Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Ned Avg 30, 2009 4:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 11:13 am
Postovi: 48
Hvala na odgovorima .Moze li neko da mi napise kako izgleda pakovanje za Wassa kreker?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Ned Avg 30, 2009 8:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 1:50 am
Postovi: 58
Wassa kreker nije u kutiji nego u belom papiru na kome je slika sa zelenom i plavom podlogom na kojoj je kreker tj. dvopek! Boja zavisi od toga da li ima kvasac ili ne. Svakako procitaj deklaraciju. Najlakse ti je da pogledas u DM marketu i ja sam ga tamo kupila i od prve pronasla, mada vidim da ga sada ima i u mojoj komsijskoj prodavnici zdrave hrane


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 10:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 8:57 am
Postovi: 37
Lokacija: beograd
Upravo sam probala Wassu :)..Ok je..Jos sa sojinim puterom, dzemom od suvih sljiva i sojinim mlekom sa kakaom i fruktozom,mmmmmmmmmmm.. :D ...
Da li je neko pronasao pirincane rezance?..Javite!!!...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 10:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 24, 2009 4:15 pm
Postovi: 44
Nensi,
kupovala sam pirincane spagete u prodavnici zdrave hrane u Cika Ljubinoj (BG). Ukus mi je onako... malo bljutav.
Gracioza,
meni je limun bio zabranjen i nisam uzimala nista sto sadrzi limunsku kiselinu. Cak ni zvake nisam htela da uzimam, jer vecina sadrzi to i npr. vrstacke zasladjivace koji su mi svi zabranjeni. Kazu da u tako malim kolicinama ne moze da steti, ali zelela sam da se striktno pridrzavam liste koju sam dobila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 11:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 24, 2009 4:15 pm
Postovi: 44
Jos nesto...
Vidim da je cesto prisutna dilema koliko vode piti u toku dana.
Napominjem da mi vodu ne unosimo samo bukvalno pijuci vodu, nego i kroz hranu. Supe ili corbe koje pojedete, voce i povrce, dozvoljeno mleko... sve to sadrzi vodu.
Nije isto ni kad neko ko ceo dan sedi popije 2 ili 3 l vode i ja koja skoro svaki dan treniram. Potrebe za vodom nam nisu iste.
Poenta unosenja vode je bolji rad bubrega i ciscenje organizma. Nema koristi ako se nalivamo, pa nam bude muka od nadutosti.
Zato smatram da je i to individualno i da je 3 l vode previse za nekoga ko nije fizicki aktivan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 11:13 am
Postovi: 48
Hvala na odgovorima.


Pokusavam da svakodnevno radim na steperu ujutro i na podne po 10 min.Zna li neko moze li tako malo rada na spravi ubrzati metabolizam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 3:21 pm
Postovi: 26
Pirincane rezance, pirincane spagete i pirincane pene (makarone) mogu da se kupe u metrou.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 10, 2009 9:49 pm
Postovi: 22
Da se ne bi jos neko zeznuo kao i ja - prirodna maja (ili tako nesto) je isto sto i kvasac.
Sreca pa mi je tek treci dan...

Jel vi kupujete mleko u prahu ili ono u litarskom pakovanju? (ja sam danas uzela od jecma litarsko, ali nesto ja ne verujem da ne dodaju oni jos koje)... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 7:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2007 9:46 pm
Postovi: 18
Izvini, gde ima da se nadje jecmeno mleko u litarskom pakovanju i kakvog je ukusa?Ja sam prosle nedelje nasla ovseno i bas mi se dopalo. ali kako biva u tim radnjama zdrave hrane pa ako si nasao jednom ne znaci da ce toga uvek biti, sad ne znam gde da ga potrazim.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Avg 31, 2009 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 10, 2009 9:49 pm
Postovi: 22
Sorry, moja greska - ipak je ovseno mleko (prodavnica je negde u Kneza Milosa).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 10:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 8:57 am
Postovi: 37
Lokacija: beograd
Pitanje za veterane..U prvih 10 dana smrsala sam 3kg /citajte otisla voda/ i sada je pauza od skoro 2 nedelje da stoji ista cifra na vagi, sto se i dalo ocekivati, ali me zanima Kolika je kod vas bila pauza pre pocetka topljenja "cvaraka"?..Ako se secate :)
Pozz svima od sve tanje i tanje plavuse :D
P.S. sanjam spagete, pa makar i pirincane :roll: ...ali nesmem parad.sos...ima li neka verzija besamela?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 11:13 am
Postovi: 48
PS Nensi
Spageti sa tunjevinom i tanko rezanim svezim crnim lukom sa malo bibera i soli su super.Za kilazu neznam jer mi je tek deseti dan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 8:57 am
Postovi: 37
Lokacija: beograd
Eeeeeeeeeeeeeee tunjevina i cr.luk,mmmmmmm...ali ja nesmem ni slatku tunu, ni dragi crni i beli luk...Pa to i jeste problem:(((((...
Hvala svakako draga Graciozna:))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 11:13 am
Postovi: 48
Molim da mi neko objasni sta tacno znaci recenica iz rezultata testa "Postujte opsteprihvacene principe dobre ishrane .."
Uzasno se plasim da cu i ja biti jedna od onih kojima ova ishrana nije donijela vece promjene u kilazi pa molim da mi skrenete paznju u koliko lose kombinujem namirnice ili jedem previse ili ..bilo sta sto moze da uspori ili stopira proces mrsavaljenja.
Ja sam za 9 dana smrsala 2 kg .Od kako sam pocela da pijem kafu bez kofeina prosla je malaksalost i neka pospanost koju sam imala u prvih 4,5 dana.Imam dva obroka:rucak obicno ,krompir sa mesom i salatom i vecera pirinac sa povrcem .Izmedju obroka jedem voce sveze i suvo voce sa malo ovsenih pahuljica . Nisam pravila hleb , ne kupujem marmelade niti pijem sokove ali su mi obroci obilni.Radim na steperu dva puta po 10 min . dnevno.
Pozdrav svima i hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 4:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 3:21 pm
Postovi: 26
Pirincane spagete sa prazilukom, pecurkama i soja sosom su extra. Naravno, zacine one koje smes.

Sto se tice stopiranja mrsavljenja, ja mislim, ne mogu tacno da se setim, da sam stajala na istoj kilazi izmedju 2 i 3 nedelje i bila sam se skroz ubedacila. Ali nisam odustajala i posle tog perioda sam ponovo pocela da mrsavim. Trenutno sam skinula 13 kg za mesec ipo dana i osecam se laka kao pero.

Sto se tice ostalih namirnica, postoje sojin majonez, sojin jogurt, sojino kiselo mleko, biljni euro krem. Najvise te hrane kupujem u DM-u. To je sve za one koji kao ja ne smeju mleko, psenicu, kvasac i sve ono sto vole.

Mislim da bi trebala da pijes najmanje 2 l tecnosti (vode i sokova) i da uvedes dorucak posto vidim da tek rucas. Ja ne radim nikakve vezbe, ali postujem 3 obroka dnevno i jednu do dve uzine (uglavnom badem, lesnik, voce) po jednu saku. I mrsam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: