Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ŠARENA SALATA
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 3:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
300gr CELERA
300 gr ŠARGAREPE
200 gr JABUKA
200gr kukuruza obarenog
MALO LIMONTUSA MALO PERŠUNA SO ,SOK OD LIMUNA
NARENDATI POVRĆE JABUKE ISEĆI NA KOCKICE DODATI U VODI GDE JE RAZMUĆEN LIMONTUS PROCEDITI I DODATI KUKURUZ PERŠUN POSOLITI I SERVIRATI ODOZGO PRELITI LIMUNOM :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pa ljudi moji da li je to mogu'će!!
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 3:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
Traže recepte kako da spreme nešto slatko i ukusno nemaju svi kulinarska iskustva i mašte a ja eto da malo pripomognem sa nekim receptičićima i našla vreme da čvakam po tastaturi. NISAM POGREŠILA TEMU :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 5:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
samo da vas obavestim 26 dan i sada mirujem s kilogramima nastupilo zatisje. Upravo jedem KOLAČ od šargarepe i super je posle dužeg vremena bez slatkiša. Ovo sam eksperimentisala i dopada mi se ako nekom zatreba napisaću i ovaj recept,valjda neće moderator da to izbrise? POZZZZZ :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 5:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Recept je uvek dobrodosao :D

Hvala ti sto si raspolozena da ga podelis sa nama :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUDŽUK
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 5:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Malinka Grujic je napisao:
0,5 l VODE HLADNE
150gr DEKSTROZE ( može i po ukusu)
300 GR DOZVOLJENOG BRAŠNA
200 gr SECKANIH ORAKA KIKIRIKIJA ILI PISTAĆA (po želji)+ 100 gr MLEVENIH ISTIH
U HLADNOJ VODI DODATI DEKSTROZU ILI FRUKTOZU A ZATIM UZ ZSAGREVANJE DODAVATI BRAŠNO I MEŠATI DA SE NE ZGRUDVA. MEŠATI DOK SE NE ZGUSNE DOK NEOPADA SA VARJAČE. SKINUTI SA VATRE UBACITI PO ŽELJI ORAHE ILI DRUGO I IZLITI U PLEH I PORAVNJATI I OSTAVITI DA SE OHLADI DEKORISATI MLEVENIM ORASIMA ILI ČIME VEĆ MOŽETE :lol:



Malinka,jel se ovo zapece kada se stavi u pleh ili...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 4:08 pm
Postovi: 22
E drage moje, od mog fitnesa prosle nedelje nista zbog problema tehnicke prirode... Ova nedelja je presudna....Htela sam da krenem ponovo na jak kondicioni trening na koji sam ranije isla a sad nesto razmisljam da li je to pametno?
Mozda da krenem na pilates ili neku blazu varijantu aerobika s obzirom na 6 meseci pauze....
Barem je ovih dana bilo basss lepo vreme, pa sam se isetala, malo vozila bicikl posle 100 godina i prija. Jeeeeeeeeee!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUDŽUK
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 12:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
Malinka,jel se ovo zapece kada se stavi u pleh ili...?
[/quote]
MA NE TO MU DOĐE KAO ALVA OHLADI SE I ISEČE TO MI JE DALA PRIJATELJICA RECEPT KAŽE DA JE UKUSNO A JA ĆU PROBATI SAMO DA PRVO SMAŽEM OVE KOLAČE OD ŠARGAREPE.
KADA PRAVIM BILO ŠTA OBIŠNO UZ DOZVOLJENO BRAŠNO STAVIM I KUKURUZNO NEŠTO MI LEPŠE ISPADA :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 12:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 4:08 pm
Postovi: 22
Martat smem jecmeno, ovseno i kukuruzno, a bogami i psenicno brasno. Samo sto psenicno izbegavam jer su mi tako rekli u ordinaciji. Eventualno kad nemam vremena kupim somun koji je bez kvasca, ili jednom, dvaput u mesec dana neku testeninu od psenicnog.
I ja jedem jaja samo u necemu, do 3 nedeljno.
Kupila sam pre neki dan kokosovo mleko u prahu, i moram vam reci da je bas dobro, narocito u varijanti kad stavis u kaficu, bas se osecam egzoticno :lol: . Uzela sam i palmino ulje koje koristim skoro za sve. Malo cudno izgleda ali nema ni miris ni ukus, moze da se koristi vise puta i bez holesterola je.
Malinka, svaka cast na receptima, znaci ce svima koji mogu koristiti te namirnice :P
Nego nikako da probam ovseni jogurt, gde god pitam, nemaju, a onu zdravu hranu koja se pominje na forumu nisam videla. To bese nesto ugao Takovske i Majke Jevrosime?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ZOZA
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 12:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
Znam da se mleka mogu ukiseliti limunovim sokom ili limontusom jesam na taj način radila sa kravljim mlekom ali ne i sa ovim biljnim. podseti me da pokušam sa sojinim da ga ukiselim na taj način jer u KVnema nijedna prodavnica zdrave hrane sa biljnim jogurtima, blago vama vi možete i razna mleka a ja sam našla samo sojino i ovseno mleko i nijedno drugo. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 3:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
@Zoza,mozda bolje pilates nego neka agresivnija varijanta vezbi.Super je sto setas i vozis bajs.Ja 3 x nedeljno idem na pilates a ostalim danima u brze setnje.To me ne iscrpljuje,naprotiv :D Puna sam pozitivne energije i plus ovaj nacin ishrane,ma...divota :D :D

Ja mislim da ta radnja u Takovskoj vise ne prodaje jogurt od zitarica iz nekih meni nejasnih razloga.Koristila sam prethodni put te jogurte i fenomenalni su.Cak postoji i neki aparat koji mozes da kupis preko neta pa da sama pravis mleko od dozvoljenih zitarica.Pisalo se ranije dosta o tome bas na ovoj temi.
Medjutim,meni je i ovako sasvim ok.Dozvoljen mi je paradaiz pa se nalivam Nectar sokom od paradaiza dok ne stigne onaj pravi :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 3:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
@Malinka,hvala na receptu,probacu i to :D
Danas sam napravila poslasticu od razanih pahuljica sa dextrozom i cimetom.Ukrasila sa par grozdjica i njam,njam :D
Pahuljice sam kupila u biospaizu,samlela i skuvala .Probajte,jako je ukusno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 3:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Mnjam, moracesh da napishesh ceo recept :)

E da, i gde ima da se kupi PINJOLA?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 3:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Stize recept :D

150 gr razanih pahuljica
400 ml vode
10 kasika dextroze
Kada se to malo ukuva,dodas kesicu cimeta i trudis se da ne pojedes sve jer dzaba ti onda i intolerancija i ostale dijet stvari :D :D

Nemam pojma gde ima da se kupi Pinjola.Kako se to uopste jede :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 3:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
To su semenke borovih shisharki, ukusno mnogooooooooo mnajm a kazu i da smanjuje apetit :)

_____________________________________________________________





Pinjole, semenke borovih šišarki, mogle bi da pomognu onima koji žele da oslabe, tvrde stručnjaci američke kompanije "Lipid nutrišnn", specijalizovane za proizvodnju zdravstveno korsinih dodataka hrani.

Oni su, naime, ustanovili da izvesno jedinjenje iz semenki korejskog bora izaziva osećaj sitosti, stvarajući uslove za manje konzumiranje hrane, odnosno za gubitak kilograma, izveštava Rojters.

Stručnjaci pomenute kompanije proučili su uticaj kapsula sa uljem korejskih pinjola "pinotin" , na 18 gojaznih žena. Polovina njih je tokom nedelju dana pre doručka bogatog ugljenim hidratima (beli hleb i marmelada od pomorandže) dobijala kapsule "pinotina", a druga polovina kapsule maslinovog ulja.

Naredne nedelje obavljena je "rokada" - prvoj grupi žena su pre doručka davane kapsule maslinovog ulja, a drugoj kapsule "pinotina".

Nivo hormona testiranih žena je po uzimanju kapsula tokom prva dva sata meren redovno na 30 minuta, a potom na tri, pa na četiri sata. Ustanovljeno je da u principu ulje borovih semenki podstiče lučenje dva gastrointestinalna hormona - holecistokinina i peptida nalik glukoganu (GLP-1), poznatih po tome da šalju "signale sitosti", odnosno punog stomaka, mozgu.

Žene su po uzimanju kapsula "pinotina" prijavljivale manju želju za hranom, koja ih je držala ne samo tokom doručka nego i tokom sledećeg obroka. Kapsule maslinovog ulja nisu imale takav efekat.

Inače, američki stručnjaci tvrde da su sve vrste pinjola dobar izvor proteina i zdravih masnoća, naročito za vegetarijance, ali da su korejanske pinjole jedinstvene po tome što sadrže znatno veće količine korisnih polunezasićenih masnih kiselina nego druge semenke borovih šišarki.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 3:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Auuuuuuuuuuuuuu!!!!!Pojma nisam imala da to uopste postoji!!!

HVALA :D
Ali....ako ti Tamaraft ne znas gde moze da se kupi,kako ja da znam :D :D

Intolerantne devojke,hocemo li da zaduzimo Tamaru da nam pronadje info o Pinjoli? :D :D :D
A mi cemo tebi dati jos intolerantnih,zdravih recepata :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: