Odakle ti ideja da su suplementi stetni za jetru? Mozda si pomesao anabolicke steroide i suplemente.


Mislio sam na anabolicke steroide a napisao suplemetni :oops: . Izgleda da kod mene rezultati nece biti znacajni, ali se i dalje dvoumim da li da probam ili ne. Tih 1000 dinara koliko odprilike kosta jedna kutija nisu nesto mnogo, ali opet mi se ne bacaju pare :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tribulus kao suplement
PostPoslato: Ned Avg 30, 2009 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2009 2:03 pm
Postovi: 28
Lokacija: Kragujevac
Limanac je napisao:
Raskovnik je napisao:
Odakle ti ideja da su suplementi stetni za jetru? Mozda si pomesao anabolicke steroide i suplemente.


Mislio sam na anabolicke steroide a napisao suplemetni :oops: . Izgleda da kod mene rezultati nece biti znacajni, ali se i dalje dvoumim da li da probam ili ne. Tih 1000 dinara koliko odprilike kosta jedna kutija nisu nesto mnogo, ali opet mi se ne bacaju pare :-?


Pa mozes koristiti tribulus posle treninga sa 1gr vitamina C da bi se suzbio nivo kortizola koji uveliko raste jer nivo testosterona znacajno opada jakim treninzima... Inace ovo je mali trik, moj savet ti je da uzmes Whey protein. Mada ako nisi u mogucnosti onda baci akcenat na sto bolju ishranu! Ionako si u pubertetu, hormoni ti bujaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tribulus kao suplement
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 12:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 11:32 pm
Postovi: 64
Lokacija: Novi Sad
Slazem se za Whey protein, nego mi je on preskup, treba mi mesecno skoro 50 eura za njega a to mi je ipak previse. Mislim da cu probati sa Tribulusom, jer koliko sam shvatio ne moze da skodi. Hvala na savetu :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tribulus kao suplement
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 12:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2009 2:03 pm
Postovi: 28
Lokacija: Kragujevac
Limanac je napisao:
Slazem se za Whey protein, nego mi je on preskup, treba mi mesecno skoro 50 eura za njega a to mi je ipak previse. Mislim da cu probati sa Tribulusom, jer koliko sam shvatio ne moze da skodi. Hvala na savetu :wink:


Nisi me skontao najbolje... ovo sam ti naveo primer kako bi mogao da koristis tribulus mada on ti je bacanje para... ovo je u slucaju kada finansije nisu problem!!! pa ako si u skripcu sa lovom bolje ti je kupi pakovanje wheya od 900kg, ono je oko 2000 i koristi ga samo posle treninga... meni whey traje mesec i po dana... a i bitnija ti je ishrana nego sam whey... gledaj da uvek imas whey posle treninga... a i ja licno whey koristim 2 puta dnevno ,ujutru i posle treninga...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tribulus kao suplement
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 5:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 11:32 pm
Postovi: 64
Lokacija: Novi Sad
marekg je napisao:
a i bitnija ti je ishrana nego sam whey... gledaj da uvek imas whey posle treninga... a i ja licno whey koristim 2 puta dnevno ,ujutru i posle treninga...


Slazem se oko ishrane, vodim racuna koliko mogu, obzirom na to da sam stalno na ulici pa ne mogu uvek da jedem ono sto bih hteo. Sta mislis koliko bi mi duo trajao Whey ako bih uzimao samo nakon treninga, i koliko bi me to kostalo mesecno :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tribulus kao suplement
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2009 2:03 pm
Postovi: 28
Lokacija: Kragujevac
Limanac je napisao:
marekg je napisao:
a i bitnija ti je ishrana nego sam whey... gledaj da uvek imas whey posle treninga... a i ja licno whey koristim 2 puta dnevno ,ujutru i posle treninga...


Slazem se oko ishrane, vodim racuna koliko mogu, obzirom na to da sam stalno na ulici pa ne mogu uvek da jedem ono sto bih hteo. Sta mislis koliko bi mi duo trajao Whey ako bih uzimao samo nakon treninga, i koliko bi me to kostalo mesecno :-?

pa pazi, ako treniras 4 puta nedeljno i uzimas po 1 mericu posle treninga, treba ti 16 merica mesecno a u velikom pakovanju od 2.3 kg imas 70 merica pa ti racunaj :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tribulus kao suplement
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 10:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 11:32 pm
Postovi: 64
Lokacija: Novi Sad
A koliko kosta to pakovanje od 2,3kg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tribulus kao suplement
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 12:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2009 2:03 pm
Postovi: 28
Lokacija: Kragujevac
Limanac je napisao:
A koliko kosta to pakovanje od 2,3kg

od 4hiljade pa navise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tribulus kao suplement
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 1:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 11:32 pm
Postovi: 64
Lokacija: Novi Sad
Znaci mesecno oko 1000. OK hvala ti na odgovoru :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tribulus kao suplement
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 3:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
2500 dati za casicu, nekih kapsula sta ce ti to???????

Njega koriste takmicari kako bi obnovili prirodi test , dok rekreativcu to ne treba!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tribulus kao suplement
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 7:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2009 2:03 pm
Postovi: 28
Lokacija: Kragujevac
MARS je napisao:
2500 dati za casicu, nekih kapsula sta ce ti to???????

Njega koriste takmicari kako bi obnovili prirodi test , dok rekreativcu to ne treba!!!!


Tribulus ne obnavlja test... mozda si se pogresno izrazio. Cilj sa PCT-om je vratiti hormone u normalu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: