Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 27, 2009 12:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
sad nesto gledam ona pitanja: ni na jedno nisam pozitivno odgovorila, nemam ni jedan od nabrojanih simptoma. mozda se bezveze lozim, meni ovaj test ni ne treba.

ja se u principu hranim zdravo, jedino sto preterujem to su slatkisi. tu nenam mere, tako da znam uzrok svojih par kg viska.

hvala u svakom slucaju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 27, 2009 1:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
isidora je napisao:
sad nesto gledam ona pitanja: ni na jedno nisam pozitivno odgovorila, nemam ni jedan od nabrojanih simptoma. mozda se bezveze lozim, meni ovaj test ni ne treba.

ja se u principu hranim zdravo, jedino sto preterujem to su slatkisi. tu nenam mere, tako da znam uzrok svojih par kg viska.

hvala u svakom slucaju...



Zaboravi atkins dijetu,smanji slatkise i odose kg :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 27, 2009 1:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
martat je napisao:
isidora je napisao:
sad nesto gledam ona pitanja: ni na jedno nisam pozitivno odgovorila, nemam ni jedan od nabrojanih simptoma. mozda se bezveze lozim, meni ovaj test ni ne treba.

ja se u principu hranim zdravo, jedino sto preterujem to su slatkisi. tu nenam mere, tako da znam uzrok svojih par kg viska.

hvala u svakom slucaju...



Zaboravi atkins dijetu,smanji slatkise i odose kg :D


da, ali ovako brze vidim efekat, pa me to motivise. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ZA ISIDORU
PostPoslato: Sre Jan 28, 2009 12:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
i ja se prilično zdravo hranim dosta voća i popvrća koliko to može biti zdravo nekupujem po marketima već na pijaci ili po selima ono koje nema sjaja ima crvića ali opet unosimo dosta hemikalija a u slatkišima se nalazi dosta pšeničnog brašna šećera koji su glavni alergeni. Verovatno zbog ,,zdravijeg,, načinai shrane ukinu to mi je vrlo malo namirnica i zadovoljna sam s obzirom da sam gledala druge liste gde je jako teško naći namirnice ako si iz unutrašnjosti Lično Atkinsovu dijetu nebih mogla jer nisam mesožder a ovo stvarno preporučujem :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 28, 2009 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 4:08 pm
Postovi: 22
pitanje za Malinku, kako za 11 dana 3 kg-a, jel jedes normalno, ne brines o kolicini, vremenu......?
A pitanje za sve one koji su davno radili test je da li se jos uvek pridrzavaju, da li im pomaze, da li se osecaju bolje, da li kad prestanu sa rezimom pocinju da se goje, da li imaju potrebu za dzank hranom...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 28, 2009 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 4:08 pm
Postovi: 22
Savet za sve one koji urade test je da odmah pocnu da ga sprovode u delo!
Ja sam se zeznula i cekala 15ak dana, kao da prodje slava.... i za to vreme nabacila 3,5 kilograma jer sam jela sve ono sto je zabranjeno ne bi li se propisno najela, tako da sam sad za dva meseca pridrzavanja prakticno skinula ono sto sam nabacila za tako mali period. :oops:
Da li neko zna od kojih biljaka je biljna mast koja se koristi gotovo u svim keksicima koji se prodaju u zdravoj hrani?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 28, 2009 10:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Prosle godine u ovo vreme sam pocela da se hranim po testu intolerancije.Prvih 15 dana sam bila zapanjena rezultatima.Izgubila sam 3 kg,osecala se lakse,leprsavije....
Posle toga su krenuli problemi u smislu pojave nadutosti i nikakvog gubitka kilograma.Pocela sam da analiziram gde gresim ali nisam uspela to da otkrijem.Imam utisak da su mi bas dozvoljene namirnice pocele da prave problem.Na kraju sam zakljucila da mi je data pogresna lista :roll: Mislim,sve je moguce.Onda sam,posle 3 meseca strogog pridrzavanja liste odlucila da prekinem sa ovakvim nacinom ishrane.Kada sam pocela "normalno" da se hranim,kilogrami se nisu vratili.Ni to mi nije bilo jasno,al nema veze.
Posle 3 meseca,ponovo sam se vratila na ishranu po intoleranciji i nisam imala nikakav rezultat.Doduse,izdrzala sam samo 15 dana.
Sada planiram da opet uradim test ali u drugoj laboratoriji.Zelim da proverim da li je prva lista zaista tacna i naravno pokusacu ovaj put da se tako hranim minimum 3 meseca.
O intoleranciji bih mogla da napisem roman :D Slobodno pitajte,odgovoricu vam vrlo rado.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 28, 2009 10:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Biljna mast,ako nije drugacije navedeno,je verovatno suncokret a moze biti od palme.Sve sto nisi sigurna,nemoj jesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za Zozu
PostPoslato: Čet Jan 29, 2009 12:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
Jedem sasvim normalno doručkujem kasno oko10 h ručak oko 17 18 h a retko kad večeram to sam i ranije radila jedino što sam primetila da nemam želju da posegnem rukom za grickalicama na stolu sada uvek su pune posude i shvatila sam da sam nesvesno onako u prolazu ja bila ta koja je praznila posude Dosta sam disciplinovana preporučujem i bilo kakav trening ukoliko želite da se još bolje osećate. Na ovaj trening sam krenula gledajući moju komšinicu koja se bukvalno topila pred mojim očima i sada posle 6 meseci po prestanku režima krenula je sa uobičajenim namirnicama smršala je još 1 kg. Čak i njen muž koji nije bio toliko disciplinovan nije mogao da odoli domaćem ajvaru je lepo smršao i nevraće mu se kilaža. Videćemo ja ću o svojim iskustvima da vas obaveštavam. Zasad se lepo osećam. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 31, 2009 5:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 11:01 pm
Postovi: 2
na rezimu sam vec mesec dana i tu i tamo prekrsim, ali u 99% slucajeva se pridrzavam dijete. smrsala sam oko kiligram i po ali se ne gojim. moj najveci problem je sto mi se hrana koju smem da jedem poprilicno smucila i apetit mi je nikakav. da li neko ima slican problem?
najvise mi nedostaju slatkisi, odnosno cokolada, koju nisam preterano ni kozumirala ranije ali imam utisak da mi je sam organizam trazi. hrana koju jedem je zaista kvalitetna i spremam je na razne nacine ali mi se jednostavno smucio taj isti, jednolican ukus na koji sam ogranicena. kako se vi borite sa tim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 31, 2009 6:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 13, 2009 9:03 pm
Postovi: 75
Lokacija: Kraljevo
meni se nije još smučilo a da li će neznam danas mi je 20 dan (malo ličimo na muški svet koji broje dane u vojsci ha hA) i manje 5 kg da bi brže skinule kg preporučujem fizičko vežbanje bilo kakvo makar 30 min šetnje. Ja imam jak motiv jer su rezultati vidni i što je najvažnije nemam napetosti koju sam imala s drugim dijetama, nemam onaj teški metalni ukus u ustima a pošto volim da eksperimentišem nalazim nova jela koja dosad nisam spremala a neznam ni da li ih ima u bilo kojoj kuhinji. Tebi je draga moja potrebno malo bodrenja pa ću ja rade volje da navijam za tebe. OLE OLE OLE STARRR SAMO NAPRED NEDAJ SE!!!! Tek sa ll mesecom počinje topljenje sada ti je detoksikacija a prekrši pravilo ali samo sa 1 kockicom čokolade nemoj više .Pozdrav :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 31, 2009 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 11:01 pm
Postovi: 2
hehe, hvala puno!

ma nemam ja puno viska, nije me smorilo sto ne mrsavim, vazno mi je samo da se ne gojim.
svesna sam da bi trebalo da se posvetim nekom experimentisanju u kuhinji. problem je sto sam ja bas veliki gurman i kad su mi "ruke vezane", ne umem najbolje da se snadjem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 4:08 pm
Postovi: 22
Martat, Malinka hvala na odgovorima, divne ste....
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 1:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 4:08 pm
Postovi: 22
Ne znam, meni se nije ogadilo ono sto jedem, sta vise uzivam u onome sto nisam do sad mogla zamisliti, npr. svako jelo samo solim, bez vegete jer nesmem sargarepu...jedino sto mi stvarno zafalilo i to sad u trecem mesecu je mleko i mlecni proizvodi. Cokolada mi nije jos pala na pamet jer koristim dosta suseno voce, pite sa vocem, palacinke...
Jutros mi je decko doruckovao burek, i mada do sad nisam reagovala na mirise, on me je bas uzdrmao, toliko da sam izasla iz sobe, a nisam neki ljubitelj :lol: .
Tako, drzi se Starrr, mozda je to samo prolazna faza posle koje, kada prodjes dodje ona u kojoj uzivas..
Zna li neko za neki recept sa makom i kokosom. Pita, kolac.....Mozda moze da se napravi rolat sa makom i ovsenim mlekom, ali u svaku koru ide kvasac u receptima koje sam ja videla.
Malinka od utorka krecem na trening pa cemo videti kako ce ici, samo se bojim, posto imam jaku misicnu masu, da se basss ne uveca i onda vise kilaza nije merodavna..samo centimetri...Uzivajte u ovoj divnoj nedelji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 1:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Zoza,smes li jecmeno brasno?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: