Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Sep 12, 2009 5:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 13, 2009 1:12 pm
Postovi: 24
Adict je napisao:
Citiraj:
Adict,
postoje rezanci od sojinog brašna, mogu da se kupe u "Veru", proizvođač je "Arnaboldi" iz Italije.

Dzabe... meni je soja zabranjena.

Ja licno izbegavam sokove, prznje u dubokom ulju, a ne jedem ni prsutu ni sl. Pa ako cu vec da se zezam sa ovim - onda cu kako treba.

Nego, sta radite kad izlazite navece? Meni je prosao jecam, da li to znaci da smem (jednu) casu piva? Negde sam prositala sastav: jecmeni slad, voda i HMELJ (na koji nismo testirani). Zabranjen mi je limun i narandza, tako da stavrno ne znam sta da narucim, a da to nije caj ili voda (a u sokove 100% nesto ne verujem).


u dodatku koji sam ja dobila iz klinike HOLITIMED sa rezultatima, pise da ako je dozvoljen jecam onda moze da se pije pivo. Tako da 1 casa uvece sigurno nece da ti skodi ako ti je dozvoljen jecam. Uzivaj!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Sep 12, 2009 5:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 8:57 am
Postovi: 37
Lokacija: beograd
Devojke,
otisao bez pozdrava jos jedan KG, nikad se ne vratio, ako se ja pitam :D...Eto, konacno se topim ponovo...vala i bilo je vreme posle 3 nedelje stagniranja! Vec sam pomislila da nesto gresim i da moram da pristupim radikalnijim merama :roll:

Mima, hvala ti na receptima za tofu, probacu svakako, ali trenutno mi iz misli ne izlaze Crnogorkine spagete sa mesom i pecurkama, pa jos kad onako slatko opisuje, voda mi posla, majke mi :lol:...Sledece nedelje odoh u Metro da se opskrbim za ceo mesec!
Jedino nisam nigde videla taj soja-sos..Jel i njega kupujes u Metrou? Kakvog je ukusa?

I molim vas, koji jogurt od svih iz prodavnica zdrave hrane ZAISTA podeca na dragi-stari-najmiliji Jogurt?

Sto se tice sokova, ne pijem ih uopste, samo sveze voce i vodu...Ali zato dzem od suvih sljiva sa fruktozom i preko domaci tolerantni eurokrem,mmmmmmmmmmm... Cim budem radila test, to ce mi prvo zabraniti, garant!! :wink: ..Svaki dan po malo parce domacinskog ovsenog hleba /recept je apsolviran i citajte ga na kraju teksta/ i preko eurokrem, ZENE,LJUDI..Feeeeenomenalnoooo...
Idemo dalje....

KONACNI RECEPT ZA HLEB

Prvo, u dublju posudu sipati 6 soljica od bele kafe/1,5 dl/ ovsenog brasna i 3 razanog, mala kasicica kalij.soli, isto toliko i sode-bikarbone, promesati i dodavati kisele vode pomalo, ukupna kolicina vode za tu meru je oko pola litre /zato uvek kupujte manje kolicine/ i mesajte dok masa nebude kompaktna, ali nikako retka, bolje i tvrdje nego retko, ostaje na varjaci testo, laganoo klizi..Ko razume-shvatice! :roll: .. Sipate u podmazan pleh ili modle, obavezno nauljen dozoljenom masnocom, mozete koristiti i papir za pecenje..Sipate masu i LAGANO pobrasnjenim rukama rasporedite testo ali ga NE PRITISKAJTE jako, da bi ostao vazdusast i sada ono glavno!!! U HLADNU RERNU, koju ukljucite na 250C i cim krene da puca kora,a to se desava 10-15 min kasnije, smanjite na 150C i pecite SVE UKUPNO oko 40-45 min, naravno ako vam je rerna jaca krace...odmah po pecenju ga izvadite iz kalupa i ostavite da se ohladi na vazduhu i imace divnu koricu, vazdusastu sredinu i nece biti gorak kao moja prva sper-ploca koju sam jedva progutala :lol: :lol: :lol:
PRIJATNO VAM BILO!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Ned Sep 13, 2009 7:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 11:13 am
Postovi: 48
PS Nensi,kakav detaljan opis hleba odusevila sam se.Probacu da napravim tako samo od jecma i razi jer su mi te zitarice dozvoljene.Ja sam i dalje tuzna sto kile brze ne spadaju ali sam isto i primijetila da kada se jede malo vise u slucaju nekog slavlja ili rodjendana vaga opet stoji na mjestu.Moze li neko napisati dali se taj eurokrem kupuje u prodavnicama zdrave hrane ili supermarketima?.Nensi bavis li se kakvom fizickom aktivnoscu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Ned Sep 13, 2009 11:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 8:57 am
Postovi: 37
Lokacija: beograd
Draga Graciozna...upravo sledi recept za domaci "tolerantni" eurokrem :lol: ...

U malu serpicu sipati 1,5 dl vode i pustiti da provri, prvo sipati fruktozu ili dekstrozu onoliko koliko volis da ti bude slatko a onda dodati dozvoljeno mleko u prahu /ja koristim sojino natural, cini mi se madjarsko/..mleko dodavati polako, mesati i masa treba da bude gusca, ne previse jer se po hladjenju jos malo zgusnjava...da bude ujednacena masa, bez gromuljica i onda dodati kakao prah oko 2 supene kasike, lepo ga spojiti i ako uspes da sacekas da se ohladi SUPER :lol: :lol: ...jesti sam ili preko dzema...ma nemam reci :lol:

Ne vezbam, mada planiram da krenem na pilates...

Javi kako je ispao hleb i eurokrem!!!!! Jedva cekam impresije :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Ned Sep 13, 2009 4:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 1:50 am
Postovi: 58
U eurokrem dodajte i lesnike ili bademe...tek tada cete biti impresionirane! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 12:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 24, 2009 4:15 pm
Postovi: 44
Za mene je taj eurokrem misaona imenica. Vestacki zasladjivaci zabranjeni, a na kakao nisam testirana, tako da ne zelim da rizikujem. Znaci, samo vi uzivajte...
A, sto se tice izlazaka i narucivanja pica... Vec sam dosadila i Bogu i narodu sa vodom, negaziranom... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 1:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 1:47 am
Postovi: 175
Cao drustvo,imam pitanje,sta to znaci biljne masnoce ,npr.,na lajt margarinu,ili to na cipsu,biljna ulja?Pa ja ne smem sva ulja ni sve biljke,isto je to i na biljnom kackavalju.Cips nisam jela,kackavalj ponekad kad napravim kao pitu sa zeljem,a margarin sam jedno stavila u hleb.Trudim se da to ne koristim jer nisam sigurna sta sve to znaci.Inace,kakve su te pirincane spagete?Ja pijem sok od pomorandje bez secera,ne verujem u to da je prirodan i sigurno da ima hemije u njemu ali ne verujem da ima secera,zbog dijabeticara ne bi smeli to da rade ali...U svakom slucaju,ne pijem svaki dan ni mnogo pa ne verujem da od toga moze nesto da mi bude.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 3:21 pm
Postovi: 26
Sto se tice biljnih masnoca, ja to pokusavam da izbegavam jer nije tacno definisano koja je biljka u pitanju. Ipak, suncokret je biljka a zabranjena mi je pa izbegavam koliko mogu. Ali licno mislim da je kod nas prosto nemoguce strogo se pridrzavati onoga sto je zabranjeno a sta dozvoljeno jer ne postoje namirnice potpuno ciste (bez biljnih masnoca ili tacno definisanih masnoca). Kada bi se strogo gledalo sta se sme jesti a da se ne nealazi u nekoj hrani, ne bi se imalo sta jesti. Pirincane spagete imaju malo nikakav ukus tako da se mora dodati neki sos i tek tada imaju pristojan (citaj "jestiv") ukus. Soja sos je crne boje i ima ga u gotovo svim supermarketima tamo gde je odeljak zdrave hrane. Potrebno ga je zagrejati, tj. staviti kada se sprema neki sos ili jelo jer kada je hladan malo je otuzan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 2:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 1:50 am
Postovi: 58
Majabgd,
kako pravis tu pitu sa zeljem?? Daj recept!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 12:41 pm
Postovi: 18
Pažnja!
Soja sos, uglavnom, sadrži i malo pšenice, pa ko je netolerantan na pšenicu treba da koristi TAMARI sos (soja, voda i morska so). Ja sam ga koristila iako mi je bila zabranjena i morska so, to je zanemarljiva količina. Nisam smela neslano zbog niskog pritiska i u laboratoriji su mi rekli da je tamari - OK. Ima ga u većim marketima i, naravno u "Bio špajzu" na Kaleniću.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 8:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 1:47 am
Postovi: 175
Ma ja to zovem pita a to je ustvari ovaj moj hleb,koji smem sa zeljem i biljnim sirom(ali malo).Ja ne znam tacno kolicinu jer sve stavljam od prilike.Zavisi sta smes,ja skuvam ovseno mleko,stavim recimo cetvrtinu ili manje kvasca jer smem ali moze i prasak za pecivo,malo kisele vode,palminog ulja ili koje god je dozvoljeno,malo heljdinog brasna,otprilike pola solje,kukuruznog koliko je potrebno da bude gustine kao hleb,u to izrendam kackavalj,oko sto grama,dve veze obarenog iseckanog zelja i to sve umesim dobro,i da,soli otprilike,mozda kasicica.Stoji oko sat vremena da malo naraste i pecem u rerni u podmazanom plehu.Super je,kompaktno,ne kruni se,ukusno je,jedino ne znam bas zbog tog kackavalja od kojih je biljaka,ali ne pravim cesto i jedem 2-3 dana.Pece se dok malo ne porumeni i ako se ne zadrzava na viljusci kad se probode.Isto tako praim i sa suvim mesom i paprikama,i sa cvarcima.Vrlo je ukusno,cak mi i porodica to slatko jede.I da,probala sam da u to dodam pirincano brasno ali mi se tako ne svidja,kao da bude bezukusnije ali ko voli moze.Prijatno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 10:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 1:50 am
Postovi: 58
Hvala, Majo, puno! Probacu ovaj recept sigurno! Ne smem kukuruzno brasno, pa cu staviti neko drugo, valjda ce da lici na nesto! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 11:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 1:47 am
Postovi: 175
Nema na cemu!Hoce sigurno!Prijatno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 10:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 8:57 am
Postovi: 37
Lokacija: beograd
Da pitam jos jednom..
Da li bilo koji od jogurta u prodavnicama zdrave hrane podseca na kravica jogurt? Makar da nema neki otuzan miris!
Pomagajte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 11:13 am
Postovi: 48
PS Nensi,
Ja za jogurte nezam jer ih u mom gradu ne nabavljaju,ali ti je recept za eurokrem super.Hleb jos nisam pravila jer je zadnji pokusaj bio ocajan.Uvela sam hodanje sa posla kuci pjeske i mislim da mi bolje ide.Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: