Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 152, 153, 154, 155, 156
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Nov 26, 2014 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 26, 2014 4:11 pm
Postovi: 2
:oops:
Škikica je napisao:
Cao, htjela bih da se pridruzim i da mi budete podrska.Test sam uradila prije godinu i nesto...probala...odustajala...hocu da pokusam ponovo...podrzite me sa pozitivnim rezultatima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Nov 27, 2014 11:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 27, 2014 11:21 am
Postovi: 1
Škikice i ja bih htjela ponovo na test, držala sam ga prije 4-5 godina uspješno za mjesec ipo sam smršala 9 kg i što je najvažnije sav celulit mi je tad nestao to je na tom najbolje ali ovaj put nekako nikako da istrajem i par dana pa prekršim treba mi podrška ustvari neko s kim mogu upoređivati rezultate :wink: htjela bi opet skinuti 10 kg bar koje sam skupila za ovih 5 godina ponovo :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Feb 11, 2015 7:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2015 7:05 pm
Postovi: 21
I ja sam cula za ovaj test i dosta ljudi mi je preporucilo da odradim taj test i kazu rezultati su vidljivi. Ukoliko se pridrzavate ovih rezultata i jedete sta vam preporuce, kilogrami se brzo skidaju. Jedni problem kod ovog testa jeste to sto kad jednom prestanete da se pridrzavate kilogrami se brzo vrate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Mar 05, 2015 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 05, 2015 3:52 pm
Postovi: 1
Ja sam danas dobila rezultate od testa za intoleranciju. I sokirana sam, sva je crvena. I naravno pitam se da li ovo uopste ima smisla.
To sam vec odavno primetila da mi mlecni proizvodi smetaju, i izbacila sam ih. Posle toga bilo mi bolje, al ipak su ostali tegobe, pa sam uradila test.

Najvise me je zbuno to da imam intoleranciju na neke namirnice koje u zivotu nisam jela. Ako je ovo antigen-antitelo reakcija, otkud mi antitela za antigene ajkule?!!!!
I ima ih jos, kokosovo ulje, avokado, neke alge, leblebija, ulje semenke pamuka itd, itd.
Kako je to moguce da sam intolerantna na te namirnice???

A sem toga, ima gomila namirnica koje jedem, i nemam od njih tegoba, ali ipak su zabranjene. Spanac, jaje, sva vrsta mesa sem fazana, zeleni caj, masline i jos jako puno drugih.
Nista mi nije jasno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Mar 06, 2015 11:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Немој много да разбијаш главу. И мени је сумњив тај тест интолеранције. Вероватно ту има нечега али занемарљиво.

Млечне производе треба да једеш али ако ти сметају препоручујем ти да правиш домаћи кефир. Проверено не смета особама којима смета све живо од млека, плус веома је здрав.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Mar 11, 2015 10:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 11, 2015 9:52 am
Postovi: 2
Izbacio sam neko vreme mlecne proizvode i jaja. Povukao mi se ekcem sa oka. Poceo sam da konzumiram domaci kefir, nakon 5 dana ekcem je poceo da se pojavljuje. Inace imam problem nadutog stomaka, pad energije i hronicni umor. Odradio sam sve moguce analize i sve je dobro. Ostao je jos samo test netolerancije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Mar 11, 2015 10:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Проверио си и коксаки?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Mar 11, 2015 11:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 11, 2015 9:52 am
Postovi: 2
Iskreno, nisam proveravao viruse. Proveravao sam krvnu sliku, hormone, gastroskopiju, bakterijske infekcije, radio EKG. Evo sad dok pisem pocinje da mi se peruta obrva i da me svrbi, jutros sam pio samo kefir, vec peti dan.

Inace, peti dan nakon izbacivanja kefira iz upotrebe, osetio sam poboljsanje na energetskom nivou.

Jel neko radio "MORA SUPER biorezonantni test" koji moze da se uradi kod Dr Ane Gifing? Kazu da je pouzdan test intolerancije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Mar 18, 2015 11:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 18, 2015 11:41 am
Postovi: 4
Evo, meni je istekao prvi mesec, jos samo dva :-?
Nekako mi je bilo lakše u početku, sad mi sve teško pada.. hleb pogotovo, tako da skoro i ne jedem hleb nikakav.
Rezultat: 5 kg manje, mesec dana nisam popila ni jednu tabletu protiv glavobolje, osećam se odmornije, lakše, aktivnija sam, kao da imam više snage i volje, hronični umor se prilično smanjio, mislim da sam dosta izgubila i na obimu, nema nadutosti stomaka kao ranije, bolova i grčeva u želudcu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Mar 18, 2015 2:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шта си избацила из исхране?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Uto Mar 24, 2015 9:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 24, 2015 9:15 am
Postovi: 4
a evo da se samo javnem...na ovom rezimu sam, znaci od 12. aprila i otislo je do sada 8.6kg!!! Vrlo sam zadovoljan i nadam se da ce padati i dalje..pridrzavam se svega, ne krsim, a nemam nikakve fizicke akcije, vezbe i tako to! Nemam vremena bas i za to!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Uto Avg 09, 2016 12:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2016 12:16 pm
Postovi: 1
Registrovao sam se samo da napisem da mislim da su ovakvi testovi UGLAVNOM GLUPOST totalna i prevara za brzo uzimanje para.

Citajuci forume i misljenja ljudi koji su radili test jasno je da 90% ljudi dobija skoro pa identicne rezultate tipa bez mlecnih proizvoda, zitarica, sme samo curece meso i slicno...

Rezultat testa nije los samo iz razloga jer zaista gomila namirnica za koje pise da ste intolerantni NIJE ZDRAVA za jelo. Ali to ne znaci da ste intolerantni. Ajd da vidim nekoga kome pise da sme da jede beli secer ili cokoladu? To nije zdravo i zato stoji tu. Sumnjam da je 100% ljudi intolerantno na cokoladu.

Ja sam test odradio iz zdravstvenih razloga jer imam nekih problema sa hormonima i gastritisom. A oni su mi u rezultatima dali resenje kako da SMRSAM jer imam neki kilogram viska i manjak fizickih aktivnosti. Mene ne zanima da izgledam kao bred pit vec da vidim sta MENI LICNO smeta. Zasto da dajem novac da mi daju listing namirnica koje su uopste lose (brasno, secer, puno masti itd...).

U poslednjih par meseci sam:
1. prestao da pusim posle vise od 2 kutije dnevno
2. prestao sa kafom i alkoholom 100%
3. smanjio mlecne proizvode na 10% iako sam ih obozavao
4. smanjio masno meso skoro na 10% iako sam to obozavao
5. cokoladu i slatkise ne jedem skoro pa nista
6. Jeo sam skoro "kilo" hleba dnevno a sada pojedem jedno parce svaka 2 dana

Znaci, iskljucio sam sam "skoro sve" sto ne valja i finim tempom mrsavim (sto mi nije cilj) a oni bi sad da mi zabrane bananu (jer goji) svaki hleb (jer goji) svu mast (jer goji) sav secer (jer nije zdrav) pa cak ne mogu ni kasicicu meda dnevno da pojedem...

Okej je sve to, ali da ponovim, ti testovi ti uglavnom samo naprave listing zdrave hrane i hrane od koje se ne gojis mnogo i velika su prevara, mislim da ne procenjuju NIKAKVU INTOLERANCIJU zbog koje sam se ja testirao. Na zalost nisam se informisao pre nego sto sam odradio test pa sam samo bacio pare.

Odoh sad da jedem zakoljem jedan kokosov orah, zamezim papaju i napijem se vode sa izvora sa himalaja, jer drugo ne smem!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 152, 153, 154, 155, 156

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: