Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Apr 17, 2006 9:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Juce sam na HTV-u gledala emisiju o ovom testu. Na osnovu uzorka krvi kazu vam sta bi trebalo da izbegavate od hrane (ali konkretno), a sta treba vise da unosite. Cak su toliko detaljni da npr. kazu od voca vise jedite jagode a izbegavajte ananas i mango... i sl.
Zanima me da li je neko cuo da se kod nas, u Srbiji, negde radi ovaj test i gde? Da li je neko vec radio ovaj test i koja je procedura?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 17, 2006 9:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Samo jos da napomenem da se test, koliko sam ja razumela, radi individualno, dakle nema onih ogranicenja po krvnim grupama i sl. vec na osnovu konkretne krvne slike...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 26, 2006 4:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 22, 2005 5:07 pm
Postovi: 166
Lokacija: Novi Sad
da, i ja sam za to cula, cak mislim da takva laboratorija postoji u Beogradu (mislim da je homeopatska laboratorija ili tako nesto). Raspitacu se kod prijateljice za kontakt...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 26, 2006 8:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Danijela, cekamo te....... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 10:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 22, 2005 5:07 pm
Postovi: 166
Lokacija: Novi Sad
Evo napokon informacije u vezi skeniranja kompjuterskim sistemom baziranim na homeopatskom principu i trivektorskoj analizi (jako bombasticno zvuci!). Naime, informaciju sam dobila od prijateljice koja je radila te analize. Radi se o tome da se odnese krv na analizu, a rezultati analize pokazuju reakciju osobe na odredjenu vrstu hrane, tj da li je neka namirnica alergen za konkretnu osobu ili ne, tj. koju hranu treba da izbegava. Prijateljica nije sigurna koliko je to zaista i pouzdana metoda...
Telefon ordinacije je (nadam se da se ovo ne smatra kao reklama!) 011-416-806, a nalazi se u bulevaru Kralja Aleksandra 193b/IV sprat. Nadam se da sam bila od pomoci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 11, 2006 8:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 11, 2006 7:56 pm
Postovi: 3
Ja sam gledao pre nekih godinu na nekoj hrvatskoj televiziji test takodje vezan za reakcije na ishranu. Medjutim taj test se zasnivao na fizickom testiranju na/u razlicitim spravama. Npr. trcanje na pokretnoj traci a na vama prikljuceno milion nekih instrumenata kao i maska na licu spojena spiralom sa nekim uredjajem. I tako nekoliko razlicitih pre svega cudnih sprava. Da li je u to ukljucena analiza krvi ne znam. Ako se dobro secam na testiranju je bila neka manekenka koja je htela da zna sta da jede a da se ne ugoji :)
Ajd ako neko ode u gore navedenu ordinaciju da malo detaljnije kaze nesto o njoj, da ne dolazim u bg radi ordinacije u spavacoj sobi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 1:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Da li je neko gledao jutros emisiju U zdravom telu? Bilo je reci o ovom testu ali moja beba se bas tad raspricala pa nisam cula sve. Ako je neko gledao nek javi sta su rekli gde se radi i koliko kosta!

_________________
moja dva sunasca - LENA 15.08.2006. u 15:10 i VASILIJE 10.04.2008. u 02:15


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 3:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Gledala sam, ali nisu rekli koja je to ordinacija u kojoj se radi. Suzanu (koja je pričala) poznajem lično, nismo se dugo videle, koliko znam, radila je u Galenici. Zato me je to zbunilo, ali probaću da dođem do nje.

Elem, bila sam u ordinaciji na Bulevaru 6.11.2006. gde mi je urađen test intolerancije na hranu (130 vrsta namirnica). Čula sam da rade i iz krvi, ali je meni rađeno aparatom Bicom 2000, pregled traje malo duže od sata i odmah se dobiju rezultati. Koštalo 2000,00 din. :wink:
Rade Dr Dobrinka Arbanovski (tako se i zove ordinacija) i Dr Slavica Stefanović, telefoni: 2416-806 i 3808-527
Ako se radi iz krvi, traje par minuta, koliko da se uzme krv, a rezultate šalju za nedelju dana mejlom ili poštom.

Išla sam zbog problema varenja, nadutosti i viška kilograma. Do danas, oslabila 10kg, i "izduvala" se. Ne osećam slabost, nervozu, ni bilo šta kao kod drugih dijeta. To što je dozvoljeno, može da se jede bez ograničenja u količini, kombinovanju namirnica i vremenu konzumiranja. Dakle, jela sam i u 11h uveče i nije smetalo. Samim tim što se radi individualno, logično je da daje rezultate. Interesantno je, da sam morala da izbacim iz ishrane jabuke, tunjevinu, paradajz, krastavac, med... Po drugim dijetama su to namirnice, koje se čak preporučuju, ali očito da NE POSTOJE UNIVERZALNO ZDRAVE NAMIRNICE. Taj pristup mi se dopada i izuzetno sam zadovoljna. Preporučujem.

Živim na Novom Bgd-u i danas usnimim i plakat sa još jednom ordinacijom: Centar za eliminaciju alergija u Zemunu, tel 316-54-12 i 316-54-11. Zvala sam i rade Dr Ljubiša Popović i Dr Dušica Mladenović. Rade isključivo pomoću aparata, to je ona duža varijanta pregleda. Nešto su detaljniji (preko 300 namirnica i aditiva), ali koštaju 4500,00. :-?

Pozz :wink:


P.S. -za jeftiniju varijantu www.bicom.co.yu
-za drugu, preko googla ukucati: centar za eliminaciju alergija ili bicom 2000


Cmokić mojoj maloj lavici Slika

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 5:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 09, 2007 11:33 pm
Postovi: 63
Bonzita,ovo zvuci fenomenalno...i ja bih na to testiranje.... :)

I 100 % si rjesila problem naduvenosti i loseg varenja??

Mene to jako muci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 5:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Rešila sam probleme, ali i naučila da "osluškujem" svoj organizam, tako da, ako zgrešim u pogledu hrane, koja je na spisku za izbegavanje, primetim to dobro. Stomak mi se buni, ali ne traje više od 2 dana, to je više kao neki osećaj težine u stomaku. :-?

Ceo dan se presabiram, da odem na ovu "opširniju" varijantu, jer me jako interesuje šta je još na spisku, što nije bilo prvi put.:roll:

Stalno se pitam kako sam mogla ranije da izdržim sve što sam jela... :wink:


Slika Lagani pozdrav!

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 12:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Odgovor Trudnjačici na pitanje od juče:

Gost emisije U ZDRAVOM TELU sa pričom o intoleranciji na hranu, je iz laboratorije ANALIZA, Novi Bgd - Blok 30,
tel 301-76-52

Radi se analiza iz venske krvi, na 93 namirnice. Dobije se uputstvo za ishranu od strane lekara nutricioniste, treba se pridržavati oko 3 meseca.
Cena prava sitnica 350 E u din. protivvrednosti! :o :roll: :o

Mislim da ću da probam onu "srednju" varijantu po ceni (4500 din), samo iz radoznalosti u vezi razlika u odnosu na ono što sam već radila.

Pozdravčić :wink:
Ljubi Lenu...

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 1:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Ih bas steta, ja nemam nista sitno (mislim sitnije od hiljadu jevrica)! Hvala Bonzitice na informaciji videcu da li su poceli da rade i po drugim gradovima posto iz iskustva znam koliko cene istih pregleda ili analiza mogu da se razlikuju. Pozdrav od Lene i mene! mmm bonzita sa cokoladom je moja omiljena

_________________
moja dva sunasca - LENA 15.08.2006. u 15:10 i VASILIJE 10.04.2008. u 02:15


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 1:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Ih bas steta, ja nemam nista sitno (mislim sitnije od hiljadu jevrica)! Hvala Bonzitice na informaciji videcu da li su poceli da rade i po drugim gradovima posto iz iskustva znam koliko cene istih pregleda ili analiza mogu da se razlikuju. Pozdrav od Lene i mene! mmm bonzita sa cokoladom je moja omiljena

_________________
moja dva sunasca - LENA 15.08.2006. u 15:10 i VASILIJE 10.04.2008. u 02:15


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 1:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Ih bas steta, ja nemam nista sitno (mislim sitnije od hiljadu jevrica)! Hvala Bonzitice na informaciji videcu da li su poceli da rade i po drugim gradovima posto iz iskustva znam koliko cene istih pregleda ili analiza mogu da se razlikuju. Pozdrav od Lene i mene! mmm bonzita sa cokoladom je moja omiljena

_________________
moja dva sunasca - LENA 15.08.2006. u 15:10 i VASILIJE 10.04.2008. u 02:15


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 1:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Ih bas steta, ja nemam nista sitno (mislim sitnije od hiljadu jevrica)! Hvala Bonzitice na informaciji videcu da li su poceli da rade i po drugim gradovima posto iz iskustva znam koliko cene istih pregleda ili analiza mogu da se razlikuju. Pozdrav od Lene i mene! mmm bonzita sa cokoladom je moja omiljena

_________________
moja dva sunasca - LENA 15.08.2006. u 15:10 i VASILIJE 10.04.2008. u 02:15


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: