Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 1:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Gde si bre Grazzo!!!Kako niko?Evo mene :D
Vezbamo,jedemo,trudimo se......Ah to leto....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 2:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:29 pm
Postovi: 44
Lokacija: Beograd
I ja sam tu , prelistavam temu od početka...
Skidam fore, savete, gde se šta kupuje..

Evo ako ne znate ..ovsenog jogurta više nema u Takovskoj , ne isporučuje im se već preko mesec dana ...

A sad odo nazad na 30 str, pa se vidimo posle...

P.S. Jel i vama peristaltika bila ubrzana prvih dana, ja sam čini mi se izbacila čudo iz sebe od juče... :oops: u samo dva navrata...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 2:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Da,da Mico,ubrzana nego sta.Ali tako je samo u pocetku,posle normalno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 3:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:29 pm
Postovi: 44
Lokacija: Beograd
Ju ja se prepala...sad mi ej vec lakse !

Danas sam super klopu spremila...
Doručak visnje...
Uzina ..leblebije..malo :wink: ...
Ručak, paradaiz čorba , bez testa naravno...
+ Dve svinjske snicle , sasvim nemasne, preprzene na tiganju, sa začinom za snicle kotanyi , koji u sebi nema nista nedozovljeno, a ukusan je nevidjeno..+bareni Pirinac, i krastavac u sircetu kao salata sa sve belim lukom :oops: ..

Puna sam, ko buva sam se najela...

Nego..vidim neko reće mladi luk...ja to ne mogu jer mi je izbačen crni luk , a to je to..
Zatim...šta je sa rotkvicama, keljom, njih nema na listi?

Treći dan mi je ...ne osećam ni nervozu , ni glad...
Nedostaje mi kafa , ne znam dal da kupim onu nes bez kofeina , jer su mi stavili i nes kafu kao intolerantnu..

I dok ne nabavim dekstozu i ovseno mleko, ne mogu kafu, jer ja volim slatkuuuuuuuuuuuuu !

I fale mi sokovi...navučena sam na nektar višnju, a vidim tamo ima šećera...dal je ok piti one sokove bez šećera sto se raklamiraju od dozvoljenog voća?

I ko je kupio marmeladu koja je dozvoljena i gde ??'

Ajde devojke pomažite...čime se još mogu obskrbiti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 3:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Nes bez kofeina je bas ok,a imas i turkis bez kofeina u Grinetu.Duplo skuplju,doduse od obicnih ali je ukusna.Rotkvice ne znam dal smemo,ja ih jedem i nisam primetila da mi smetaju.U ovsenom mleku imas lecitin kao dodatak pa ako ne smes jaje ili soju onda ne bi smela ni to.Sto se tice sokova,smes te bez secera od dozvoljenog voca.Ja sam kupila marmeladu od sipurka u Rodicu,zasladjena je secerom od belog grozdja,a to je dextroza.Proizvodi Food lend-bakina tajna,a njihove imas i diet marmelade sa fruktozom-za dijabeticare.Doduse,ja sam to jela u pocetku,a sada sam potpuno izbacila slatkise da bih ubrzala proces mrsavljenja jer ko sto Grazza rece ide leto :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 4:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:29 pm
Postovi: 44
Lokacija: Beograd
Pih ne smem soju..pa kako da pijem kafu samo sa vodom...imate li predlog?

OK rotkvice cu i ja da koristim..kad već nisu na spisku..

PItala sam za džem jer je to jedino slatko sto smem..ukinuli su mi secer, med, pa sta onda da unesem nego tako neku marmeladu..

Bas sam prihjatno iznenadjena sobom, sasvim lapo se snalazim, istina uvek racunam na vas pa mi to olaksava zivot.

Poljubac !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 4:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Pisale smo ranije o Nutrivita zitaricama,pa uz dodtak cimeta i dextroze bude bas lepa poslastica,a ako smes kukuruz mozes onda i puding na vodi sa dodatkom voca.A mozes i neko suvo voce ali u manjim kolicinama.Uostalom rekla si da iscitavas forum pa ces sigurno naci jos nesto.Pozz i srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 4:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:29 pm
Postovi: 44
Lokacija: Beograd
za sad sam isčitala 30 strana i umorila se...baš ste se raspisale... :lol:

Uglavnom ne mogu puding jer ne smem kukuruz, a ne smem ni cimet ...ooo tuge moje..

Snaći ću se već...pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 8:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
Mico, Evo sta slatko sigurno smes:uzmi 4 kisele jabuke,oguli i izdubi sredinu,samelji ili iseckaj,ili uradi to oboje oko 50-60gr oraha,badema ili lesnika i sacicu suvog grozdja.Stavi u serpu 0,5l vode i 4 pune kasike fruktoze i korice od jabuke,kad provri ubaci jabuke i kuvaj par minuta,pa ih okreni i kuvaj jos par minuta,kad se skuvaju izvadi ih,pola case vode ili jos manje od kuvanja prebaci u neku malu serpicu,dodaj jos 1.kasiku fruktoze i pusti da se jos kuva da se stvori vrlo redak sirup.Jabuke napuni onim seckanim i mlevenim vocem,i prelij svaku sa 1. kasikom sirupa,pusti da se ohladi i imas kolac za 3-4 dana,ukus je fantastican,a i lako se pravi.

U "intolerantnom"mailu koji si dobila treba da imas i prakticne savete,ako nemas reci da ti posaljem .Nes bez kofeina smes

I dame,kako napredujete,mrda li skala na vagi,kais na pantalonama?
:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 10:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:29 pm
Postovi: 44
Lokacija: Beograd
O pročitah svih 57 strana...najsličnija mi je bokey po onome sto sme i ne sme da jede..

Uzela sam par recepata sa predhodnih strana , nekoliko praktičnih saveta...sve mi je to pomoglo da se sasatvim sa ovim..

U mom dodatku meilu pisalo je da je ok zameniti mleko - ovsenim, a vidim vi kazete ne koristiti ga zbog lecitina ...

Predpostavljam da ipak smemo cim nam se to nudi kao altrenativa u praktičnim savetima koje sam dobila od dr.

Nikad nisam bila ljubitelj mleka, al ako se moze rado cu nabaviti ovseno ili pirincano da imam uz kafu...

Kako se pravi proja od ovsenog brašna neko je pomenuo al nije dao recept..inace ne umem da napravim proju pa tako ni od ovsenog brasna . :oops:

Dajte savet čime da začinim prokelj i brokoli kad skuvam da nemajuotužan ukus trave?

I da li je neka probala posni šlag koji proizvodi centroproizvod?

Imam ja još pitanja samo da se setim :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 11:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
taj slag,kao i biljna slatka pavlaka ima u sebi kazein[pun je laktoze]i skrob,moze biti psenicni,kukuruzni ili krompirov,proveri nisam sigurna 100%,uvek citaj sastav.Ja sam taj slag probala i bio mi je odvratan,ako mislis na onaj u roze kesici.Za proju ne znam,ja lepo kupim bezkvasni hleb u zdravoj hrani i ne mislim vise o tome.A videla sam da imaju ovseni hleb sa dodatkom pirincanog brasna.Jesi li u Bg,ako jesi,u kom delu grada?Da mozemo da ti preporucimo radnje sa namirnicama koje ti trebaju.Mislim da smes to ovseno i pirincano mleko u manjim kolicinama,ali najbolje je da stavis na papir sve te male nedoumice i nazoves lepo ordinaciju,pa pitas sta i kako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 10:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:29 pm
Postovi: 44
Lokacija: Beograd
Na banovom brdu sam...a tu su zdrave hrane vrlo loe snabdevene...baš sad dolazim iz jedne, nema pola stvari koje mi trebaju...

Npr, nema beskvasnog hleba ,niti su ga ikad imali :roll: u pirinčanom mleku ima i kukurza i lecitina i svašta još što ne smem, tako da to odpada...

Ovseno prašno je integralno, kad sam pitala sta to znači rekla mi je pa preradjeno, opet nisam shvatila , sta cu nisam se nikad bavila hranom duze od 2 min, pa ko neko od vas zna sta je to integralno, nek me uputi..

Al...nasla sam dextrozu, fruktoz i marmeladu...samo jos da nadjem na sa cu da je namazem...

Ok za mleko cu se već iskulirati to i nije toliki problem, sad kad imam zasladjivače več je lakse.

Osim toga skoro da nemam nedoumica..

Nego , šta da doručkujem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 10:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 10:29 pm
Postovi: 226
Doruckuj sta zelis,ja obicno voce ili ovsene pahuljice potopljene u caj,sok ili mleko koje smem,mozes da napravis i musli od namirnica koje smes.
Integralno znaci celovito,t.j. nepreradjeno,ili u slucaju zitarica,nisu im odstranjene mekinje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 8:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:29 pm
Postovi: 44
Lokacija: Beograd
Šmrc, avaj, plač, šmrc... :cry: :cry: :cry:
Intolerantne devojke neće da se druže samnom... :cry:

E baš ne morate, neću ni sa kim da delim moj ječmeni kolač, sa malinama i lešnicima koji se peče... 8)

Ako se ispeče...sve ću sama da smažem ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 9:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
hej hej Mico, ti se raspisala nemogu te stignem.ja sam u pocetku imala problem hleba i nadjem ovseni i razeni to smem i nakupujem, pun mi zamrzivac. uopste ga ne jedem. slatko zamenjujem vocem, a ako pas nemogu onda sutlijas na vodi sa dekstrozom ili fruktozom njih im as i u maksiju. ako dolazis do grada na zelenjaku ima zdrava hrana ima svega, ali kazem ti citajjjjjjjj meni pokusali da uvale pirincano mleko danas a ono ima i kukuruz i sojin lecitin a ja to ne smem. kafu odavno pijem bez mleka samo sa vodom i to gorku. Mico draga, za lepotu se mora zrtvovati, a sve sto mi nije na listi ja ne jedem. i obavezno ubaci neke fizicke aktivnosti to pomaze, a ako ne stizes, furaj peske umesto liftom uz stepenice.

Meni dosta pomaze sto mogu da mesam slatko i slano kada jedem tako da mogu i krompir sa dekstrozom ako mi se bas prijede.
sto se tice marmelada ja nisam nasla nista sto smem i odustala sam od slatkog. Polako, naviknuces se. ja pravo da ti kazem sada ne znam kako bih presla na normalnu hranu. aje drzi se i pitaj sta te interesuje tu smo :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: