Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 10:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 13, 2009 1:12 pm
Postovi: 24
jecax je napisao:
Hvala ti.....
Samo jos nesto da te pitam, otisla sam do prodavnice da kupim neko od mleka koja smem (pirincano...), ali na etiketi pise da ima soje. Pa da li to sada sme ili ne sme?


Jecax, hvala ti puno na ovom pitanju. Ja vec mesec dana koristim pirincano mleko a na pamet mi nije palo da procitam deklaraciju, i ako na svemu citam. Da ti nisi spomenula da ima soju ja bih ga i dalje konzumirala, a sada vise necu zahvaljujuci tebi. Juce sam proverila etiketu i na njoj pise da ima i kukuruza i soje u pirincanom mleku a meni je zabranjeno i jedno i drugo. Hvala od srca :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 10:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 13, 2009 1:12 pm
Postovi: 24
Malina77 je napisao:
Evo sta kazu iz Holitimeda (bas su brzi sa odgovorom):
Ne preporucujemo konzumaciju biljnog kackavalja, zbog njegovog sastava i stetnog uticaja na organizam (npr. povecanje holesterola). Biljna mast je uglavnom odsuncokreta. Tako da u koliko on nije dozvoljen ne preporucuje se konzumacija istih..


izvini a na koji si meil slala pitanje, posto meni jos uvek nisu odgovorili... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Sep 18, 2009 1:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 18, 2009 1:04 am
Postovi: 9
Hej drugari....
Ja citam temu vec duze vreme, i uradila sam test u Analizi...proslo je skoro mesec dana kako nisam okusila ni jednu crvenu namirnicu....sto se tice unosa, nekih dana pojedem vise, nekih dana manje od preporucenog, ali objektivno - dobro se drzim. Poenta je, skinula sam samo pola kilograma....nista se ne desava....vec 2 godine pokusavam da skinem masne naslage i svega 5 kg viska, al moje teleo ne reaguje ni na sta(kad sam bila 10 dana na Neri skinula sam samo 1.5 kg)...
Ima li iskusnih sa slicnim iskustvima???
Zasto samo pominjete Hotimed, zar nije analiza iz krvi ista i tamo i u Analizi??
Pocinjem da gubim nadu....
Hvala na savetima unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Sep 18, 2009 9:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 18, 2009 9:40 am
Postovi: 11
prvo veliki pozdrav svima.
Od 09.09 sam na ovom režimu ishrane.
Test sam uradila u Analizi,rezultat dobila posle 7 dana mailom i od tada se trudim da se striktno pridržavam onog što mi je dozvoljeno (idealno) i onog što mi je neutralno. Izbegavam,za sada, one namirnice koje treba da smanjim.
E sada, moje pitanje je, zabranjen mi je šećer kao i žuti šećer,ali se nigde ne spominje fruktoza,da li to znači da smem da je koristim? Molim vas da mi neko odgovori na ovo pitanje .
Inače,danas mi je deseti dan i za sada sam smršala 3kg.
Pre osam meseci sam se porodila,još uvek dojim dete,ali su mi rekli da to nema veze,mogu da se učalim u klub "intolerantnih" :P .
Imam 164 cm i bila sam teška 72,5 kg,sada imam 69 kg i volela bih da smršam još 9kg.
Znam da me sada čeka ona stagnacija koja ume totalno da demorališe,ali se nadam da ću izdržati.
Pročitala sam sve napisano ovde,veliki pozdrav svim devojkama (i mušarcima :) ) koji su do sada pisali ovde i ne znam što su se neke članice ovog foruma totalno izgubile,nema ih da nam kažu kako su sada.
Mislim da sam pročitala da je marta ili sati (ako se dobro sećam nicka) moja komšinica koja je odrasla iznad poznate pekare u soliteru i za nju veliki pozdrav i molba da se javi i da nam kaže kako je sada i da li je otišao još koji kilogram?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Sep 18, 2009 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 13, 2009 12:44 pm
Postovi: 14
Lokacija: Niš
Pozdrav svima koji prate ovu temu.
Ja sam na ovom režimu ishtrane od 01.06. Kontrolni test nisam još uradila ali imam u planu do kraja ove godine da to uradim. Do 01.09. sam se strogo pridržavala liste dozvoljenih i sem jedne crne čokolade koju sam pojela u tri dana, ničim drugim nisam prekršila pravilo dozvoljenih namirnica. Za tri meseca oslabila sam 8 kg i sa mojih 40 godina, 172cm visine, kilaža 70 kg je pristojna. Ali, obzirom da sam sklona brzom vraćanju kilograma, ja sam nastavila sa ovim režimom, jer mi prija. Mesečni ciklus koji mi je bio totalno neuredan i praćen obilnim krvarenjem i neopisivo nelagodnim osećajem pre i posle menzisa je doveden u normalu, što je i pokazatelj da hormoni mogu da se regulišu i pravilnom ishranom. Manijačna potreba za slatkišima i pecivom je rekla bih nestala. Meni je od zaslađivača jedino fruktoza dozvoljena, i za period od 3,5 meseca možda sam utrošila 1kg na razne galetice ili palačinkice od dozvoljenih žitarica. Potrebu za nečim slatkim posle ručka uglavnom rešavam suvim groždjem, brusnicama, kajsijama. Doručak se uglavnom sastoji od 1-2 voćke, i u soku 100% uglavnom crveni grejp, ananas ili jabuka potopim 2 kašike ovsenih pahuljica, po 1 kašika ječam, raži, semenki bundeve, suncokreta, lana, leblebija, suvog grožđa.
Svima želim istrajnost u navikavanju na pravu hranu za vaš organizam
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Sep 18, 2009 11:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 18, 2009 9:40 am
Postovi: 11
ma mene muči samo to što u testu iz Analize se ne spominje fruktoza,ja sam prosto zaključila da mogu fruktozu,a zabranjeni su mi šećer,žuti šećer i veštački zaslađivači :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Sep 18, 2009 12:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 1:47 am
Postovi: 175
Malina77,hvala na odgovoru,jeste da taj kackavalj nisam puno koristila ali da znam da ga ne kupujem ubuduce :( !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Sep 18, 2009 8:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 11:13 am
Postovi: 48
Lubendinja,
mozes li da napises koliko si smrsala prvi mjesec koliko drugi i na kraju koliko trci,jer ja stvarno polako padam u depresiju jer vec tri nedelje vaga ne mrda .PS Nensi mi je jedina utjeha jer je njoj cetvrto kilo spalo tek pete nedelje pa se i ja tome nadam i cekam ,cekam ,setam ,cekam....... :cry: :o :cry: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Sep 18, 2009 11:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 3:21 pm
Postovi: 26
Drage moje,

Mom organizmu prija povremeno da prekrsim nesto od nedozvoljenog npr. pileca karadjordjeva kada izvadim fil i pojedem pohovano meso ili obicna testenina sa spanacem (ovo govorim u situacijama kada nisam u mogucnosti 100% da se pridrzavam) i kilogrami spadaju. Ne toliko kao u prvih mesec dana, ali idu na dole. Potpuno sam se rasteretila potpunog pridrzavanja, pojedem kad sta mogu. Ali sam resila da kada ne moram nesto da pojedem, necu. I funkcionise. Mozda taj zastoj u spadanju kilograma moze da se pokrene ako se pojede neka zabranjena namirnica. Pokusajte, necete se ugojiti 100 kg. Meni kao da to pokrene zastoj. Ne znam, mozda je to samo do mog organizma. Bila sam 2 nedelje na istoj kilazi i ponovo sam pocela da slabim. Za sada je 16 kg dole i idemo dalje. Pozdrav svima i ne posustajte.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Sep 19, 2009 12:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 09, 2009 7:18 pm
Postovi: 3
Pozdrav za sve !

Ja sam na ovom rezimu ishrane bila 3 meseca i skinula sam 10ak kg, ali sam onda pocela da koristim neke ne dozvoljene namirnice i kada sam otisla na kontrolu i rekla im to, nisu hteli opet da mi vade krv i rekli su mi da moram jos mesec i po dana da se pridrzavam rezima kako bi rezultati bili dobri. Bez obzira na to nisam se bas pridrzavala, svaki dan kazem od sutra, do kontrole imam jos 20ak dana i plasim se sta to moze da se desi pogresno sa rezultatima, ja cu se pridrzavati ovoh 20 dana i picu dosta zelenog caja kako bi mi se organizam sto vise procistio..ali opet sam uplasena zbog rezultata... Ako ima jos neko slican problem ili je imao neka mi se javi, mala pomoc bi bila super!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Sep 19, 2009 12:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 1:50 am
Postovi: 58
Moja vaga se ne mrda vec poslednja 2 meseca! :( :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Sep 19, 2009 12:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 09, 2009 7:18 pm
Postovi: 3
Udavaca je napisao:
Moja vaga se ne mrda vec poslednja 2 meseca! :( :( :(


Nemoj to da te brine, ja sam u prva dva meseca skinla 2-3 kg a u trecem sve ostalo..Kao sto vidis ima dosta razlicitih iskustava i sve zavisi od organizma do organizma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Sep 19, 2009 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 8:57 am
Postovi: 37
Lokacija: beograd
HELLO DRUSTVO!!!!!

Merila sam se jutros /kao i svakog drugog dana :wink: / i otislo jos pola kg.....Znaci, u prvih deset dana je otislo 3kg, onda pauza 21 dan,a onda u proteklih dve nedelje 1,5 kg...Polako,ali sigurno!...Nadam se da ce uskoro poceti brze da se tope, ali ja sam i ovako zadovoljna, to je najzdravija varijanta mrsavljenja, 2-3kg mesecno, pa je i rizik od cuvenog jo-jo efekta minimalan....Uostalom, GDE ZURITE?

Druga stvar, ko sme da jede ribu, narocito soma, na pijaci na Vidikovcu imate filete soma, zovu ga PANGA, kosta oko 350din, sto mu dodje jeftinije od bilo kog mesa /ne racunajuci piletinu, koju mi je zabranjena/...Fileti su oko 250-300 gr i ja obicno kupim 3kg i samo vadim iz zamrzivaca...posto su zaledjeni, ostavite ih da se potpuno otope ili na kratko u vrucu rernu i onda odlite vodu...posolite,pobiberite, prelite masl.uljem i pecite oko 10min sa svake strane...Ja obavezno stavim i krupnije kockice tikvica i pecurki /imam teflonsku tepsiju, pa nelepi/...pa onda sve TO sa dinstanom blitvom na masl.ulju i kockicama kuvanog krompira...Mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...Mucho interesntE :lol: :lol: !!!!!

Nisam do sada prekrsila rezim, ako sam vec odlucila, da budem dosledna KRATKIH 90 DANA...to prolazi brze nego sto mislite, i onda jos 30-40% hrane jos na dozvoljenu listu...jedva cekam!!!..Mada, kako sam se usemila, mozda novi test uradim tek posle N.Godine...

Niko mi nije rekao svoja iskustva sa dozvoljenim jogurtima????..A tako bih zalila tikvice :lol:

Pozz za sve...Idemo dalje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Sep 19, 2009 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 1:18 pm
Postovi: 7
izvini a na koji si meil slala pitanje, posto meni jos uvek nisu odgovorili... :([/quote]

mail sam slala preko njihovog zvanicnog sajta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Ned Sep 20, 2009 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 18, 2009 9:40 am
Postovi: 11
evo i ja sam prezadovoljna,za 13 dana sam smršala skoro 4 kg,mada sam svesna da će sada da stane. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: