Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Jul 06, 2011 7:29 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 04, 2011 12:12 am
Postovi: 71
Lokacija: NOVI SAD
Vanja ja sam ovih dana zvala laboratorije jer je doktor detedu preporucio da uradim test na intoleranciju za hranu.Njij treba da se uradi test na 90 namirnica IGG to radi sami Medlab i kosta 15000 din.Rade i Jugolab i Biotest ali ne IGG i to je najjeftinije 12000 din,a imas i skuplje varijante.E sada ne znam sta tebi treba.Nazovi laboratorije pa pitaj,sve ce ti objasniti,jako su ljubazni.POZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Jul 11, 2011 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2011 2:32 pm
Postovi: 2
Vanja, ja sam radila u u Plazma laboratoriji u ul. Micurinova 32, i kostalo me je negde oko 6000,00.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Jul 13, 2011 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2011 7:12 pm
Postovi: 1
Radila sam test u Beogradu u Dialabu. Ako je ovo istina, ja sam srecnica. Dozvoljeni su mi psenica i ovas, sto znaci da mogu da jedem hleb, testenine, griz... Dozvoljena su mi sva mleka, sirevi (cak i kackavalji) osim pavlake i jogurta! Od mesa mogu da jedem junetinu, belo pilece, belo curece i pastrmku. Povrce i mahunarke - pasulj, grasak, boranija, kupus, krastavci, paradajz... Od secera mogu nerafinisani smedji secer. Jedino sto je poprilicno oskudno jeste izbor voca - samo tresnje i breskve. Ovakva lista namirnica mi pruza velike mogucnosti kombinovanja. Od masnoca smem da uzimam maslac i palmino ulje. Pocela sam pre oko tri nedelje, i u prvih 14 dana sam skinula tri kilograma. Sada stagniram ali sam optimista i smatram da je, ako ovim nacinom ishrane omrsam 10-12 kilograma, test intolerancije na hranu nesto revolucionarno! Javljam se kad bude nekih rezultata! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Avg 12, 2011 1:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 10:35 am
Postovi: 10
Da li neko moze da mi objasni koja je razlika u skreening testu (u Novom Sadu radi Plazma) i u eliza test IgG( u Jugolabu u Novom Sadu)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Avg 20, 2011 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 11:00 pm
Postovi: 1
Drage moje intolerantne dame,

Ja sam 9.dan na intolerantnom rezimu. Nova sam ovde, pa bih volela da me podrzite. Mogu Vam i napisati dozvoljene i nedozvoljene namirnice kasnije, ukoliko ima nekog ko je aktivan u ovo vreme na ovoj temi.
Ne pada mi mnogo tesko hrana, medjutim KAFU koja mi je zabranjena ne mogu nikako da izbacim jer mi treba da se razbudim kad mi se prispava i da se koncentrisem, zbog ucenja tokom celog dana. Meni nije dozvoljena ni kafa sa kofeinom, ni kafa bez kofeina, ni zeleni caj, ni crni caj, ni gazirana voda. Dozvoljena mi je obicna voda, a neutralni su mi biljni cajevi, medjutim oni me ne razbudjuju i skoncentrisu.

Pomozite....Sta da radim? Nije da inace ne mogu bez kafe, mogu bez nje ali kad ne ucim. Da li ako pijem kafu (dve dnevno, nes vruca bez secera i mleka koji su mi zabranjeni) mogu zbog toga da uopste ne smrsam ili na primer da ide mnogo sporije? Ili mislite da mogu da mrsavim i ako krsim test jedino zbog kafe i niceg vise?

HELP ME! :)

Kiss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Sep 17, 2011 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 17, 2011 3:27 pm
Postovi: 2
:lol: razlika je velika druga metoda je imunoloska , preciznija i mnogo sluplja.Ja sam juce uradila u Nisu test na netoleranciju imunoloskom metodom :wink: :wink: pa cemo videti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Sep 17, 2011 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 17, 2011 8:13 pm
Postovi: 1
cao! koliko sam primetila citajuci vase postove, da je vecina vas radila ovaj test u cilju regulisanja tezine. mene interesuje da li ste primetili jos kakve promene na sebi sem gubljenja kilograma. preciznije, kakvog ste raspolozenja? da li ste umorni, nervozni...? kako se to odrazilo na kosu, kozu?
ja imam problema sa kozom i sa varenjem, i zato bih htela da predjem na ovaj rezim ishrane.

cekam vas odgovor. :)
pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Uto Sep 27, 2011 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 06, 2005 7:59 pm
Postovi: 28
I ja imam isti problem...kilaza mi je dobra, ali imam problem sa varenjem i kozom, cesto mi se desava da mi lice bukne bez nekog jasnog razloga - ubedjena sam da je do hrane. Ono sto me buni je, sta ce se desiti sa mojim kilogramima ako pocnem da se hranim u skladu sa listom koju dobijem - ne bi valjalo da mrsavim vise od kilo - 2...i drugo ne kapiram kako je u nekim laboratorijama potrebno 10 negde 5-7 a negde samo 1 dan za rezultate...neke razlicite metode ili ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Sep 29, 2011 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 29, 2011 7:35 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima,trebao bih napraviti test intolerancije ali sam iz Zagreba i kod nas je 10 puta skuplje,cuo sam da se uzorak može poslati i nekom službom dostave pa ako netko zna koja poliklinika to radi da mi kaže. Hvala unaprijed.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Okt 05, 2011 12:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 15, 2007 4:51 am
Postovi: 16
Pozdrav svima
vidim da se tema malo uspavala :D

Juce sam dala krv u Holitimedu ....izbor je bio nasumican ... i za nedelju dana ocekujem rezultate
nije toliko kilaza u pitanju , mozda -3 kg , devojackih , koliko neke promene na kozi , sinuzitisi , nesanica ....
Eto videcemo
Iskustvo mojih koleginica koje se ovako hrane i ne predstavlja im neki veci problem me je navelo na ovaj test vise iz razloga sto kazu da se mnogo bolje osecaju odkad su na tom rezimu ...jedino sto znam da definitivno necu ispostovati ako bude zabranjeno je jutarnja kafa :evil: a ostalo je ok

@furio

Iscitaj malo temu , moguce je poslati uzorak krvi na plocici i mejlom dobijes nalaze
ako sam ja procitala sve od 2009 godine mozes i ti , ima bas interesantnih postova gde mozes svasta nauciti usput kako sprovesti rezim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Okt 08, 2011 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 1:14 am
Postovi: 2
Ja sam test radila u Dia lab-u (BG) putem vadjenja krvi. Ono sto me je navelo da test uradim je ne toliko potreba da smrsam (mada bih trebala 'ladno da skinem jedno 6 kg) vec potreba da se resim konstantnog umora i pospanosti, nemanja energije i td... citala sam ranije da su se neki ljudi navodno preporodili pridrzavajuci se dijeta nakon testiranja. Ono sto mene sada muci je - sta i kako jesti ? Ispostavilo se da ne smem da jedem skoro nista, dobro, ne bas nista ali ako vam kazem da od zitarica ne smem ama bas nijednu, pa onda ne smem secer, mlecne proizvode (osim jogurta) kafu (sa i bez kofeina), voce nijedno osim neke posebne vrste malina, tresnje, papaju i zovu...salatu nikakvu od povrca smem crveni pasulj, spanac, grasak, luk, blitva, kelj, babure, brokule, celer, cvekla karfiol, krastavac, paradajz i kupus. Od mesa samo smem piletinu i od ribe belu ribu, lignje i losos. Ok, za rucak mi je lako ali sta da jedem za dorucak ??
Ja necu jos reci da ne verujem u ovaj metod sve dok ne osetim na svojoj kozi, eto mnogi se hvale pa reko' daj da i ja probam. Htedoh samo da dodam da mi je pre neki dan moj family doktor rekao da ni on nije pristalica tog rezima ali da je vredno pokusati u smislu isciscavanja sistema nesto poput velikog posta i detoksikacije organizma. Pa, da vidimo....ja sam tek na pocetku i javim sa rezultatima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Okt 13, 2011 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 11:44 am
Postovi: 31
Lokacija: Beograd
Ako nekoga zanima cela ova tematika aniti-aging nutricionizam, podelio bih sa vama da u anti-aging ordinaciji gde rade sve aktuelne tretmane koji su poznati lepsem polu od skoro rade i personalizovanu ishranu o specijalne analize (metabolicke, intolerancija, vitamini minerali i ostala nutricionisticka dijagnostika. Mlada doktorka Milka Popovic je sjajna pomogla mi je ne samo da smrsam vec i da nadomestim nedostatke koji su mi konstatovani. Sto se tice intolerancije na hranu u koju sam sumnjao pokazalo se da tolerisem svu hranu i da tu nije problem. Sada sam moram priznati kao nov. Imam opet onu energiju kao pre 10 godina. Sjajan pristup samo pohvale. Ovaj pristup se naziva funkcionalna medicina. Nista o tome nisam znao ali sada se polako informisem. Vredi prouciti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Ned Okt 16, 2011 3:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 16, 2011 2:58 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima! Ja sam radila test i vec sam desetak dana na tom rezimu ishrane... Krizirala sam prva dva dana kada bi prosla pored pekare ili poslasticarnice jer sam veliki ljubitelj slatkisa! Medjutim, kako vreme odmice meni je sve lakse. Slatkise sam zamenila vocem i lakse se osecam... Jedini mi problem predstavlja sto ne smem mlecne proizvode i kuvanu kafu, jedino onu bez kofeina. Skroz mi je bzv izbacati zabranjene namirnice potpuno iz ishrane...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Okt 19, 2011 11:19 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Mar 16, 2007 5:40 pm
Postovi: 93
Lokacija: Beograd
HELP ME! :)
-----------------
Da li se taj test zabrane unošenja kafe odnosi samo na nju ili i na ciguru, ne cigaru - ciguru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Okt 19, 2011 11:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 15, 2007 4:51 am
Postovi: 16
Ja kafu nisam izbacila i ne pada mi na pamet ....... ionako je pijem bez secera ceo zivot .... a ako me ona ne spasi neznam sta bi :lol:
Mnogi su pili kafu pa nije nesto uticalo ..... bitno je sve ostalo izbaciti ako je regulacija tezine u pitanju

Inace , pocela sam sa int ali se jos uhodavam
prvi hleb sam bacila ali drugi je bio super ...ucim , ucim

kuvanje nije problem
ali najteze je izmisliti dorucak
a ne bi bas da se zatrpavam hlebom i namazima domacim


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: