Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 3:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Martat, Bonzita, ja cu se jos malo prezderavati, a onda do .....29 +7 dana do rezultata. jojjjjjjjjjjjjjj imacu 100 kg :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 4:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Hvala za recept! :wink:

Ne smem pšenicu, raž, soju, mleko, šećer... To je ključno, ostalo manje-više.

Hleb skoro da i ne jedem. Ranije mi je svekrva pravila kao lepinjice (pošto su tanke) od kombinacije heljdinog i kukuruznog brašna uz dodatak npr. suncokreta, semenki, susama (šta se već sme). Bilo je SUPER!!! Sa malo margarina (ili bez) i nekim od džemova za dijabetičare (od voća, koje smeš), eto ideje za doručak! Par puta sam kupovala gotove beskvasne hlebove, ali uvek na kraju pola bacim, jer se brzo kvare.
Najčešće sam za doručak uzimala bananu ili neku dozvoljenu voćkicu.
Mada, može svašta da se pravi, npr. palenta uz dodatak drobljenog kikirikija ili suncokreta... Navikla sam da jedem suvu palentu, mada može i sa razmućenim ovsenim mlekom. Sa istim mlekom mogu i čiste ovsene pahuljice, ili neke druge, samo ne one mix varijante (musli), koje uvek sadrže nešto nedozvoljeno, od šećera, meda, nekog voća... Čak i Dr Oetker musli ima šećer! Ali zato, ko sme kukuruz, korn-fleks je O.K.
Ako smeš jaja, eto olakšavajuće okolnosti! Sama ili uz dodatak svežoj salati (zelenoj, sa krupno rendanom šargarepom, svežim kupusom i kukuruzom). Nekada narendam i malo biljnog kačkavalja, mada sadrži kazein, ali to retko i malo koristim.
Čula sam da kod Kalenića ima dobra prodavnica zdrave hrane (nije Biošpajz), koja ima najbolji izbor raznih jogurta (ovseni i sl.), ali mora da se poruči unapred. Ja živim na N.Bgd-u, pa nemam nešto tako u blizini.
Za doručak možeš i ječam ili raž (gotovi proizvodi sa uputstvom za pripremu na kutiji) proizvođača ZrnCo. To kupujem u IDEI, mada verovatno ima i na drugim mestima. Sprema se za par minuta! :wink:
Za pripremu slatkih stvari, koristim DIAMEL (fruktoza), ređe dekstrozu.

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 4:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
P.S. Ječam, koji sam pominjala, spremam kao slatkiš, sa ovsenim mlekom u prahu (koje pripremim po uputstvu) i dodatkom drobljenog lešnika, suvog grožđa, diamel šećera i cimeta.
Mmmmmm.... :P

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 4:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Hvala,hvala snalazim se nekako.Samo da ti kazem da je meni kolac lepsi kada se doda voce,kada dodam kakao bude malo gorak,sto je i logicno.Probaj u svakom slucaju.Ja sam tek na pocetku i jedva cekam da prvi kilogram ode,a samim tim ce mi se i volja da nastavim povecati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 4:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Pomenula si margarin,koji smem s obzirom da mi je dozvoljen suncokret ali ne i soja a negde sam procitala da je i ona sastojak margarina.Znas li nesto vise o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 4:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Koristim Dobro jutro-dijet margarin. Generalno, margarin nije zdrav, ali ga ja ređe koristim, pa ne brinem mnogo.
Gde god pročitaš na deklaraciji lecitin, misli se na sojin lecitin, ta vrsta emulgatora je čest sastojak raznih proizvoda. Te proizvode treba izbegavati. Na pomenutom margarinu, nisam videla da je u sastavu, pa ga koristim. :wink:

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 4:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Hvala jos jednom,ali ovseno mleko u prahu jos nigde nisam uspela da pronadjem,a ostala ne smem :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 5:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Grazza,

tako sam i ja,mesec dana sam se"oprastala"od hrane,ali veruj mi da stvarno nije tesko,cudno da, ali ne nemoguce.Uopste ne lici na dijete koje sam drzala,mucila se bez ovoga i onoga.Nisi gladan,jedes kada ti se jede,samo jedes sto ti ne smeta ili jos bolje jedes samo sto koristi tvom zdravlju.Regulisala sam probavu za neverovatno kratko vreme,osecam se lakse..Ma videces,super je. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 5:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
martat,

Ovseno mleko u prahu imaš u boljim prodavnicama zdrave hrane, nema ga u mega marketima. Pakovano je u pljosnatoj kartonskoj kutiji od 250g, a proizvodi Macrobiotic Bgd. Na toj neuglednoj kutiji stoji i br telefona, pa možda proveriti gde sve ima da se kupi: 011/439-943, s tim što je verovatno dodata dvojka ispred broja.
Sad sam videla da i ono sadrži lecitin, ali da se utešimo, da su to zanemarljive količine.
:roll:
Pozz

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 5:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Bonzita,srce si.Hvala ti puno.Utesno o lecitinu,izmedju ostalog je sto smanjuje zaboravnost,ha,ha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 6:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
:P :P :P

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 8:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Hvala ti Martat,na podrsci, i meni se cini da se oprastam od hrane, jedem kao luda. hehe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 3:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Martat, kako ide nema teeeeeeeeeeeeeee, a kako cu ja bez tebe kada mki stignu rezulattiiiiiiiiiiiiii :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 5:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Draga grzza,tu sam.Danas mi je seti dan,guram polako.Zamisli svih ovih dana sam svaki put kada sam gladna,jela.Cak i poslastice a vaga kaze 500 grama maaaanjeee.Odusevljena sam,jer da sam jela onu obicnu hranu,kao i ranije,ne da ne bi bilo manje,nego bi bilo bar 1 kg vise.Prezadovoljna sam.Jedva cekam da se i ti prikljucis svetu intolerantnih :P pa da cujemo i tvoje iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 11:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Martat veliki kiss od mene i ja jedva cekam da krenem


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: